Καλησπέρα στην ομάδα και καλώς σας βρήκα. Μήπως κανείς μπορεί να μου πει που θα βρω το πίσω κάθισμα για 2CV Charleston? Τι λέτε; Καμμιά εκδρομούλα;;;

Katharine

Member
Εγγραφή
21 Ιουνίου 2020
Μηνύματα
2
Reaction score
8
Πόντοι
22
Age
66
Για όλους εμάς τους ρομαντικούς μιας άλλης εποχής.
Ήταν Ιούλιος πριν ένα χρόνο. Καθόμουν στο Cafe des Deux Moulins. Είχα περπατήσει από το Royal Monceau μέσα στη ζέστη (αλλά το Παρίσι μόνο περπατιέται) και ήθελα να πιω κάτι δροσερό. Χάζευα τον κόσμο όταν μπροστά μου πέρασαν 2CV, ένα λιλά και ένα κίτρινο. Η νοσταλγία ενός απλούστερου, αλλά πιο ανθρώπινου χθες με κυρίεψε. Η ελευθερία του να είσαι ο εαυτός σου και να γελάς ευτυχισμένα. Να μοιράζεσαι ακόμα και το λίγο με αυτούς που αγαπάς. Να ταξιδεύεις με παρέα τον άνεμο της ξεγνοιασιάς. Μου φαινόταν σαν παραμύθι. Αλλά έτσι ξεκινούν οι ωραίες ιδέες. Έτσι κάπως ξεκινά η χαρά της δημιουργίας, η λαχτάρα του να αναβιώσεις ένα θρύλο. Το ψάξαμε. Το βρήκαμε. Το ετοιμάζουμε. Και περιμένουμε ανυπόμονα να τελειώσει. Να πάμε ίσως μαζί ένα ταξιδάκι;;
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Καλώς ήρθες
Τα αντίστοιχα ανταλακτ που ψάχνεις μπορείς να το βρεις στους γνωστούς εμπόρους του εξωτερικού.. Υπάρχει τοπικ που μπορείς να ενημερωθείς..
Π. Χ
Frazose.
Renov

Το πως το κάνεις υπάρχουν τουλάχιστον 5 διαδικασίες με φώτο εδώ μέσα..

Καλώς ήρθες again..
 

Katharine

Member
Εγγραφή
21 Ιουνίου 2020
Μηνύματα
2
Reaction score
8
Πόντοι
22
Age
66
Θα είχατε την καλοσύνη να με βοηθήσετε που ακριβώς είναι το ¨εδώ μέσα¨ που λέτε και ποιο είναι ακριβώς το τοπικ...συγχωρέστε με αλλά όσο κι αν έψαξα δεν το βρήκα...κι επειδή μάλλον δεν ψάχνω σωστά σας παρακαλώ βοηθήστε με...σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.538
Reaction score
19.056
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Καλησπέρα κ καλός ήρθες ψαχνεις τον πισω παγκο σκελετό? Ή το ύφασμα κάλυμμα για το πίσω κάθισμα?
 
Last edited:

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Για όλους εμάς τους ρομαντικούς μιας άλλης εποχής.
Ήταν Ιούλιος πριν ένα χρόνο. Καθόμουν στο Cafe des Deux Moulins. Είχα περπατήσει από το Royal Monceau μέσα στη ζέστη (αλλά το Παρίσι μόνο περπατιέται) και ήθελα να πιω κάτι δροσερό. Χάζευα τον κόσμο όταν μπροστά μου πέρασαν 2CV, ένα λιλά και ένα κίτρινο. Η νοσταλγία ενός απλούστερου, αλλά πιο ανθρώπινου χθες με κυρίεψε. Η ελευθερία του να είσαι ο εαυτός σου και να γελάς ευτυχισμένα. Να μοιράζεσαι ακόμα και το λίγο με αυτούς που αγαπάς. Να ταξιδεύεις με παρέα τον άνεμο της ξεγνοιασιάς. Μου φαινόταν σαν παραμύθι. Αλλά έτσι ξεκινούν οι ωραίες ιδέες. Έτσι κάπως ξεκινά η χαρά της δημιουργίας, η λαχτάρα του να αναβιώσεις ένα θρύλο. Το ψάξαμε. Το βρήκαμε. Το ετοιμάζουμε. Και περιμένουμε ανυπόμονα να τελειώσει. Να πάμε ίσως μαζί ένα ταξιδάκι;;
Καλησπερα και καλώς όρισες!!

Ρίξε μια ματιά εδώ :

 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Θα είχατε την καλοσύνη να με βοηθήσετε που ακριβώς είναι το ¨εδώ μέσα¨ που λέτε και ποιο είναι ακριβώς το τοπικ...συγχωρέστε με αλλά όσο κι αν έψαξα δεν το βρήκα...κι επειδή μάλλον δεν ψάχνω σωστά σας παρακαλώ βοηθήστε με...σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

http://my2cv.gr/forum/threads/link-εταιρειών-από-τον-έξω-κόσμο-για-ανταλλακτικά-2cv.1178/
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.749
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Θα είχατε την καλοσύνη να με βοηθήσετε που ακριβώς είναι το ¨εδώ μέσα¨ που λέτε και ποιο είναι ακριβώς το τοπικ...συγχωρέστε με αλλά όσο κι αν έψαξα δεν το βρήκα...κι επειδή μάλλον δεν ψάχνω σωστά σας παρακαλώ βοηθήστε με...σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...
http://my2cv.gr/forum/threads/Επαναφορά-2cv-στην-original-μορφή-του.1651/page-53


http://my2cv.gr/forum/threads/Βυσσινάδα-Ο-ΚΛΕΑΡΧΟΣ.1342/page-4
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Καλώς όρισες και πάλι αγαπητή μου :O
Είσαι Ελλάδα ή Γαλλία?
Αν θες πες μας τι ψάχνεις να δούμε πως μπορούμε να βοηθήσουμε
:citroen:
 
Top Bottom