Ενδιαφέρουσες αγγελίες από το Internet

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
δε το θυμαμαι....κοιτα γιαννη το αμαξι δεν ειναι αριστο αλλα ειναι καλυτερο σε συγκριση με τα χρεπια που κυκλοφορουν εκει εξω
Σίγουρα είναι πολύ καλύτερο από πολλά άλλα χρέπια!!! Σίγουρα πρέπει να σωθεί , και με πολύ αγάπη , μεράκι και δουλειά θα ξαναβρεί τον εαυτό της! Όσες break έχουν μπει για πώληση έχουν φύγει πάρα πολύ γρήγορα, έχουν πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον από την μπερλίνα προφανώς !
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.453
Reaction score
19.458
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Και λίγα λες!
Είχα πάντα απορία πως να διαβάζω το ελληνικό car και να βρίσκω αγγελίες...
Μα πως τα ανακαλύπτει κάποιος...


Σοβαρά...
Αυτοκίνητα και τα 2 που μου φέρνουν εικόνες πίσω..
Προσωπικά αυτοκίνητα του χώρου.. Που από μόνος του οι τοίχοι του κουβαλούν ιστορία..
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.404
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
949
Reaction score
2.771
Πόντοι
587
Age
35
Σοβαρά...
Αυτοκίνητα και τα 2 που μου φέρνουν εικόνες πίσω..
Προσωπικά αυτοκίνητα του χώρου.. Που από μόνος του οι τοίχοι του κουβαλούν ιστορία..
Βλεποντας το αυτοκινητο και τις φωτογραφιες,θυμηθηκα παλιο γνωστο συνεργειο σιτροεν στα βορεια προαστεια(αν και θεωρω οτι δεν ειναι το ιδιο μαλλον)
Στο εν λογω συνεργειο πηγαινα μικρος με τον πατερα μου.Θυμαμαι να εχει παντου πεταμενα ανταλλακτικα,2-3 ds σε παρομοια κατασταση με το παραπανω,κοτες να τριγυριζουν και να τσιμπολογουν ανοιγμενα μοτερ...το αποκορυφωμα ομως,ηταν μια αψογη ds,που ανηκε στον μηχανικο, με μονιμως ανοιχτο καπω,και επανω στη μηχανη ακουμπισμενες λεκανες με φασολακια,σακουλες,και γενικα τα ψωνια της ημερας..
Δεν θα πω ονομα,αλλα πιστευω οτι οι πιο ψαγμενοι καταλαβαν σε ποιο συνεργειο αναφερομαι..:toilet:
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.211
Reaction score
23.874
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Βλεποντας το αυτοκινητο και τις φωτογραφιες,θυμηθηκα παλιο γνωστο συνεργειο σιτροεν στα βορεια προαστεια(αν και θεωρω οτι δεν ειναι το ιδιο μαλλον)
Στο εν λογω συνεργειο πηγαινα μικρος με τον πατερα μου.Θυμαμαι να εχει παντου πεταμενα ανταλλακτικα,2-3 ds σε παρομοια κατασταση με το παραπανω,κοτες να τριγυριζουν και να τσιμπολογουν ανοιγμενα μοτερ...το αποκορυφωμα ομως,ηταν μια αψογη ds,που ανηκε στον μηχανικο, με μονιμως ανοιχτο καπω,και επανω στη μηχανη ακουμπισμενες λεκανες με φασολακια,σακουλες,και γενικα τα ψωνια της ημερας..
Δεν θα πω ονομα,αλλα πιστευω οτι οι πιο ψαγμενοι καταλαβαν σε ποιο συνεργειο αναφερομαι..:toilet:
Το οποίο δεν υπάρχει πλέον?
Δεδεβέσης?
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Για την ιστορια της Αγγελιας του συνεργειου
Ειναι αμαξια που βρισκονται στο συνεργειο του ΚΩΣΤΑΡΗ στο Χαλανδρι
Πολλα χρονια εκει ..Μικρος εχω εικονες.. πολλες και απο τα δυο..
Αυτα καλη συνεχεια
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
949
Reaction score
2.771
Πόντοι
587
Age
35
Για την ιστορια της Αγγελιας του συνεργειου
Ειναι αμαξια που βρισκονται στο συνεργειο του ΚΩΣΤΑΡΗ στο Χαλανδρι
Πολλα χρονια εκει ..Μικρος εχω εικονες.. πολλες και απο τα δυο..
Αυτα καλη συνεχεια
Μπραβο!Ακριβως αυτο το συνεργειο εννοουσα κι εγω!Αν και η αγγελια γραφει αγια παρασκευη,και με μπερδεψε..
Oσο για τον αψογο βατραχο που ανεφερα παραπανω,υποτιθεται πως τον ειχε παει σε συγκεκριμενο φανοποιο στην Αμφιλοχια,απ οτι ελεγε.Δεν ξερω αν υπαρχει ακομα.

Θυμαμαι το μαστορα τοτε,να λεει με παραπονο στον πατερα μου:
''Εμεις(η citroen),μια χαρα ημασταν μονοι μας.Απο τοτε που μπηκαν οι αλλοι στη μεση(δηλαδη η peugeot),μας τα χαλασαν..'':citrolove:
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.453
Reaction score
19.458
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Μηνα και να ταν μονο αυτα... Αλλα ο δασκολος Κρονος μου χει πει να μη λεω πολλα και το τηρω :bow:
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.393
Reaction score
16.654
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Δεν τα δίνεις τα 18.
Με 8-9000 πωλούνται πάρα πολλές σε αυτά τα χιλιόμετρα
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.393
Reaction score
16.654
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Με τα 3 λίτρα του μοτέρ στην Ουγκάντα τι κάνεις..
Πάντως, μην νομίζουμε, ότι όσοι εδώ αντέχουμε μόνο ένα Σάξο του '99, αν ζούσαμε σε κάποια ευρωπαική χώρα θα κυκλοφορούσαμε με 6κίλυνδρα...
Το κόστος ασφάλισης και χρήσης/συντήρησης (επισκευές κλπ, ελαστικά που με τις διαστάσεις της C6 το κόστος ξεφεύγει,,,) στην Ευρώπη για το αυτοκίνητο είναι πολύ ψηλό σε σχέση ακόμα και με τους εκεί μισθούς.
Εκτός των 'περιβαλλοντικών' ποινων που μπαίνουν σε μεγάλους κινητήρες.

Η Γαλλία είναι γεμάτη με 207, 208 Κλειώ, Πόλο όχι με C6, E-Class και A6... Και πιο πρόσφατα η Ντάτσια έχει γίνει πια από τις πιο δημοφιλείς μάρκες...
Στην Δανία τα ίδια και χειρότερα...

Βέβαια σε άλλες χώρες όπως Γερμανία, όντως τα πράγματα έιναι πιο ευνοικά για πολυτελή οχήματα...


Επίσης, είναι γενικό φαινόμενο μεταχειρισμένα πολυτελή αυτοκίνητα να πωλούνται σε πολύ χαμηλές τιμές.
12κίλυνδρες S-class tτης δεκαετίας του '90 πωλούνται με 5000. Και Ρολσ της ίδιας δεκαετίας κάπου εκεί...
Το πρόβλημα με αυτά τα αυτοκίνητα είναι το τεράστιο κόστος συντήρησης (αν τα χρησιμοποιείς ειδικά...)

Δεν είναι τυχαίο ότι υπάρχει και ο κανόνας για τα πολυτελή οχήματα που έχει μια δόση αλήθειας 'αν δεν μπορείς να το αγοράσεις καινούριο, αυτό σημαίνει πως δεν θα μπορείς να το συντηρείς και σαν μεταχειρισμένο'
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.453
Reaction score
19.458
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Τα S class , 7er 20ετιας πωλουνται στα 2 χιλιαρικα στην Ιρλανδια και εχουν τελη ανω των 1500e και ετησια ασφαλιση για γηγενεις 2 χιλιαρικακια...
 
Top Bottom