Καφενείον "Το δικύλινδρο" (Bar)

visa chrono

Member
Reaction score
22.076
Πόντοι
1.487
με 20ε. το μηνα θα βαρεθουμε να το βλεπουμε.......View attachment 22151View attachment 22152
Και γιατι οχι...

when smart start ...δεν ηταν ποιο εξυπνο...
Ε και σε μια νεα εποχη μπριζας ...μια χαρα ... οπως και πριν 60 χρονια .. φτιαχνεις κατι να μπορουν ολοι να κανουν την δουλεια τους ...

Μωρε εγω ..το εχω να το αγοραζω...κατι μου κανει ..ε και να εχω και ρευμα .... Γιατι ολα τ αλλα ειναι ενα μικρο διαμερισμα και ουτε μεχρι την Λαμια δεν φτανεις ...

traffic

Member
Reaction score
3.612
Πόντοι
757
Περιοχή
Σαχάρα
Και γιατι οχι...

when smart start ...δεν ηταν ποιο εξυπνο...
Ε και σε μια νεα εποχη μπριζας ...μια χαρα ... οπως και πριν 60 χρονια .. φτιαχνεις κατι να μπορουν ολοι να κανουν την δουλεια τους ...

Μωρε εγω ..το εχω να το αγοραζω...κατι μου κανει ..ε και να εχω και ρευμα .... Γιατι ολα τ αλλα ειναι ενα μικρο διαμερισμα και ουτε μεχρι την Λαμια δεν φτανεις ...
Βάλε με στη λιστα

KostasX

Member
Reaction score
3.519
Πόντοι
777
Περιοχή
Γρεβενα

KostasX

Member
Reaction score
3.519
Πόντοι
777
Περιοχή
Γρεβενα
Αγορα κιβωτίου GSA με σκοπό μελλοντικό πρότζεκτ. Υπάρχει σκέψη να το τοποθετήσω μαζί με μοτέρ GSA σε Citroen 2cv.
Εάν υπάρχει κάποια τεχνική πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.
(Έχω την εντύπωση ότι και τα 2Cv που παίξανε στo For your eyes only είχανε αυτό το Setup.)
22170

22171

22172

Dragon

Member
Reaction score
49
Πόντοι
232
To sasman αυτό είναι από GS alla λίγο σημασία έχει, ήμουν παρών σε τέτοια μετατροπή κάπου δεκαετία 90 και η γνώμη μου είναι να βρεις σασί ami super (όπως ήταν κι αυτό που λέω) kai βάζεις όποιον boxer GS-GSA θες, ήταν λίγο παίδεμα οι ταχύτητες γιατί εκτός τις πρώτης ήταν όλες αντίθετα, ήθελε πατέντα στο χειρόφρενο και τράβηγμα στα φτερά και στο καπώ γιατί ήταν 10-20 πόντους πιο μακρύ στην μούρη (λογικό)...
Το αστείο είναι ότι το αμάξι υπάρχει κάπου από ότι ξέρω και ελιναι και δηλωμένο κι όλας!!!
Κάπου στο διαδίκτυο είχα δει και κάποιον ακόμα πιο κασκαντέρ με υδροπνευματική κλπ..
Τα κίτρινα του 007 ήταν με κινητήρα GS από όσο ξέρω...

KostasX

Member
Reaction score
3.519
Πόντοι
777
Περιοχή
Γρεβενα
To sasman αυτό είναι από GS alla λίγο σημασία έχει, ήμουν παρών σε τέτοια μετατροπή κάπου δεκαετία 90 και η γνώμη μου είναι να βρεις σασί ami super (όπως ήταν κι αυτό που λέω) kai βάζεις όποιον boxer GS-GSA θες, ήταν λίγο παίδεμα οι ταχύτητες γιατί εκτός τις πρώτης ήταν όλες αντίθετα, ήθελε πατέντα στο χειρόφρενο και τράβηγμα στα φτερά και στο καπώ γιατί ήταν 10-20 πόντους πιο μακρύ στην μούρη (λογικό)...
Το αστείο είναι ότι το αμάξι υπάρχει κάπου από ότι ξέρω και ελιναι και δηλωμένο κι όλας!!!
Κάπου στο διαδίκτυο είχα δει και κάποιον ακόμα πιο κασκαντέρ με υδροπνευματική κλπ..
Τα κίτρινα του 007 ήταν με κινητήρα GS από όσο ξέρω...
Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
Δηλαδή η καμπίνα του 2Cv κάθεται πάνω σε σασί Ami?

visa chrono

Member
Reaction score
22.076
Πόντοι
1.487
Το μπλε με υδροπνευματικη είναι του f. Grosso.. Τρελλη σκέψη και εκτέλεση...

Ami super σασί μονο σε καμία γιάφκα ξεχασμένο...
Γιατι Κωστή εάν έβρισκες τέτοιο.. Ολόκληρο.. δεν θα το χάλαγα επουδενει....

Reaction score
11.879
Πόντοι
1.077
Περιοχή
Région parisienne

pos i perivallontikes nomothesies, eksafanizoun ta mikra aftokinita....

2cv01

Member
Reaction score
3.082
Πόντοι
777
Περιοχή
ioannina, Greece
Αγορα κιβωτίου GSA με σκοπό μελλοντικό πρότζεκτ. Υπάρχει σκέψη να το τοποθετήσω μαζί με μοτέρ GSA σε Citroen 2cv.
Εάν υπάρχει κάποια τεχνική πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.
(Έχω την εντύπωση ότι και τα 2Cv που παίξανε στo For your eyes only είχανε αυτό το Setup.)
View attachment 22170

View attachment 22171

View attachment 22172
Κώστα μοτέρ από BMW gs βγάζει 110 άλογα και είναι σούπερ για 2cv!
Έχω την εντύπωση ότι μπαίνει στο σασι του 2cv εύκολοτερα από του gsa :)

KostasX

Member
Reaction score
3.519
Πόντοι
777
Περιοχή
Γρεβενα
Κώστα μοτέρ από BMW gs βγάζει 110 άλογα και είναι σούπερ για 2cv!
Έχω την εντύπωση ότι μπαίνει στο σασι του 2cv εύκολοτερα από του gsa :)
Το ξέρω φίλε μου , αλλά εδώ η ομάδα θέλει να φτιάξουμε ένα 007!!! :thumbs::kind:
Το μόνο μείωνεκτημα που θα έχει είναι ότι θα έχει βαρύ τιμόνι λόγω βάρους του μοτέρ αλλιώς κατά τ άλλα είναι φανταστική μετατροπή!!!

Top Bottom