Η φορμόλη μου

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.315
Πόντοι
947
Age
59
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Ontos ke distichos, ta spare parts gia 2cv gallia i germania ine ochi kalis piotitos, aftos o logos pou panta palevo na bro metachirismena kala originalata antalaktika. Ticheros ime giati ute 30 km pio kato ine kati aderfia ta opia echune stablous gemata apo tetious thisavrous, ke chreonune ta misa apo ton katalogo cassis/der franzose...
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Αγόρασα και εγώ μπουλόνια σαν αυτά. Τα βρήκα καινούργια στην Αυστρία. Τα Club του 1984 δεν είχαν τάσια οπότε δεν θα τα ξαναβάλω :D
Σορρυ για το άσχετο
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
To 2cv δε παιζεται..:love:αλλα η Ρενα πισω ειναι δικια σου ? η καλη η διπεταλουδη F7P ?:love:
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
To 2cv δε παιζεται..:love:αλλα η Ρενα πισω ειναι δικια σου ? η καλη η διπεταλουδη F7P ?:love:
Ειναι κατι απο αυτο που σου εγραψα χθες...
Ανηκει στο οικογενειακο περιβαλλον..
Original 1.8 16v
Ειναι αυτο που περναει πολλες φορες απο το μυαλο οδηγωντας σημερινες βολιδες.. δεν εχουν καμια σχεση με αυτοκινητα 20 χρονια πισω..
Ναι η δυναμη εχει ξεφυγει σημερα αλλα αυτο το ρημαδι..το αλλα.. που αφορα το μη αποστηρομενο περιβαλλον..του χθες με τρομερο τιμονι σε καποια και αισθηση..που σε κανει να χαμογελας..
Αυτα..
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Και αυτο Γιαννη ηταν το πρωτο αυτοκινητο..της κυριας..που το πειραμε..
Ωραιο..πολυ..
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Και αυτο Γιαννη ηταν το πρωτο αυτοκινητο..της κυριας..που το πειραμε..
Ωραιο..πολυ..
1993 μπλέ μεταλλικό!!!!!! 136 άλογα.........Απλά τρένο!!!!!!!!!!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Θα επρεπε να το ειχες ακομη...εκτος και αν το εχεις..
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Το βγάλαμε έξω..and wash the .... γκαράζ.....
......Thanks
ναι αλλα λερωσες κ τα χερακια σου κ την diesel μπλουζα σου σημερα...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Με τα ίδια ρούχα έκανα και την μπουγάδα στο γκαράζ......με την βοήθεια του μικρού...:baby:...
...Εσύ αγόρι μου..... θέλεις 5 κιλά πασατέμπο...και στην γωνία... με τσιγάρο...:chair::cold::cold:
...
 

tryphon

Member
Εγγραφή
25 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
1.283
Reaction score
2.214
Πόντοι
697
Και αφου οταν διαβαζεις κατι.. που σου αρεσει εχεις και τις αντοιστιχες παρενεργειες..επιρροες ασχοληθηκα λιγο και με την φορμολη...οχι μονος μου..ειμαι λιγο καλομαθημενος...
Εβαλα τα φτερα (πολυ ωραια δουλεια μπορω να αναφωνησω..), κατι λαστιχακια στον χωρο του κινητηρα η κορνα που μαλλων ο γαλλος νομιζε πως ειναι για κανα 206, και οτι ... το εσωτερικο ηχομονωτικο του καπο(apodexto γιατι ηταν original)
Tωρα σειρα εχουν τα λαστιχακια των καθισματων..,λασπωτηρες και θα ξαναβγαλω τα φτερα για να αλλαξουμε ολο το συστημα φρενων.. και εχει ο θεος...
Παντως oi αγορες απο το mehari..δεν με αφησαν ικανοιποιημενο...και δεν ειναι φθηνα πια..και ιδιως reproduction οχι καλης ποιοτητας..
Τωρα θα δοκιμασω γερμανια μερια και βλεπουμε..

Εδω εν μερει τα φτερα.. στην θεση τους ..στο χωρο εργασιας..



Το καπο.. με την καινουργια κουβερτα..



Αυτα τα λιγα...
καλημέρα, μπορείς να μου πεις από που αγόρασες τον κετσέ?
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
καλημέρα, μπορείς να μου πεις από που αγόρασες τον κετσέ?
Καλησπέρα
Από το εξωτερικό και εάν θυμάμαι η παρτίδα αυτή με τον κετσέ μέσα είναι από το cassis
Καλό απογευμα
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Αφού πρώτα το επανέφερα βάλαμε το κάθισμα για τον μικρο...
..Και εκεί σου περνούν από το μυαλό..πόσο έχει προχωρήσει η ασφάλεια στα παιδικά καθίσματα...αλλά και πόσο ανέμελη και ποιο ήσυχη ήταν η ζωή στα 60-70...
Έχω μείνει κατά ενθουσιασμενος από το late 60..baby seat...:baby::baby:
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Αφού πρώτα το επανέφερα βάλαμε το κάθισμα για τον μικρο...
..Και εκεί σου περνούν από το μυαλό..πόσο έχει προχωρήσει η ασφάλεια στα παιδικά καθίσματα...αλλά και πόσο ανέμελη και ποιο ήσυχη ήταν η ζωή στα 60-70...
Έχω μείνει κατά ενθουσιασμενος από το late 60..baby seat...:baby::baby:
:clap::clap::clap::clap::clap:
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
cool5cool5Σήμερα ..είδα (γιατί μέρος δεν λες πως πήρα!!) το ποιο εύκολο....πράγμα που μπορείς να αλλάξεις στο 2cv...rubikrubik
Να βγάλεις ένα ταμπλό..και να βάλεις ένα άλλο..hmmmhmmm:dizzy::dizzy:....
...Κυριακή με φίλους στο σπίτι... και λίγο στο Γκαράζ...coffeecoffee..να χαζεύουμε τον Μιχάλη και ..τον Ιταλακο...να αλλάζουν ταμπλό ... στην Φορμόλη....
....Γελάω με την Ατάκα..του Ιταλού....στο τέλος..."Μην πάθεις καμιά ανακοπή αύριο..με φως...άστα όλα όπως είναι...θέλει λίγο συνέχεια...:w00t::w00t::cry::cry:"

..Και φίλε μου Γιάννη...κανε φύλλο και φτερό την Γάτα...και μετά και την sm...piece of cake....εμπρός στο γεφύρι της Αρτας που είδα σήμερα... δεν θα βγάλω άχνα....:X:X

...Και για τον Χειρούργο... μόνο :respect::respect:.....

....Α...και με τον Απόστολο φτιάξαμε..τα φλας..από την κοκκινουλα....(κουνήσαμε τις φισες και βουαλα....:lol::lol::lol:)...και όλη μαζί ακούγαμε την κυρία από κάπου δίπλα να μιλά για τα αυτοκίνητα σαν να μας έδινε συνταγή για φαγητό....έμεινα παγωτό...:toilet::toilet:

Ωραία μέρα..τελικός για εμένα..ελπίζω και για εσάς...με γύρω μας αγαπημένα αυτοκίνητα....

:citroen::citroen::helllo::helllo::helllo:....:citrolove:
 
Top Bottom