Ενοικίαση 2cv.....!!!!!

Charlie93

Member
Εγγραφή
5 Απριλίου 2017
Μηνύματα
2
Reaction score
2
Πόντοι
252
Age
30
Καλησπέρα και απο εμένα!
Σχετικά άσχετος,με λιγες μηχανικές γνώσεις αλλα τρομερη όρεξη για ενασχόληση και προσαρμογη στις ανάγκες ενος τοσο ιδιαιτέρου οχήματος...
Επειδή όμως με το έταιρο ήμισυ το σύζητάμε για όχημα χρήσης και οχι ως μια αντίκα που θα βγαίνει μόνο σε εκδηλωσεις λέσχης, υπάρχει το εξής θέμα! επείδη δεν εχουμε δει ποτέ τι θα πεί στην πράξη το να οδηγείς ενα αυτοκίνητο 30+ ετών θα θέλαμε να νοικιάσουμε ενα για να δουμε αν μας καλύπτει.
Στην Γαλλια βρήκα μια εταιρία που νοικιάζει 2cv,εχει κανείς εικόνα αν υπάρχει κάτι στην ελλάδα? βρήκα μονο για γάμους με οδηγό
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Καλώς όρισες αγαπητέ.

Κάνε ένα κόπο και διάβασε το θέμα που θα βρεις στο link που ακολουθεί:

Θα βρεις πολλές ενδιαφέρουσες πληροφορίες για το 2cv και την καθημερινή του χρήση:

http://my2cv.gr/forum/threads/καλησπέρα-είμαι-άσχετη-με-τα-2cv-τα-λατρεύω-και-έχω-άπειρες-απορίες.1666/

Το να νοικιάσει κάποιος το 2cv του είναι μάλλον δύσκολο με δεδομένο ότι τα περισσότερα από τα αυτοκίνητα που έχουμε είναι ανακατασκευασμένα έχοντας ρίξει πολλά χρήματα οι ιδιοκτήτες τους και ως εκ τούτου μάλλον αδύνατο να δωθεί για δοκιμή επί μακρόν :)
 
Last edited:

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Βρες ενα φιλο γνωστο κ ζητα βολτα...
Για αρχη ...να δεις κ την χημεια...
Αθηνα εισαι?
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Καλησπέρα και απο εμένα!
Σχετικά άσχετος,με λιγες μηχανικές γνώσεις αλλα τρομερη όρεξη για ενασχόληση και προσαρμογη στις ανάγκες ενος τοσο ιδιαιτέρου οχήματος...
Επειδή όμως με το έταιρο ήμισυ το σύζητάμε για όχημα χρήσης και οχι ως μια αντίκα που θα βγαίνει μόνο σε εκδηλωσεις λέσχης, υπάρχει το εξής θέμα! επείδη δεν εχουμε δει ποτέ τι θα πεί στην πράξη το να οδηγείς ενα αυτοκίνητο 30+ ετών θα θέλαμε να νοικιάσουμε ενα για να δουμε αν μας καλύπτει.
Στην Γαλλια βρήκα μια εταιρία που νοικιάζει 2cv,εχει κανείς εικόνα αν υπάρχει κάτι στην ελλάδα? βρήκα μονο για γάμους με οδηγό
Ελα και σε κάποια συνάντηση που θα οργανωθεί από το my2cv.gr
θα έχεις την ευκαιρία να έλθεις σε αρκετά κοντινή επαφή...
 
Top Bottom