ΚΑΛΗΜΕΡΑ , ΚΑΛΩΣ ΜΕ ΔΕΧΤΗΚΑΤΕ - ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΚΑΠΑ

Member
Reaction score
13
Πόντοι
222
Καλημέρα.

Ευχαριστώ για την αποδοχή από την κοινότητα, και εκ των προτέρων ένα μεγάλο ευχαριστώ για κάθε βοήθεια που θα έχω.

Και μετά τα τυπικά , αλλά με πραγματική ουσία, ας περάσουμε στα καθημερινά.

Εν τάξη παιδιά , δεν χρειάζεται βια.......... θα τα πω όλα !!!!!!:kill::cry: :whip:

- "Είσαι ό , και λέγεσαι "

- "Ευπειθώς αναφέρω..............."

Με λένε Δημήτρη (έτσι μου είπανε να λέω από μικρός), και μένω Ναύπακτο ..... μέχρι να φύγω και από εκεί.

Και είμαι από αυτούς που συχνάζουν στα ίδια μέρη μαζί με πόρνες και άλλα κακοποιά στοιχεία (όπως λέει και ο ποιητής) , δηλαδή Καπετάνιος το επάγγελμα , τώρα γράφω από Amsterdam Ολλανδία εκφορτώνουμε κάρβουνο (.....ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ !!!!!!!).

Γύρναγα όλο τον κόσμο και έβλεπα, έβλεπα, έβλεπα ....... και ξαφνικά κατάλαβα ότι έχανα , έχανα , έχανα τα χρονια της ζωής μου, και βρέθηκα στα 57 οέο....!!!!!

Ανάμεσα λοιπόν στα 6 χρονια στο δημοτικό , 6 στο γυμνάσιο ..... και μέχρι τα 57 μου σήμερα , άλλαξα καμιά 10ρια αυτοκίνητα και άλλες τόσες μοτοσυκλέτες αλλά τίποτε μέχρι σήμερα Γαλλικό. Μανία από μικρός με τα Εγγλέζικα απο TRIUMPH MKII - MINI COOPER μεχρι LAND ROVER κ.α.

Τώρα σκέπτομαι ξεμπαρκάροντας , κατά τον Ιούλιο .... κορονοιου επιτρέποντος, να αγοράσω ένα 2CV και να πέσει η σχετική αναπαλαίωση.

Και ετσι λοιπόν με αυτά και με αυτά σας είπα την ιστορία μου. Φωτογραφία μου να μην ζητησεται , δεν πρόκειται να βάλω γιατί είμαι άσχημος.

Χαίρομαι λοιπόν που βρέθηκα ανάμεσα σας, και εύχομαι να τα λέμε στο μέλλον.

P.S. Γνωριστήκαμε ήδη μέσω τηλεφωνικής συνδιαλέξεως με το Κώστα από τα Γρεβενά (kostas x) συνάδελδος Μηχανικός τον οποίον τον ευχαριστώ ξανά.

KostasX

Member
Reaction score
3.382
Πόντοι
777
Περιοχή
Γρεβενα
Καλημέρα.

Ευχαριστώ για την αποδοχή από την κοινότητα, και εκ των προτέρων ένα μεγάλο ευχαριστώ για κάθε βοήθεια που θα έχω.

Και μετά τα τυπικά , αλλά με πραγματική ουσία, ας περάσουμε στα καθημερινά.

Εν τάξη παιδιά , δεν χρειάζεται βια.......... θα τα πω όλα !!!!!!:kill::cry::whip:

- "Είσαι ό , και λέγεσαι "

- "Ευπειθώς αναφέρω..............."

Με λένε Δημήτρη (έτσι μου είπανε να λέω από μικρός), και μένω Ναύπακτο ..... μέχρι να φύγω και από εκεί.

Και είμαι από αυτούς που συχνάζουν στα ίδια μέρη μαζί με πόρνες και άλλα κακοποιά στοιχεία (όπως λέει και ο ποιητής) , δηλαδή Καπετάνιος το επάγγελμα , τώρα γράφω από Amsterdam Ολλανδία εκφορτώνουμε κάρβουνο (.....ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ !!!!!!!).

Γύρναγα όλο τον κόσμο και έβλεπα, έβλεπα, έβλεπα ....... και ξαφνικά κατάλαβα ότι έχανα , έχανα , έχανα τα χρονια της ζωής μου, και βρέθηκα στα 57 οέο....!!!!!

Ανάμεσα λοιπόν στα 6 χρονια στο δημοτικό , 6 στο γυμνάσιο ..... και μέχρι τα 57 μου σήμερα , άλλαξα καμιά 10ρια αυτοκίνητα και άλλες τόσες μοτοσυκλέτες αλλά τίποτε μέχρι σήμερα Γαλλικό. Μανία από μικρός με τα Εγγλέζικα απο TRIUMPH MKII - MINI COOPER μεχρι LAND ROVER κ.α.

Τώρα σκέπτομαι ξεμπαρκάροντας , κατά τον Ιούλιο .... κορονοιου επιτρέποντος, να αγοράσω ένα 2CV και να πέσει η σχετική αναπαλαίωση.

Και ετσι λοιπόν με αυτά και με αυτά σας είπα την ιστορία μου. Φωτογραφία μου να μην ζητησεται , δεν πρόκειται να βάλω γιατί είμαι άσχημος.

Χαίρομαι λοιπόν που βρέθηκα ανάμεσα σας, και εύχομαι να τα λέμε στο μέλλον.

P.S. Γνωριστήκαμε ήδη μέσω τηλεφωνικής συνδιαλέξεως με το Κώστα από τα Γρεβενά (kostas x) συνάδελδος Μηχανικός τον οποίον τον ευχαριστώ ξανά.
Καλωσόρισες Cpt!!! Καλωσηρθες στην παρέα μας!!
Με το καλό να ξεμπαρκαρεις και να αποκτήσεις ένα 2CV!!
Να σαι καλά και πάντα καλοτάξιδος!!

maxtsif

Member
Reaction score
1.738
Πόντοι
517
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Καλωσόρισες !!! Μερικά παλιά εγγλέζικα έχουν -τουλάχιστον για μένα- μια ιδιαίτερη ομορφιά, μια μαγεία θα έλεγα. Οχι τόση όσο οι Σιτροέν βέβαια, :D αλλά σημασία εχει η αγάπη και το δέσιμο με ένα τέτοιο "ιδιαίτερο" όχημα. Με το καλό το 2CV.

ami8_gs_ds_bx

Member
Reaction score
2.574
Πόντοι
697
Και όπως έγραψε ένας άλλος ποιητής και τραγούδησε ένας ιδιαίτερος καλλιτέχνης:
Welcome to the show. Τελείως νορμάλ το σκηνικό. Welcome to the show

Last edited:

Pierre Boulanger

Administrator
Reaction score
19.049
Πόντοι
1.547
Περιοχή
Paris in the sixties
Καλώς όρισες και πάλι Κάπτεν. Είναι ωραίο να έχουμε στόχους και όνειρα και αυτό που διάλεξες είναι ένας στόχος υπέροχος σαν όνειρο. Με το καλό να επιστρέψεις να τον υλοποιήσεις. Καλές θάλασσες να έχεις μέχρι τότε και καλή επιστροφή στην πατρίδα.

(όλοι εδώ τα έχουμε τα χρονάκια μας πάντως μην ανησυχείς)

Top Bottom