Θα αγοράζατε Citroen σήμερα? Αν ναι πιο...

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
αφορμη του θεματος H Citroen τότε και τώρα... θετω ενα αλλο ερωτημα
Εαν αυτην την στιγμη χρειζοσασταν ενα καινουργιο αυτοκινητο θα παιρνατε σιτροεν με κριτηριο οχι τοσο τα χρηματα αλλα τις καινοτομιες και ολα οσα δινει μια εταιρια?
Θεωρω οτι δεν εχει νοημα η απαντηση θα επαιρνα εναν βατραχο η θα επαιρνα ενα 2cv η visa
Anaφρομαι καθαρα στα υπαρχον μοντελα......
Προσωπικα εαν αυτην την στιγμη επαιρνα αυτοκινητο θα αγοραζα C5 dιesel στα 1600 αλλα μονο με υδρο
εαν αυτη η επιλογη δεν υπηρχε θα ψαχνομουν σε κατι γιαπονεζικο
 
Last edited by a moderator:

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Θα αγόραζα ναι όπως και έκανα. Δεν πήρα πρόσφατα μια DS? :p

Πέρα από την πλάκα πιθανών και υπό προϋποθέσεις να έπαιρνα μια C5 exclusive που πραγματικά μου αρέσει πολύ και φυσικά λόγω υδροπνευματικής.. Ίσως και μια Activa ΙΙ μεταχειρισμένη..
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Εγω που εχω ενα c4 dιesel δηλαδη ...:wacko: :sorry:
Ευτυχως που δεν το αγορασα( Leasing) πλακα στην πλακα παρ ολο που δεν κουβαλαει κατι απο το high tech παρελθον της εταιρειας ειναι το ποιο best value for money ..στην κατηγορια του ετσι νομιζω hmmm
 
Last edited by a moderator:

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Εγω που εχω ενα c4 dιesel δηλαδη ...:wacko: :sorry:
Ευτυχως που δεν το αγορασα( Leasing) πλακα στην πλακα παρ ολο που δεν κουβαλαει κατι απο το high tech παρελθον της εταιρειας ειναι το ποιο best value for money ..στην κατηγορια του ετσι νομιζω hmmm
Και εγώ έχω ένα C4 και πράγματι δεν θυμίζει σε τίποτα τα περασμένα μεγαλεία ειναι όμως αξιοπιστότατο και έχει άριστη ποιότητα κύλισης. Για την ανάρτηση βέβαια να μην σχολιάσω :chair:
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.545
Reaction score
19.703
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Για καινουργιο παντα..
τη c5 thp υδρο.. ολοκληρωμενη ,με εξαιρετικη ποιοτητα κυλισης, ομορφη σχεδιαση μεσα εξω.. με "κλου" το τιμονι σταθερου αφαλου..υπερεξοπλισμενη και παει λεγοντας.. και αν υπαρχουν αυτοκινητα στη κατηγορια που καπου την ξεπερνανε,που υπαρχουν, ζητανε παραλογα παραπανω χρηματα.. το αμαξι το "χαριζουν" στην Ελλαδα.. Αν κοιταζα για μεταχειρισμενο στη κατηγορια θα κοιταζα ακομα 3 συγκεκριμενες προτασεις απο αλλους κατασκευαστες ωστοσο και δε ξερω αν θα κατεληγα σε αυτην.. Αλλα για καινουργιο ασυζητητι...
Επισης εχω μια συμπαθεια στη σειρα ds..δινει το κατι παραπανω.. το ds3 thp ειναι η χρυση τομη στα μικρα hothatch μεταξυ ανεσης, οδικης συμπεριφορας και παιχνιδιαρικου χαρακτηρα που επιβαλλεται εμενα σε τετοιες κατασκευες..σχεδιαστικα επισης μ αρεσει πολυ μεσα-εξω.. Η υβριδικη 200αρα ds5 επισης ειναι περιπτωση.. (οχι μη υβριδικες γιατι εχουν ημιακαμπτο πισω) Ειναι ενα πραγματικα απιθανο αυτοκινητο με υπεροχο εσωτερικο στο οποιο ειχα την τυχη να βρεθω περυσι τετοια εποχη στην εκθεση αυτοκινητου.. λιγο "υπερσχεδιασμενη" αλλα η υβριδικη 200αρα εχει και τεχνολογια πολυ πανω της και αποτελεσματικη-ακριβη αναρτηση. Στην Ελλαδα δυσκολα θα δουμε εστω και απλες εκδοσεις.. αυτη τη στιγμη μια υπαρχει μονο με ελληνικες πινακιδες.. Τελος και 4ο κατα σειρα προτιμησης το 200αρι thp ds4.. στην ιδια φιλοσοφια με το ds3 αλλα στην αμεσως επομενη κατηγορια.. Αυτα τ αγοραζα καινουργια..

Τη προκαταβολη με σιγουρια θα την ακουμπαγα για c5 thp για τα αλλα 3 δε ξερω αν θα κατεληγα τελικα αλλα σιγουρα θα χανα μερικες μερες να το σκεφτομαι.. Σιγουρα βεβαια δεν αγοραζεις citroen οπως παλιοτερα που απλα πηγαινες καρφωτος γιατι ηταν απλα αλλου....

Το μεγαλυτερο προβλημα με εμενα ειναι οτι ειμαι φανατικα υπερ του μεταχειρισμενου..:lol: οποτε εκει αλλαζουν τα παντα..
 
Last edited:

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Γιατι μονο μια ds5 (μια ασημενια εχει σαλονικα, μια ασπρη καλη το αφεντικο της citroen στην ελλαδα και μια 2.0 γαλαζια το χρωμα σαν gsa εχει ενας γειτωνας μου)
Παραδοξως παρακολουθωντας αρκετο καιρο τις ταξινομησεις οντως φαινεται με μηδενικες πωλησεις.
Για το ds3 πολλα +++ και απο εμενα
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.545
Reaction score
19.703
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Α μπραβο ,κι εγω ξερω μονο του Συγγελιδη.. ειναι η μονη που φαινεται ταξινομημενη μεσω του συνδεσμου ελληνων αντιπροσωπων.. η ασημι εχει ξενες πινακιδες απ οτι ξερω και τη γαλαζια αγνοουσα την υπαρξη της! αν δεν αναφερεται στις πωλησεις seaa ισως ειναι εισαγωγης (?) ακομα μια κυκλοφορουσε με γαλλικες πινακιδες σε κυκλαδονησι..απλα ειπα για ελληνικες εγω..:)
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Α μπραβο ,κι εγω ξερω μονο του Συγγελιδη.. ειναι η μονη που φαινεται ταξινομημενη μεσω του συνδεσμου ελληνων αντιπροσωπων.. η ασημι εχει ξενες πινακιδες απ οτι ξερω και τη γαλαζια αγνοουσα την υπαρξη της! αν δεν αναφερεται στις πωλησεις seaa ισως ειναι εισαγωγης (?) ακομα μια κυκλοφορουσε με γαλλικες πινακιδες σε κυκλαδονησι..απλα ειπα για ελληνικες εγω..:)
To μπλε ειναι ελληνικο το βλεπω καθε μερα και υπαρχει και μια λευκη δημοσιογραφικη 1.6 diesel που ειχε το traction test.
Σιγουρα υπαρχουν καποιες αλλα ειναι σαν την μυγα μεσα στο γαλα.
Καλο βραδυ,
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.545
Reaction score
19.703
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Απ οτι φαινεται ο seaa.gr δε τις αναφερει.. καληνυχτα σας!
 

ΜΙΛΤΟΣ

Member
Εγγραφή
21 Φεβρουαρίου 2014
Μηνύματα
294
Reaction score
652
Πόντοι
447
Age
65
Την c5 με υδροπν. σχεδον τελειοσ σχεδιασμοσ μεσα-εξω και στο δρομο κλασικο μαγικο χαλι...........μετα θα πηγαινα στην ds3 και μετα χαοσ.....
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.844
Reaction score
4.220
Πόντοι
777
Age
48
C5 tourer με υδρο και C3 Picasso (από τη πρωτη που το είδα είχα πάθει πλάκα). Κατ' εξαίρεση θα μου επιστρέψετε το C6...και ας έχει σταματήσει η παραγωγη του.
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
+1 για c6 εγω μονο...(μην μου ποσταρετε του car..einai εξαιρετικη...:lovecitroen:)
:kind:
 

Marios

Moderator
Εγγραφή
4 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
930
Reaction score
1.330
Πόντοι
517
Age
36
Περιοχή
Αθήνα - Αίγινα
Ωραίο το cactus, άνετα θα το αγόραζα όπως ακριβώς φαίνεται στη παραπάνω φωτό (κίτρινο).

C5 tourer με υδρο και C3 Picasso (από τη πρωτη που το είδα είχα πάθει πλάκα). Κατ' εξαίρεση θα μου επιστρέψετε το C6...και ας έχει σταματήσει η παραγωγη του.
Επίσης συμφωνώ με τον @ami8_gs_ds_bx και στα τρία.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.545
Reaction score
19.703
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Πηγα ειδα απο κοντα τον Κακτο με το που ηρθε..Δευτερος που τον εβλεπε ημουν..εχω γραψει στο gcc πρωτες εντυπωσεις!
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
χαχαχαχαχα... Ήμουν σίγουρος ρε ψυχοπαθή. Νόμιζα πως απλά πήγες να το δεις... Το πήρες σπίτι ε???? Καλό? Έχει κάτι ιδιαίτερο?
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.315
Πόντοι
947
Age
59
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Irthe sistimeno gramma apo tin Citroën ke mas kalesane me to C-Zero na pame na kanune ena update se kati software paparies, telika ithele ke allagi i antlia ipopieseos tou servo ton frenon, pou bebea den tin ichane prochiri, opote mas fortosane sto cactus ke etzi girisame pali stin basi mas.
I Laura bebea to eroteftike ke etzi kaname ke nichterini bolta. Plaka echi i filosofia eksoplismou, den echi piastrakia ston ourano oute avtomatismo sta ilektrika parathira, ala apo tin ali echi navigation ke camera opistoporias...ke diafora ala koufa.
Simera pirame piso to Zero...ke me to zori edose i Laura piso to Cactaki...
Ine apo ta liga sinchrona amaksia pou den echune afto to agressive styling...ke ofilo na omologiso pos ine poli malako gia amaksi me sinbatikes anartisis.
Pola like apo mena telika.
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Κωστη το αγαπησε γιατι εχει καθεφτακι στην θεση του οδηγου..ενω εσυ που ησουν διπλα και το εψαχνες ..περιεργαζοσουν δεν εχεις...
Τα πισω παραθυρα που δεν ..κατω δεν ενοχλουν...(οχι πως τα κατεβαζεις ποτε..αλλα...ετσι..για το μυαλο..)
 
Top Bottom