Η DS μου.. Βρέθηκε!

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Απλά να σας ενημερώσω πως έκλεισα σήμερα One way εισιτήριο για Βιέννη. Στις 30/05 πρώτα ο Θεός αναχωρώ να φέρω την κούκλα στην Ελλάδα. Θα ανοιχτεί νέο θέμα από την πρώτη μέρα που θα συμπεριλαμβάνει όλο το road trip όπως και τα παραλειπόμενα (φωτογραφίες και άλλες εκπλήξεις) :ds::citrolove:
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
αντε με το καλο...θα κατεβεις ηγουμενιτσα να περασεις από πρεβεζα για κοψιδια?και ευκαιρια να περπατησεις την κυρια σε ελληνικους δρομους
 
Εγγραφή
16 Ιουλίου 2014
Μηνύματα
11
Reaction score
17
Πόντοι
352
Age
39
Με το καλό να κατέβετε!!
Μην ξεχνάς ότι φέτος έχουμε και τα 60 χρόνια από την γέννηση της θεάς!
Άρα δεν υπάρχει καλύτερη στιγμή ώστε να διοργανωθεί, μετά και την έλευσή σας ,μία όμορφη συνάντηση με επίκεντρο την αγαπημένη μας!!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Mε το καλο να πας και να ερθεις με την λευκουλα φιλε Αποστολε..
Να ρουφηξεις καθε χλμ απο την επιστροφη σου στην ελλαδα..:superman::superman:
:citroen::citroen:
 
Εγγραφή
10 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
524
Reaction score
477
Πόντοι
107
Age
43
Περιοχή
κοζανη
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!! ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ!!! Ειμαι σιγουροσ οτι θα περασετε τελεια οι δυο σασ εσυ και η ds εννοω....:D:D:D:D
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Σας ευχαριστώ!
Δεν βλέπω την ώρα. Το τι υλικό θα ανέβει δεν βάζει το μυαλό σας :D
Με το καλό να κατέβετε!!
Μην ξεχνάς ότι φέτος έχουμε και τα 60 χρόνια από την γέννηση της θεάς!
Άρα δεν υπάρχει καλύτερη στιγμή ώστε να διοργανωθεί, μετά και την έλευσή σας ,μία όμορφη συνάντηση με επίκεντρο την αγαπημένη μας!!
Εννοείται Γιώργο:)
Άλλωστε η πρώτη επίσκεψή μου θα είναι στην Μεταμόρφωση για έλεγχοcool5
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
αντε με το καλο...θα κατεβεις ηγουμενιτσα να περασεις από πρεβεζα για κοψιδια?και ευκαιρια να περπατησεις την κυρια σε ελληνικους δρομους
Δεν βλέπω να προλαβαίνω κούκλε :(
Το πρόγραμμα όπως και οι μέρες είναι πολύ σφιχτά.
 

ΜΙΛΤΟΣ

Member
Εγγραφή
21 Φεβρουαρίου 2014
Μηνύματα
294
Reaction score
652
Πόντοι
447
Age
65
Με το καλο να πασ ..οι μερεσ θα περνανε αργα απελπιστικα α ρ γ α αλλα θα ελθει η ωρα τησ οδηγησησ με την ΘΕΑ........περιμενουμε
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.548
Reaction score
19.718
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Επιτελους ξερω ποιος θα με κανει βολτα στην αδεια..! :lol: :shifty::superman:
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Πρόλογος

Στις 25/02 είχα ανοίξει ένα θέμα με τίτλο η DS μου όπου σε αυτό ενημέρωνα τους φίλους του φόρουμ πως πάει η αναζήτηση και ευχήθηκα κάποια στιγμή να ποστάρω την φωτογραφία της δική μου θεάς. Θυμάμαι ακόμα την ημέρα που έχασα μια DS στην Αίγινα (γνωστή σε όσους παρακολουθούν τις αγγελίες στο Internet) όπου είχε προσφερθεί ένα άγνωστος για μένα αλλά ευγενέστατο παιδί (Θοδωρής Λιώκης) που βρήκα στο facbook και γνωρίζει τις DS καλύτερα από την παλάμη του, να πηγαίναμε να την βλέπαμε. Ήταν φαντάρος ακόμα και όταν μπορούσε να πάμε η DS έκανε φτερά. Κάθε εμπόδιο για καλό όμως :)

Η ώρα αυτή ήρθε:yahoo:

The story..
Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν διακοπές στην Νάξο και εκεί που απολάμβανα το μπάνιο μου λαμβάνω ένα μήνυμα στο viber από τον ξάδελφο μου και μέλος του forum citrobella.

Ο ξάδελφος είχε αναλάβει να βοηθήσει στην εύρεση της θεάς μου και ανά τακτά χρονικά διαστήματα μου έστελνε φωτογραφίες και link από κάποιες θεές, που για κάποιο λόγο ήταν αδύνατο να πάρω λόγω τιμής (ακριβές) ή κατάστασης (χάλια)

Το μήνυμα του ήταν όπως πάντα ολιγόλογο αλλά σαφές. Δεν υπάρχει λόγος να σας παραθέσω τα λόγια, σας παραθέτω εικόνες:



Την επόμενη μέρα προσπαθούσε να πάρει τηλέφωνο τον πωλητή αλλά δεν απαντούσε μέχρι τις 4 το απόγευμα και τα φίδια με έζωναν από παντού. Κάποια στιγμή απάντησε, με ενημέρωσε ο ξάδελφος και άρχισα να συνειδητοποιώ πως μάλλον, είμαι ιδιοκτήτης μιας θεάς..

Αργότερα ο ξάδελφος μου λέει πως θα την πάρει στις 31/07 (μια βδομάδα μετά).. Τότε κάποια άλλα ερπετά άρχισαν να με ζώνουν γιατί σκέφτηκα, Τσεχία αυτός, Αυστρία ο ξάδελφος αν λάβει καλύτερη προσφορά από την τιμή που συμφωνήθηκε, μην τον είδατε τον Κίτσο τον λεβέντη.

Η θεά σε οικογενειακά χέρια

Μόλις έλαβα την παρακάτω φωτογραφία, ήμουν πλέον ιδιοκτήτης ενός θρύλου και τίποτα δεν μπορούσε να το αλλάξει αυτό! Η χαρά είναι απερίγραπτη και η ανυπομονησία μεγάλη. Είναι σαν να έχεις γνωρίσει μια όμορφη κοπέλα να σε θέλει αλλά να τα λέτε δια αλληλογραφίας :sorry:



Το αυτοκίνητο
Είναι μια υπέροχη Citroen DS 21 EFI λευκή χωρίς σκουριές με το τιμόνι που έβγαινε μέχρι το 1971 (το οποίο πάντα ευχόμουν να είχε η θεά μου), με 5 ταχύτητες φυσικά, με μανιτάρι φρένο και σε πολύ καλή κατάσταση με δεδομένο πως είναι και 43 χρονών.

snow



Ζούσε όλη της την ζωή στην Νότια Γαλλία και τα τελευταία δυο χρόνια στην Τσεχία.
Χρειάζεται δυο πίσω λάστιχα, σφαίρες (οι οποίες έχουν ήδη αγοραστεί) και κάποιες αλλαγές στην εμφάνιση της μιας και η εσωτερική μοκέτα δεν είναι η δική της όπως και κάποια άλλα μικροπραγματάκια.

Το σπουδαιότερο είναι πως είναι ένα άριστο αυτοκίνητο και όλα τα υπόλοιπα περισσεύουνperfect10

Αυτή είναι η ιστορία της Χιονάτης.. Θα ακολουθήσουν περισσότερες φωτογραφίες και λεπτομέριες σύντομα cigara
Πέρασαν κιόλας 3 χρόνια από τότε :)
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.548
Reaction score
19.718
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Δλδ το my2cv.gr ποσο ειναι?! πως περναει ο καιρος...
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Δλδ το my2cv.gr ποσο ειναι?! πως περναει ο καιρος...
Από τον Νοέμβριο του 2012!
 
Top Bottom