Ο δρόμος έχει τη δική του ιστορία (άλλα Citroen)

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Μακάρι να ξαπανερνανε ζωή. Βέβαια είναι και προσωπικό μεράκι να αναζητεί κάποιος κάτι που του αρέσει. Ένας δρόμος που σβήνουν κλασικά διάφορων σχολών είναι Αθηνων-Λαυριου και ιδιαίτερα οι Β δρόμοι από Κορωπί προς Μαρκόπουλο.

Μόνο σ ένα πέρασμα παρατήρησα 3 4 2Cv, 2 pony, jaguar και παει λέγοντας.
Καλά τα λες αγαπητέ Αλέξανδρε..
Τα έχω δει και εγώ αυτά που λες.. Αργοπεθαίνουν χρόνια τώρα...
 

Alex Kon

Member
Εγγραφή
27 Απριλίου 2017
Μηνύματα
562
Reaction score
1.320
Πόντοι
577
Age
30
Καλά τα λες αγαπητέ Αλέξανδρε..
Τα έχω δει και εγώ αυτά που λες.. Αργοπεθαίνουν χρόνια τώρα...
Και ποσα ακόμα. Πάντως υπάρχουν παντού! Πόσα εχω πετύχει χωρις βεβαια να μπορώ να τα φωτογραφήσω για να τα δει κάποιος ενδιαφερόμενος εδω μέσα.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Κουτακια παντου Δημητρη...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Κουτακια παντου Δημητρη...
Άστα να πάνε Χρηστακο...
Κάθε πρωί... Ξυπνάω... Και κάνω βόλτα σε ότι υπάρχει γύρω γύρω.. Και σε ακτίνα... 80χλμ...
Το μονο που πέτυχα.. Ειναι εκείνο το μιλεσιμοκουτακο.. :lol:
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Μεταξύ Γαλατά και Καλλονής στην Τροιζήνα, επιστρεφοντας από τον Πόρο... Εαν δεν ήμουν με την οικογένειά μου μέσα θα κατεβαινα να διερευνησω από κοντά! Γνωριζουμε τίποτα αραγε?

View attachment 12562
View attachment 12563
Μεγαλη η αποσταση που προσδιοριζεις για να καταλαβω αν ειναι το αυτοκινητο που με τα κυαλια βρηκα απο τον Πορο πριν χρονια! Εκεινος ηταν για χρονια κουκουλωμενος σ ενα πλατωμα στην ιδια περιοχη. Τον εβλεπα Ιουνιο του '06 και του '07.
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Μεγαλη η αποσταση που προσδιοριζεις για να καταλαβω αν ειναι το αυτοκινητο που με τα κυαλια βρηκα απο τον Πορο πριν χρονια! Εκεινος ηταν για χρονια κουκουλωμενος σ ενα πλατωμα στην ιδια περιοχη. Τον εβλεπα Ιουνιο του '06 και του '07.
Βρίσκεται περίπου 5χλμ από τον Γαλατά, στο αριστερό μας χέρι με κατεύθυνση προς Επίδαυρο.

Υ.Γ. Ήμουν σίγουρος Χρήστο ότι κάτι θα ήξερες! Ήμουν έτοιμος να γράψω "και εδώ κάπου εμφανίζεται θα εμφανιστεί ο Χρήστος για να μας πει το ιστορικότου!":citroen:
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.404
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
IMG_20180818_122343.jpg

Δε φαντάζεστε πόσο χάρηκα που είδα ότι υπάρχει αυτή η GSA ακόμη! Είχα να τη δω πολλά χρόνια... Την έβλεπα τις βροχερές μέρες στα Γιάννενα (όλες δηλαδή) να πηγαίνει ένα παιδί στο ίδιο σχολείο οου πήγαιναν και εγώ. Αργότερα εξαφανίστηκε και σκέφτηκα ότι θα πήγε για να γίνει κύβος... Ευτυχώς δεν επαληθεύθηκε η σκέψη μου!
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
View attachment 12601
Δε φαντάζεστε πόσο χάρηκα που είδα ότι υπάρχει αυτή η GSA ακόμη! Είχα να τη δω πολλά χρόνια... Την έβλεπα τις βροχερές μέρες στα Γιάννενα (όλες δηλαδή) να πηγαίνει ένα παιδί στο ίδιο σχολείο οου πήγαιναν και εγώ. Αργότερα εξαφανίστηκε και σκέφτηκα ότι θα πήγε για να γίνει κύβος... Ευτυχώς δεν επαληθεύθηκε η σκέψη μου!
από τα πιο αξιολογα και υποτιμημενα σιτροεν!

θελει πολύ σιτροεν καρδια για να τα εκτιμήσεις!
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Τασο η gsa αυτη ειναι αμαξι με εδρα την Αθηνα που ανεβοκατεβαινει ολη την ωρα... Εχει απειρο αριθμο χιλιομετρων γραψει (!), την εβλεπα στη Νεα Ιωνια συνεχως. Μαλλον γι αυτο την εχανες κατα εποχες. Τωρα να ναι αλλη με την ιδια σχαρα και ιδιο χρωμα ποιες οι πιθανοτητες... Θα βρω και φωτο μου προ 4ετιας.
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.404
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Τασο η gsa αυτη ειναι αμαξι με εδρα την Αθηνα που ανεβοκατεβαινει ολη την ωρα... Εχει απειρο αριθμο χιλιομετρων γραψει (!), την εβλεπα στη Νεα Ιωνια συνεχως. Μαλλον γι αυτο την εχανες κατα εποχες. Τωρα να ναι αλλη με την ιδια σχαρα και ιδιο χρωμα ποιες οι πιθανοτητες... Θα βρω και φωτο μου προ 4ετιας.
Αυτή που θυμάμαι και ξαναβρήκα είχε και έχει πινακίδα ΙΝΖ. Αν είδα καλά δηλαδή...
 
Last edited:

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.404
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Να πας στο σπίτι... Οι κάκτη έγιναν γιγαντες:whip::whistle:
Αντικλεπτική προστασία! idea Αλλά αν κρίνω από το ύψος που έγινε η φωτογράφιση δεν τους πολυχρειάζεσαι...
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.734
Reaction score
4.014
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Για αποψε σας εχω ΝΕΚΡΟΦΟΡΑ :X:die::wise::ninja: cx familiale απο Θεσσαλονικη. Αν καποιος ενδιαφερεται πιθανα βρισκεται ακρη...αν λεω....:lol:grom:wise:



 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Για αποψε σας εχω ΝΕΚΡΟΦΟΡΑ :X:die::wise::ninja: cx familiale απο Θεσσαλονικη. Αν καποιος ενδιαφερεται πιθανα βρισκεται ακρη...αν λεω....:lol:grom:wise:



Μου αρεσει του θανατά...
 
Top Bottom