Μας διαλέγουν ...δεν τα διαλέγουμε........... 'Ο Μπεζούλης"

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Καιρο ειχα να γραψω σεντονι .. η κατι που θα με εκανε να ξεκινησω τις οποιες γραμμες .. σε αυτο το μικρο foroumaki...
Και οπως παντα αφορμη ειναι κατι που το θες πολυ ..το ονειρευεσαι καιρο .. και το συζητας για ωρες .. με δικους σου ανθρωπους .. που εχεις την υπομονη και την χαρα και να μοιραστεις αλλα και να σου μοιραστουν την χαρα της αποκτησης για κατι που για αυτους ειναι πολυ σημαντικο ....

Και στο σημερα και με ολα αυτα που τραβαμε ολοι ... πιστευω τα υλικα αγαθα μικρα η μεγαλα ...ειναι πολυ σημαντικα στο να σε οδηγουν με μεγαλες ανασες στο αυριο με χαμογελο και αισιοδοξια ... ειναι αυτα που ξεκινας να τα βαζεις στο μυαλο ... να σκεφτεσε πως μπορεις να τα κανεις πραγματικοτητα .. και να απολαυσεις την στιγμη που τελικα οταν και ερθει ...ειναι ανεκτιμητη και πολυτιμη ...
Ολα φυσικα ξεκινουν πολυ πριν ..καιρο πισω που οι δυο φιλοι συζητουν απο το τηλεφωνο διαφορα ... και ο ενας διακρινει την εντονη επυθυμια του αλλου να αποκτηση κατι μοναδικο και σπανιο ποια στον Ελλαδικο χωρο .....
Φυσικα ειναι στιγμες που ο ενας αναπωλει πισω καποια χρονια που σε μια εκθεση στην γειτονικη Ιταλια ειχε χασει την ευκαιρια ..οπως χαρακτηριστικα ελεγε και δεν ειχε κανει το μεγαλο βημα ...
Μα φυσικα που να ξερε .. πως ολα για καποιο λογο γινονται .. και το καθε να στον καιρο του......

Απο τοτε φυσικα ο καιρος περασε η συνηθειες και η επικοινωνια των ανθρωπων αλλαξε .. και ο κοσμος μπηκε σε καιρους δυσκολους και περιεργους ... που ομως δεν καταφεραν να μειωσουν την επυθυμια του φιλου μου να αποκτηση ενα τοσο ιδιατερο και ωραιο αμαξακι ... μαλλον θα το ελεγα πλαστικο κουτακι ..

Εγω σε οσα ταξιδια εκανα στο Αιγαιο .και σε οποια ακρη της ελλαδος εφτασα .. εψαχνα με τα ματακια μου να βρω να δω και να μαθω για οσα ειχα την τυχη να βρω ... το ιδιο και ο φιλος μου ...
Μαθαμε Γαλλικα - Γερμανικα - Ιταλικα ... και φυσικα ελληνικα σε κανα δυο που βρηκαμε εμπρος .. αλλα δεν ηταν γραφτο να πορευτουν με τον φιλο μου... σε εκεινο το σπιτι με το σαλονογκαραζ...

Το πλαστικο - κουτακι η καλυτερα ο Μπεζουλης .. ονομα που μαλλον δικαιουται απο την προσπαθεια του φιλου μου σημερα και στην ευθεια για την αποκτηση ...του ... οπως και με δικης μου αυθορμητης πρωτοβουλειας να του χαρισω το ονομα του ... ηταν κατι που ξεραμε η ειχαμε ανακαλυψη να στεκετε μονο του εξω απο το σπιτι που το φροντιζε τα τελευταια χρονια ....
Ε ..και το εχουμε πει και σε αλλα .. οταν κατι σου κλεισει το ματι ...τοτε περνεις βαθια ανασα και κανεις την επομενη κινηση ..αυθορμητα ησυχα και ευγενικα ... προσπαθεις και ευχεσαι να εχεις θετικη εξελιξη ...
Η πρωτη επαφη δεν εχει παντα θετικη εξελιξη ..και ειναι παντα μια αναγνωριστικη πρωτη επαφη ... αναλυεις ειλικρινα .. και απλος δινεις χωρο να σκεφτουν και να αποφασισουν εαν πραγματικα το θελουν η ειναι η ωρα να πανε παρακατω...
Ο καιρος περνα ...χρονος υπαρχει και οι κουβεντες πανε και ερχονται .. ποτε για τον μπεζουλη και ποτε για οτι αλλο .. υπαρχει στην υποψια μας πως μπορει και να κανει τον φιλο μας χαρουμενο...
Οι συνθηκες και οι καιροι μας εχουν απομακρυνει και μενουμε πισω απο ενα τηλεφωνο να συζηταμε ...φυσικα χανω και επεισοδια ... πολλα ...ο φιλος μου τα κανει μονος .. και τοτε ειναι που μεσα απο μια γραμμη τηλεφωνου διακρινω εμπρος μου την χαρα του ζωγραφισμενη στο προσωπο ..αλλα και μια απροσμενη ανησυχια που δεν την ειχα ματα δει... ποτε ξανα παρ ολες τις οποιες πραγματικες δυσκολιες ειχαμε αντιμετωπισει σε αλλα και αλλα ...

Και σημερα μετα απο τις τυπικες διαδικασιες ο Μπεζουλης εφτασε σπιτι .... περιμενει τους δυο φιλους να συναντηθουν να κανουν την πρωτη Γκαραζαδα μετα απο καιρο ... Ο ενας να κατσει στην θεση του οδηγου και να παιξει σαν μικρο παιδι ... με αυτοκινητακια με το χαρακτηριστικο .... Βρουμ ...βρουμ... και ο ιδιοκτητης φιλος να στρωσει τραπεζαρια για τα σουβλακια ... αλλα και τα πρωτα πραγμτα που θα απλωσουμε σε εκεινο το απεναντι τραπεζι...... απο πραγματα που ηδη εχει δωσει εντολη να στειλουν...

Ολα τα υπολοιπα ..ειναι συνεχεια σε οτι και οταν αποφασισει ο φιλος μου να μας χαρισει ... και αφορα για ενα πρωτης σειρα mehari from 1974 με το ονομα Μπεζουλης

Αφιερωμενο σε ολες εκεινες τις στιγμες που ειχα την τυχη να ζησω ... με τον φιλο μου @traffic ολα αυτα τα χρονια ... και τις εικονες που με γαληνευουν μονο με τις σκεψεις ... που εχω απο ολα αυτα ...

Τι να πρωτοθυμηθω μαζι του @traffic αλλα και με τον Ιταλο μου @Flaminio Bertoni και το αξελ του ... πολλα και διαφορα....

Αυτα τα λιγα ... απλος βρηκα μια λευκη ακουαρελα ...ενα μολυβι ...και εγραψα ..αποτυπωσα την χαρα μου

keep going my friend @traffic ..... & ενα με γυρο απο ολα...:lol:


25832


25833
 
Last edited:

traffic

Member
Εγγραφή
28 Νοεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.466
Reaction score
6.101
Πόντοι
847
Περιοχή
Σαχάρα
Σπανια συλλεκτικα gadget για τον πρωτο βιολογικο καθαρισμο και αποκαλυψη πισω καναπε!Και η πρωτη δουλιτσα ...αλλαγη εξατμισης που ηταν ξεχασμενη απο το 74...μην σας πω για τις βαλβολινες μαντεψτε μονοι σας ...βρηκα μεσα 250mg συλλεκτικες και αυτες!
25836
25837
25838
25839
25840
25841
 

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Σπανια συλλεκτικα gadget για τον πρωτο βιολογικο καθαρισμο και αποκαλυψη πισω καναπε!Και η πρωτη δουλιτσα ...αλλαγη εξατμισης που ηταν ξεχασμενη απο το 74...μην σας πω για τις βαλβολινες μαντεψτε μονοι σας ...βρηκα μεσα 250mg συλλεκτικες και αυτες! View attachment 25836View attachment 25837View attachment 25838View attachment 25839View attachment 25840View attachment 25841
Καλοταξιδο!!! Είναι πανέμορφο!!!
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.827
Reaction score
4.165
Πόντοι
777
Age
48
Είναι τρελό αυτό που συμβαίνει!!! Αλλά ωραία τρελό.
Μπράβο traffic, καλορίζικο και ελπίζω να το δούμε από κοντά στο γνωστό ετήσιο ραντεβού του Νοέμβρη
:lovecitroen::lovecitroen:
 

traffic

Member
Εγγραφή
28 Νοεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.466
Reaction score
6.101
Πόντοι
847
Περιοχή
Σαχάρα
AC125 Beige Hoggar ?
Καλοτάξιδο . :citroen:
το original απο κατω ειναι κοκκινο ......αλλα λογο κτεο θα γινει σιγα σιγα
AC125 Beige Hoggar ! μου αρεσει και μενα περισοτερο! Βεβαια η χρονια του η αποχρωση του μπεζ ειναι σκουροτερη αλλα δεν την βγαζουν πλεον.
25845
 

traffic

Member
Εγγραφή
28 Νοεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.466
Reaction score
6.101
Πόντοι
847
Περιοχή
Σαχάρα
Θα το βάψεις?
παραγγειλα το καπο -μασκα και πισω κομματι να δω το χρωμα και την ποιοτητα του πλαστικου αν και η γενικη κατασταση ειναι καλη απλα ο πρωιν το ειχε πασαληψει χρωμα ...αμα ερθουν τα πραγματα θα το παω μια βολτα απο γνωστο φανοποιο για μια πρωτη εκτιμηση αλλα βλεπω να βαφω μονο μεσα την λεκανη τα υπολοιπα καινουγρια
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
παραγγειλα το καπο -μασκα και πισω κομματι να δω το χρωμα και την ποιοτητα του πλαστικου αν και η γενικη κατασταση ειναι καλη απλα ο πρωιν το ειχε πασαληψει χρωμα ...αμα ερθουν τα πραγματα θα το παω μια βολτα απο γνωστο φανοποιο για μια πρωτη εκτιμηση αλλα βλεπω να βαφω μονο μεσα την λεκανη τα υπολοιπα καινουγρια
Μπράβο. Ότι και να κανείς αξίζει. Σπανίζουν τα Mehari ειδικά στην Ελλάδα.
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
παραγγειλα το καπο -μασκα και πισω κομματι να δω το χρωμα και την ποιοτητα του πλαστικου αν και η γενικη κατασταση ειναι καλη απλα ο πρωιν το ειχε πασαληψει χρωμα ...αμα ερθουν τα πραγματα θα το παω μια βολτα απο γνωστο φανοποιο για μια πρωτη εκτιμηση αλλα βλεπω να βαφω μονο μεσα την λεκανη τα υπολοιπα καινουγρια
Μα 6 η ωρα το πρωι .....

Κοιμασε και ονειρα κανεις...... δες λιγο θαλασσα....
 
Top Bottom