Καφενείον "Το δικύλινδρο" (Bar)

traffic

Member
Εγγραφή
28 Νοεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.471
Reaction score
6.129
Πόντοι
847
Περιοχή
Σαχάρα
Μάντεψε τι κάνω τα μεσημέρια.... Σήμερα το μεσημέρι ο αγαπητός μου φίλος παρέλαβε ένα ολοκαίνουργιο κουβούκλιο για την ανακατασκευή τού Ντεσεβο τού.... Ούτε κόψε ράψε, ούτε έχει σαπακια, ούτε θέλει στόκο ούτε τίποτα... το θέαμα ήτανε εκθαμβωτικό!!
(Έχει αγοράσει επίσης καί το ανοξείδωτο Σασί τού Burton) ...
Θα ανεβάσω καί άλλες φωτογραφίες καί ίσως ανοίξω ένα τοπικ εάν μου δώσει την άδεια
Μάντεψε τι κάνω τα μεσημέρια.... Σήμερα το μεσημέρι ο αγαπητός μου φίλος παρέλαβε ένα ολοκαίνουργιο κουβούκλιο για την ανακατασκευή τού Ντεσεβο τού.... Ούτε κόψε ράψε, ούτε έχει σαπακια, ούτε θέλει στόκο ούτε τίποτα... το θέαμα ήτανε εκθαμβωτικό!!
(Έχει αγοράσει επίσης καί το ανοξείδωτο Σασί τού Burton) ...
Θα ανεβάσω καί άλλες φωτογραφίες καί ίσως ανοίξω ένα τοπικ εάν μου δώσει την άδεια!
View attachment 28136
View attachment 28137
ειμαι ενθουσιασμενος με την εικονα ...........καλα να περασετε!!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.056
Reaction score
26.877
Πόντοι
1.607
Μάντεψε τι κάνω τα μεσημέρια.... Σήμερα το μεσημέρι ο αγαπητός μου φίλος παρέλαβε ένα ολοκαίνουργιο κουβούκλιο για την ανακατασκευή τού Ντεσεβο τού.... Ούτε κόψε ράψε, ούτε έχει σαπακια, ούτε θέλει στόκο ούτε τίποτα... το θέαμα ήτανε εκθαμβωτικό!!
(Έχει αγοράσει επίσης καί το ανοξείδωτο Σασί τού Burton) ...
Θα ανεβάσω καί άλλες φωτογραφίες καί ίσως ανοίξω ένα τοπικ εάν μου δώσει την άδεια!
View attachment 28136
View attachment 28137
Κωστακο εσεις εκει πανω εχετε πολυ πλακα ρε φιλε .. πολυ
:dizzy::lol::lol:

Ανοιξε ενα νεο θεμα ρε φιλε ... να μεινουν εκει ..
Λολ ...
 

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Κωστακο εσεις εκει πανω εχετε πολυ πλακα ρε φιλε .. πολυ
:dizzy::lol::lol:

Ανοιξε ενα νεο θεμα ρε φιλε ... να μεινουν εκει ..
Λολ ...
Άστα φίλε κρονε, γίνονται τρέλα πράγματα!!!!Θα μιλήσω μαζί τού καί θα ανοίξω ένα νέο θέμα.... Που να δείς από μηχανικά τι γίνεται... Εντομεταξυ Το πρότζεκτ πήγαινε για Burton Car αλλά δυστυχώς είμαστε στο Ελada καί δεν επιτρέπεται ...
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
968
Reaction score
2.828
Πόντοι
587
Age
35
Μάντεψε τι κάνω τα μεσημέρια.... Σήμερα το μεσημέρι ο αγαπητός μου φίλος παρέλαβε ένα ολοκαίνουργιο κουβούκλιο για την ανακατασκευή τού Ντεσεβο τού.... Ούτε κόψε ράψε, ούτε έχει σαπακια, ούτε θέλει στόκο ούτε τίποτα... το θέαμα ήτανε εκθαμβωτικό!!
(Έχει αγοράσει επίσης καί το ανοξείδωτο Σασί τού Burton) ...
Θα ανεβάσω καί άλλες φωτογραφίες καί ίσως ανοίξω ένα τοπικ εάν μου δώσει την άδεια!
View attachment 28136
View attachment 28137
Ερωτηση ασχετου:
Εαν δηλαδη βρω καπου ενα 2cv το οποιο να ειναι πχ ολοσχερως καμμενο,η εντελως σαπιδι,απλα να εχει ελληνικα χαρτια...μπορω να αγορασω καινουριο κουβουκλιο και σασι,και απλα να χτυπησω πανω τους αριθμους πλαισιου;Ακουγεται ενδιαφερον...:ninja::secret:
 

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Ερωτηση ασχετου:
Εαν δηλαδη βρω καπου ενα 2cv το οποιο να ειναι πχ ολοσχερως καμμενο,η εντελως σαπιδι,απλα να εχει ελληνικα χαρτια...μπορω να αγορασω καινουριο κουβουκλιο και σασι,και απλα να χτυπησω πανω τους αριθμους πλαισιου;Ακουγεται ενδιαφερον...:ninja::secret:
Υπάρχει σχετική διαδικασία στην αρμόδια υπηρεσία που δηλώνεις αντικατάσταση του σασί.
 

Giorgos_81

Member
Εγγραφή
10 Μαρτίου 2022
Μηνύματα
1.696
Reaction score
3.700
Πόντοι
697
Age
50
Άστα φίλε κρονε, γίνονται τρέλα πράγματα!!!!Θα μιλήσω μαζί τού καί θα ανοίξω ένα νέο θέμα.... Που να δείς από μηχανικά τι γίνεται... Εντομεταξυ Το πρότζεκτ πήγαινε για Burton Car αλλά δυστυχώς είμαστε στο Ελada καί δεν επιτρέπεται ...

........εεεεεεεεεεεεε, δώσε πράμα στις πλατιές λαϊκές μάζες. Εχω την αίσθηση ότι κάτι τέτοι ΔΕΝ έχει ματαξαναγίνει στα Ελληνικά χρονικά, τουλάχιστον από ιδιώτη, οπότε κάθε πληροφορία είναι μοναδική και πολύτιμη.
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
1.006
Reaction score
1.328
Πόντοι
457
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
........εεεεεεεεεεεεε, δώσε πράμα στις πλατιές λαϊκές μάζες. Εχω την αίσθηση ότι κάτι τέτοι ΔΕΝ έχει ματαξαναγίνει στα Ελληνικά χρονικά, τουλάχιστον από ιδιώτη, οπότε κάθε πληροφορία είναι μοναδική και πολύτιμη.
Παρακολούθησα στο παρελθόν θέμα για τα locost σε ελληνικό φορούμ σχετικά με την άδεια σε ιδιοκατασκευές. Δεν αξίζει ο καρκίνος καλύτερα Βουλγαρία
 

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Καλημέρα στην παρέα!!!!
Αγαπητοί φίλοι γνωρίζει κάποιος εαν τα Πόνυ είχανε ταμπούρα η δισκόφρενα?
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
1.006
Reaction score
1.328
Πόντοι
457
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
Καλημέρα στην παρέα!!!!
Αγαπητοί φίλοι γνωρίζει κάποιος εαν τα Πόνυ είχανε ταμπούρα η δισκόφρενα?
έχω δει πόνυ με δισκόφρενα , του πατέρα μου είχε ταμπούρα άρα μάλλον αναβαθμίστηκαν
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.056
Reaction score
26.877
Πόντοι
1.607
Καλημέρα στην παρέα!!!!
Αγαπητοί φίλοι γνωρίζει κάποιος εαν τα Πόνυ είχανε ταμπούρα η δισκόφρενα?
Both

Τα τελευταια ειχαν δισκους
 
Last edited:

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.056
Reaction score
26.877
Πόντοι
1.607
Καλημέρα στην παρέα!!!!
Αγαπητοί φίλοι γνωρίζει κάποιος εαν τα Πόνυ είχανε ταμπούρα η δισκόφρενα?
Κοιτα μην εχεις βρει κανα πρωτη πρωτη σειρα εκει πανω ... το νου σου ..
 

Stargazer

Member
Εγγραφή
10 Νοεμβρίου 2021
Μηνύματα
1.006
Reaction score
1.328
Πόντοι
457
Age
38
Περιοχή
Καλαμαριά
είδα ένα εδώ Θεσσαλονίκη πρόσφατα για ανταλλακτικά, τελικά ούτε για ανταλλακτικά δεν ήταν με δισκόφρενα και εκείνο. Τουλάχιστον το είχε κάνει σπίτι μια γατούλα με τα μικρά της snow
 

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Κοιτα μην εχεις βρει κανα πρωτη πρωτη σειρα εκει πανω ... το νου σου ..
Αγαπητέ Κρονε, απομυθοποιω τα Short, Long , Intermediate Ratio που πουλάνε τα γνωστά διαδυκτιακα κατάστημα...Με λίγα λόγια μετράω δόντια καί υπολογίζω Final Drive καί σχέσεις γραναζιων.....
Επίσης προσπαθώ να βρώ τρόπο αναγομωσης τών Primary Shaft...
Το ρεζουμε είναι ότι Η Citroen τελικά έκανε ωραία πάντρεματα κινητήρων - κιβωτίων...
( Στο μέλλον πρώτα ο Θεός θα γράψω ενα άρθρο για όσες εμπειρίες μάζεψα περί γραναζιων)....
28200


28201


28202

28203
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.056
Reaction score
26.877
Πόντοι
1.607
Καθε ποστ .. σαν αυτο απο επανω ...με πεθαινει ...

Χαχα ...
Περιμενω να δω που θα σας παει αυτο το ταξιδι ...
Keep going
 
Top Bottom