Καφενείον "Το δικύλινδρο" (Bar)

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα σας!!!
Γνωρίζεται που μπορώ να βρω πληροφορίες σχετικα για την μετατροπή 2Cv με μοτέρ citroen Gs??
Επισης ανταλλακτικα για Gs από που βρίσκουμε (καταλόγους κλπ..)
Οποία πληροφορία ευπρόσδεκτη!!
 

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Ελπίζω να μην είναι για το δικό σου Κωστή μου..
Εννοείτε πως όχι!! Το δικό μου θα μείνει όπως είναι!!! Απλά σκέφτομαι να κάνω ένα πρότζεκτ 007 .!!!
 

traffic

Member
Εγγραφή
28 Νοεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.471
Reaction score
6.129
Πόντοι
847
Περιοχή
Σαχάρα
Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα σας!!!
Γνωρίζεται που μπορώ να βρω πληροφορίες σχετικα για την μετατροπή 2Cv με μοτέρ citroen Gs??
Επισης ανταλλακτικα για Gs από που βρίσκουμε (καταλόγους κλπ..)
Οποία πληροφορία ευπρόσδεκτη!!
HALLO!!αυτο που περιγραφεις ειναι πανω σε αυτο το 2cv....μολις τον πετυχω θα μαθω λεπτομεριες.....
23821
23822
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.053
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Ante παππου @traffic ρωτα τον tony και μαθε ..πως ..και τι ..κα τι να προσεξει .. ο μεταναστης μας .. @KostasX ..

Εαν δεις καπου στο τοπικ με gsa εχω βαλει και εταιριες με ανταλλακτικα αλλα και βελτιωση μοτερ εως 1.6 .( φυσικα ο 1.3 με τα 65 ειναι υπεραρκετα )

Καλες θαλασσες ..Κωστη ..με το καλο να δεσεις και να ξεκινησεις το οτι...
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.550
Reaction score
19.725
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Κωστή υπάρχει μοτερ καλό (το έχω ακούσει να δουλεύει) 1299 αν σ ενδιαφέρει και μαζί σασμάν 5αρι. Το δίνει φίλος,άνθρωπος εμπιστοσύνης. Καλές θάλασσες χωρίς φουρτούνες να έχεις!
 
Last edited:

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
@traffic Οποια πληροφορία ευπρόσδεκτη.. Ο μέγας προβληματισμος μου σε αυτό το εγχείρημα είναι το κατά πόσο η κρεμαργιερα θα μπορεί να ανταπεξέλθει σε όλο αυτό το πρόσθετο βάρος λόγω του κινητήρα!!
Επισης θέλω να ρωτήσεις αν αλλάζει τραγικά η οδηγική συμπεριφορά του 2cv λόγω αυτού του επιοροσθετου βάρους!!
Τα μαμά ημιαξόνια του 2cv αντέχουνε?

@visa chrono Σ ευχαριστώ φίλε Κρονε!! Θα ψάξω τα Links
@nonos Νονε σ ευχαριστώ πολύ για την πρόταση!! Έχω ήδη 2 μοτέρ και 2 κιβώτια!! Πρώτα ο Θεός όταν ξέμπαρκαρω θα ανακατασκευασω το ένα από τα δύο. Θα δω ποιο είναι σε καλύτερη κατάσταση και θα επιλέξω ανάλογα!!
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.231
Reaction score
23.921
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.550
Reaction score
19.725
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Όχι Αποστολη του Αντώνη.. το έχω πετύχει κι εγώ μαζί με τη γκρι ds με του προβολείς στο καπώ που είχα βάλει στο ανάλογο θέμα πριν καιρό.
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.053
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
@traffic Οποια πληροφορία ευπρόσδεκτη.. Ο μέγας προβληματισμος μου σε αυτό το εγχείρημα είναι το κατά πόσο η κρεμαργιερα θα μπορεί να ανταπεξέλθει σε όλο αυτό το πρόσθετο βάρος λόγω του κινητήρα!!
Επισης θέλω να ρωτήσεις αν αλλάζει τραγικά η οδηγική συμπεριφορά του 2cv λόγω αυτού του επιοροσθετου βάρους!!
Τα μαμά ημιαξόνια του 2cv αντέχουνε?

@visa chrono Σ ευχαριστώ φίλε Κρονε!! Θα ψάξω τα Links
@nonos Νονε σ ευχαριστώ πολύ για την πρόταση!! Έχω ήδη 2 μοτέρ και 2 κιβώτια!! Πρώτα ο Θεός όταν ξέμπαρκαρω θα ανακατασκευασω το ένα από τα δύο. Θα δω ποιο είναι σε καλύτερη κατάσταση και θα επιλέξω ανάλογα!!
Κωστη για ολα αυτα που ρωτας υπαρχουν λυσης μεχρι ενα σημειο και χρηση .. Εαν αρχιζει καποιος να το χρησιμοποιεις σαν dragster ..θα εχεις και τ αναλογα ...
Με τα 64 οποια αλογακια ..δεν μπορεις να καταλαβεις ..τι κανει ... Εχω μπει πιτσιρικος σε ενα ..και ακομα θυμαμαι .. το χαμογελο που σου εδινε ...

Ο παππους @traffic ειμαι σιγουρος πως θα μαζεψει οτι θες ..και πληρωφορια ..για αυτο.. ( δεν ακουμπας μονο το μοτερ οπως πολυ σωστα υποψιαζεσαι)

Ελα εσυ πισω με το καλο .. και καπου υποψιαζομε θα βρεις λυση σε οσες αποριες εχεις ...

Καλη συνεχεια Κωστη ..
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.152
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Κάποτε ο πολύ γνωστός και πολύ παλιός Βρετανός δημοσιογράφος Steve Cropley (του περιοδικού Car) είχε διηγηθεί μία ιστορία όταν αρχές της δεκαετίας του '80 είχαν προσθέσει υπερσυμπιεστή σε ένα 2cv! Kαι διηγούταν μάλιστα την έκπληξη ενός οδηγού Volvo καθώς τον προσπερνούσαν με 100 μίλια την ώρα! (161χλμ δηλαδή).
 

traffic

Member
Εγγραφή
28 Νοεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.471
Reaction score
6.129
Πόντοι
847
Περιοχή
Σαχάρα
·
Η ιστορία μιας σπάνιας φωτογραφίας: Τα γαλλικά Renault AGR του Ελληνικού Στρατού το 1940
Επιχρωματισμός φωτογραφίας: Μάρκος Δανέζης
Κείμενο: Τάσος Τσιπλάκος, ιστορικός ερευνητής και συγγραφέας
Η φωτογραφία ειναι από το αρχείο του www.ww2wrecks.com
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: https://bit.ly/3s3oNVX23980
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.420
Reaction score
16.751
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Είναι αληθηνή η photoshop?
Τόσο μεγάλο Σταυρό, μου κάνει εντύπωση σε μια χώρα με τόσους μουσουλμάνους..


I Gallia einai état laïc.

Diladi gnisia kosmiko kratos. Kai afto einai sistatiko tis fisiognomias tou gallikou kratous apo tin galliki epanastasi. Akoma kai se nosokomeio na doulepseis, dineis orko oti iperaspizesai tin laicité, diladi ton kosmiko xaraktira tou kratous.

Gi afto einai i moni xora, pou stous dimosious leitourgous apagorevetai na feroun opoiodipote thriskeftiko simvolo, eite einai stavros, eite einai madila, eite oti allo.

Gia paradeigma, to Septemvri, o proedros eipe tin frasi 'Dimokratia einai to dikaioma stin vlasfimia', Afto den tha legotan pouthena allou.


Etsi stin praksi i moni evropaiki xora pou antisketai stin islamopoiisi .


Edo, oti paei kontra stis aksies tou diafotismou ka girizei sto meseona, den einai kalodexoumeno. Oi ipolipoi Evropeoi to vlepoun allios distixos
 
Last edited:

Taskos

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2013
Μηνύματα
1.264
Reaction score
3.020
Πόντοι
777
Age
54
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.420
Reaction score
16.751
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Ζήτω συγγνώμη για την παραπάνω φωτογραφία που τελικά δεν είναι αληθινή. Έχει γίνει πολύ δύσκολο να ξέρεις πλέον τι είναι ψευδείς ειδήσεις και τι όχι. Έπρεπε να το διασταυρώσω, αλλά με τον όγκο της πληροφορίας ποτ λαμβάνουμε γίνεται ολοένα και πιο δύσκολο. Έπεσα δυστυχώς θυμα οσων βιτσιοζικα προτιμούν να νανουριζονται με παραμύθια, παρά να κοιτούν την δυσκολότερη πραγματικότητα
 
Top Bottom