Η DS μου.. Βρέθηκε!

Pierre Boulanger

Administrator
Reaction score
16.804
Πόντοι
1.547
Περιοχή
Paris in the sixties
Πρόλογος

Στις 25/02 είχα ανοίξει ένα θέμα με τίτλο η DS μου όπου σε αυτό ενημέρωνα τους φίλους του φόρουμ πως πάει η αναζήτηση και ευχήθηκα κάποια στιγμή να ποστάρω την φωτογραφία της δική μου θεάς. Θυμάμαι ακόμα την ημέρα που έχασα μια DS στην Αίγινα (γνωστή σε όσους παρακολουθούν τις αγγελίες στο Internet) όπου είχε προσφερθεί ένα άγνωστος για μένα αλλά ευγενέστατο παιδί (Θοδωρής Λιώκης) που βρήκα στο facbook και γνωρίζει τις DS καλύτερα από την παλάμη του, να πηγαίναμε να την βλέπαμε. Ήταν φαντάρος ακόμα και όταν μπορούσε να πάμε η DS έκανε φτερά. Κάθε εμπόδιο για καλό όμως :)

Η ώρα αυτή ήρθε:yahoo:

The story..
Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν διακοπές στην Νάξο και εκεί που απολάμβανα το μπάνιο μου λαμβάνω ένα μήνυμα στο viber από τον ξάδελφο μου και μέλος του forum citrobella.

Ο ξάδελφος είχε αναλάβει να βοηθήσει στην εύρεση της θεάς μου και ανά τακτά χρονικά διαστήματα μου έστελνε φωτογραφίες και link από κάποιες θεές, που για κάποιο λόγο ήταν αδύνατο να πάρω λόγω τιμής (ακριβές) ή κατάστασης (χάλια)

Το μήνυμα του ήταν όπως πάντα ολιγόλογο αλλά σαφές. Δεν υπάρχει λόγος να σας παραθέσω τα λόγια, σας παραθέτω εικόνες:

Την επόμενη μέρα προσπαθούσε να πάρει τηλέφωνο τον πωλητή αλλά δεν απαντούσε μέχρι τις 4 το απόγευμα και τα φίδια με έζωναν από παντού. Κάποια στιγμή απάντησε, με ενημέρωσε ο ξάδελφος και άρχισα να συνειδητοποιώ πως μάλλον, είμαι ιδιοκτήτης μιας θεάς..

Αργότερα ο ξάδελφος μου λέει πως θα την πάρει στις 31/07 (μια βδομάδα μετά).. Τότε κάποια άλλα ερπετά άρχισαν να με ζώνουν γιατί σκέφτηκα, Τσεχία αυτός, Αυστρία ο ξάδελφος αν λάβει καλύτερη προσφορά από την τιμή που συμφωνήθηκε, μην τον είδατε τον Κίτσο τον λεβέντη.

Η θεά σε οικογενειακά χέρια

Μόλις έλαβα την παρακάτω φωτογραφία, ήμουν πλέον ιδιοκτήτης ενός θρύλου και τίποτα δεν μπορούσε να το αλλάξει αυτό! Η χαρά είναι απερίγραπτη και η ανυπομονησία μεγάλη. Είναι σαν να έχεις γνωρίσει μια όμορφη κοπέλα να σε θέλει αλλά να τα λέτε δια αλληλογραφίας :sorry:

Το αυτοκίνητο
Είναι μια υπέροχη Citroen DS 21 EFI λευκή χωρίς σκουριές με το τιμόνι που έβγαινε μέχρι το 1971 (το οποίο πάντα ευχόμουν να είχε η θεά μου), με 5 ταχύτητες φυσικά, με μανιτάρι φρένο και σε πολύ καλή κατάσταση με δεδομένο πως είναι και 43 χρονών.

snow

Ζούσε όλη της την ζωή στην Νότια Γαλλία και τα τελευταία δυο χρόνια στην Τσεχία.
Χρειάζεται δυο πίσω λάστιχα, σφαίρες (οι οποίες έχουν ήδη αγοραστεί) και κάποιες αλλαγές στην εμφάνιση της μιας και η εσωτερική μοκέτα δεν είναι η δική της όπως και κάποια άλλα μικροπραγματάκια.

Το σπουδαιότερο είναι πως είναι ένα άριστο αυτοκίνητο και όλα τα υπόλοιπα περισσεύουνperfect10

Αυτή είναι η ιστορία της Χιονάτης.. Θα ακολουθήσουν περισσότερες φωτογραφίες και λεπτομέριες σύντομα cigara

Last edited:

visa chrono

Member
Reaction score
18.613
Πόντοι
1.487
Πολυ πολυ ωραια
Να την ευχαριστηθεις οπως εσυ νομιζεις καλυτερα!!
(εγω θα εβαζα και μπροστα λαστιχα vintage η θα εκανα λευκες γραμμες και εμπρος)

Pierre Boulanger

Administrator
Reaction score
16.804
Πόντοι
1.547
Περιοχή
Paris in the sixties
Εντύπωση μου έκαναν οι πλαφονιέρες που βρίσκονται πάνω δεξιά και αριστερά (εδώ βλέπετε την δεξιά) :blink:
Δεν ξέρω σε ποια μοντέλα προβλεπόταν.. Βασικά δεν ήξερα ότι υπάρχουν καν..

Τα δέρματα είναι τα έβαλε ο ιδιοκτήτης που από την μία χαλάνε την γνησιότητα από την άλλη δεν χαλάνε εμένα:love:

Αυτό που σίγουρα με χαλάει και θα αλλαχθεί είναι η εσωτερική μοκέτα που έχει μπει:whip:

skynet

Super Moderator
Reaction score
20
Πόντοι
42
Περιοχή
Athens
Το δερμα ποσα χρονια το εχει πανω και ειναι ακομα σε τοσο καλη κατασταση??????

skynet

Super Moderator
Reaction score
20
Πόντοι
42
Περιοχή
Athens
Το διαβασα αυτο :P ποσα χρονια ειναι που εχει το δερμα ρωτησα γιατι μου κανει εντυπωση που ειναι σε τοσο καλη κατασταση .

Επιρρεαζει και το ποση προσοχη και φροντιδα θελει .

Pierre Boulanger

Administrator
Reaction score
16.804
Πόντοι
1.547
Περιοχή
Paris in the sixties
@visa chrono
Θυμάσαι Δημήτρη μου που τα λέγαμε εδώ?

Ήρθε λοιπόν η ώρα.. Για 2.1 λίτρα παει για Ι.Ο
Το αυτοκίνητο τώρα είναι στην Αυστρία και Τσέχικες πινακίδες έχουν επιστραφεί. Τι κάνουμε?

visa chrono

Member
Reaction score
18.613
Πόντοι
1.487
Φανταζομε πως την αγορασε ο ξαδελφος απο τον τσεχο και εχει καποια προσωρινα ε..

xantiamanolis

Member
Reaction score
3.414
Πόντοι
827
Περιοχή
Πρεβεζα
etsi α ειναι και μενα ισως και πιο συναισθηματικη χαρα οταν αποκτησω καποιο βιζα 652.....

Pierre Boulanger

Administrator
Reaction score
16.804
Πόντοι
1.547
Περιοχή
Paris in the sixties
:yahoo::heat::heat: Καλορίζικη η θεά, φαίνεται πολύ καλή:clap::clap::clap:
Είναι πράγματι μια κούκλα :love:
Θα βάλω και άλλες φώτος σύντομα...

citrobella

Citroën Guru
Reaction score
7.710
Πόντοι
947
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
etsi α ειναι και μενα ισως και πιο συναισθηματικη χαρα οταν αποκτησω καποιο βιζα 652.....
Έχω διάφορα 652 Visaκια.. Αν θες κανένα έλα από δω μαζί με τον Pierre όταν μαζέψει την θεά του και πάρε όποιο θες

Last edited by a moderator:
Top Bottom