Ανακατασκευή Citroen DS

Εγγραφή
24 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
124
Reaction score
443
Πόντοι
417
Age
54
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας γι αυτό το τάσι που έχω. Δυστυχώς μόνο ένα. Μάλλον δεν ανέβηκαν οι φωτό στο προηγούμενο μήνυμα.
IMG_20151226_135918.jpg
IMG_20151226_135933.jpg
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.315
Πόντοι
947
Age
59
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Xaxaxa...to perimena afto apo ton Boulanger...ke na po ke ego tin gnomi mou...echi dikio...genika den mou aresi na pirasoune otidipote sta DS...gia afto den pao ke ton Chapron...
O Bertoni katafere choris kamia apolitos periti kampsi stin lamarina ke choris mbichlimbidia ke exstra na dimiourgisi ena aristourgima...afti i aplotita pou sinchronos ine ke periploki ala me enan entelos iremo ke physiologiko tropo ke epipleon ekplironi kathikonta opos aerodinamiki ke evkolochrisia stin kathimerinotita...plisiasi gia mena to TELIO...opote ola ta petrachilia pou basane diafori aplos ine prosboli gia ton kalitechni...
Edo tremis na balis ena aftokolito se batracho...akoma ke an ine to GR i to A...to mono pou tou pai ine to F...
Afta apo enan psychakia...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Το αδικειται..παντως..
Ε..και το τασι το δημιουργησε..μια αλλη εταιρεια που φορεθηκε..σε δημιουργιες του chapron...
Eγω παντως θα το τολμουσα..εαν φυσικα μπορουσα να βρω τα αλλα 3...
Μοναδικο αυτοκινητο..με μοναδικο τασι...
Καλημερα σε ολους...
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.315
Πόντοι
947
Age
59
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Το αδικειται..παντως..
Ε..και το τασι το δημιουργησε..μια αλλη εταιρεια που φορεθηκε..σε δημιουργιες του chapron...
Eγω παντως θα το τολμουσα..εαν φυσικα μπορουσα να βρω τα αλλα 3...
Μοναδικο αυτοκινητο..με μοναδικο τασι...
Καλημερα σε ολους...
...monadiko telio avtokinito me apolita monadiko pardale tasi...
Sorry agapite mou ala edo den...
An omos iches ena pardalo Chapron...na ebases ke to analogo tassaki...
Filia ke kali mera...
Opos lei ke o Bertoni...apla tin gnomi mou leo...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
H εν λογω εταιρεια κατασκευης ζντες ποδηλατων..τα τασια που εφτιαχνε...δεν ηταν μονο για chapron...
Ασε τις μαντρες...αγαπητε μου φιλε..και δες κανα βιβλιο..που το εχεις στο ραφι...
Απιστευτε..Κωστη ..τα σεβη..μου...και σεβαστη..η γνωμη σου..
ciao mate..
 
Εγγραφή
24 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
124
Reaction score
443
Πόντοι
417
Age
54
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αγαπητέ συνάδελφε συμφωνώ πως είναι αδύνατον να κάνεις καλύτερο το design του DS. Και πως τα περισσότερα Chapron είναι χάλια. Αλλά μην ξεχνάς πως το DS Cabrio είναι δημιουργία του Chapron. Και δεν είναι καθόλου άσχημο.....Όσων αφορά για το τάσι δεν νομίζω πως είναι γνήσιο Robergel. Δεν ξέρω όμως τι είναι και ποιός το έφτιαξε. Πάντως βρίσκεις τάσια Robergel στο ebay με 1000 εως 1500 ευρώ.
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Αγαπητέ συνάδελφε συμφωνώ πως είναι αδύνατον να κάνεις καλύτερο το design του DS. Και πως τα περισσότερα Chapron είναι χάλια. Αλλά μην ξεχνάς πως το DS Cabrio είναι δημιουργία του Chapron. Και δεν είναι καθόλου άσχημο.....Όσων αφορά για το τάσι δεν νομίζω πως είναι γνήσιο Robergel. Δεν ξέρω όμως τι είναι και ποιός το έφτιαξε. Πάντως βρίσκεις τάσια Robergel στο ebay με 1000 εως 1500 ευρώ.
1500 το ένα??
 
Εγγραφή
24 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
124
Reaction score
443
Πόντοι
417
Age
54
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Η τετράδα. Μήπως το σκέφτεσαι για τη χιονάτη τώρα που πήρες φόρα με τις επισκευές - αναβαθμίσεις?
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Η τετράδα. Μήπως το σκέφτεσαι για τη χιονάτη τώρα που πήρες φόρα με τις επισκευές - αναβαθμίσεις?
Χαχαχα.. Μπα δεν νομίζω. Ούτε τζάμπα να μου τις έδιναν δεν τις έβαζα :)
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.315
Πόντοι
947
Age
59
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Αγαπητέ συνάδελφε συμφωνώ πως είναι αδύνατον να κάνεις καλύτερο το design του DS. Και πως τα περισσότερα Chapron είναι χάλια. Αλλά μην ξεχνάς πως το DS Cabrio είναι δημιουργία του Chapron. Και δεν είναι καθόλου άσχημο.....Όσων αφορά για το τάσι δεν νομίζω πως είναι γνήσιο Robergel. Δεν ξέρω όμως τι είναι και ποιός το έφτιαξε. Πάντως βρίσκεις τάσια Robergel στο ebay με 1000 εως 1500 ευρώ.
Sinfono gia to cabrio ala ke diafono sinchronos...ipirchane ta cabrio tou chapron ala ipirchane ka ta usine... Emena pio poli ta usine mou aresoune...ala ke pali to DS berline ine to pio omorfo schima tis siras...
Ke ta ksero ta tasia ke ta echo di se diafora DS se biblia ke se ekthesis...ala den pavoune na min mou aresoune ke as kostisoune mia periousia...
Na po pos oute ta moderna Rolls Royce mou aresoune...ke as kostisoune trisdis...
Kales iortes ke kalo kouragio me to Visaki agapite mou.
 
Εγγραφή
24 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
124
Reaction score
443
Πόντοι
417
Age
54
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αγαπητέ συνάδελφε το DS cabrio usine είναι δημιουργία του Chapron. Όταν έφτιαξε τα πρώτα για δικούς του πελάτες η Citroen έμεινε ενθουσιασμένη με το αποτέλεσμα και ξεκίνησε επίσημη συνεργασία με τον Chapron εντάσσοντας το cabrio στην επίσημη λίστα επιλογών του εργοστασίου. Γι αυτό και το κλασσικό cabrio έγινε "usine" Λόγω δυνατότητας παραγγελίας από την citroen η οποία μετά τα ανέθετε στην carroserie chapron. Tον τροφοδοτούσε με ανταλλακτικά και σασί από station wagon και αυτός έκανε τα μαγικά του. Για παράδειγμα η πόρτα του cabrio είναι 10cm μακρύτερη για πιο εύκολη πρόσβαση στο πίσω κάθισμα και για να την φτιάξει χρησιμοποιούσε 2 πόρτες από το berline για να φτιάξει μία.
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.315
Πόντοι
947
Age
59
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Αγαπητέ συνάδελφε το DS cabrio usine είναι δημιουργία του Chapron. Όταν έφτιαξε τα πρώτα για δικούς του πελάτες η Citroen έμεινε ενθουσιασμένη με το αποτέλεσμα και ξεκίνησε επίσημη συνεργασία με τον Chapron εντάσσοντας το cabrio στην επίσημη λίστα επιλογών του εργοστασίου. Γι αυτό και το κλασσικό cabrio έγινε "usine" Λόγω δυνατότητας παραγγελίας από την citroen η οποία μετά τα ανέθετε στην carroserie chapron. Tον τροφοδοτούσε με ανταλλακτικά και σασί από station wagon και αυτός έκανε τα μαγικά του. Για παράδειγμα η πόρτα του cabrio είναι 10cm μακρύτερη για πιο εύκολη πρόσβαση στο πίσω κάθισμα και για να την φτιάξει χρησιμοποιούσε 2 πόρτες από το berline για να φτιάξει μία.
Ma agapite kirie sinadelfe...ta ksero afta...enas kalos mou filos echi ena usine...ke malista koubalousame antalaktika...ke portes...ke itane ksekathari i diafora metsksi tou cabrio ke tis limousinas.
Parola tafta ta usine...ke as ta eftiachne to ergostasio chapron, den itane laternes opos ta cabrio pou pouliontousan me to onoma tou... mono epidi ine pio spania den ta kani pio omorfa gia mena...
Enkardious cheretismous apo iperesia...mas trechoune apo to proi...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Βρε..τι κανει...ενα τασι....:baby::baby:
...Ενδιαφερων θα ειχε..εαν εχετε..ενδοιασμους και σε αλλα αξεσουαρ..πανω στο αυτοκινητο...να βοηθησουμε....:clap::clap:να αποφασισετε...:citrohang::lol:
 
Εγγραφή
24 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
124
Reaction score
443
Πόντοι
417
Age
54
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Θα ήθελα να έχω και εγώ ένα φίλο που να έχει ένα usine. Για να δω πως είναι φτιαγμένο (το σασί κυρίως) και ίσως κάποτε να φτιάξω ένα μόνος μου. Υπάρχουν τα κομμάτια της φανοποιείας στους ανταλλακτικάδες. Γνήσιο δεν παίζει να πάρω ποτέ....Και δεν βρίσκω πουθενά technical manual του cabrio στο ίντερνετ. Αν έχεις βρει τίποτα με ενημερώνεις σε παρακαλώ.
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.315
Πόντοι
947
Age
59
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Θα ήθελα να έχω και εγώ ένα φίλο που να έχει ένα usine. Για να δω πως είναι φτιαγμένο (το σασί κυρίως) και ίσως κάποτε να φτιάξω ένα μόνος μου. Υπάρχουν τα κομμάτια της φανοποιείας στους ανταλλακτικάδες. Γνήσιο δεν παίζει να πάρω ποτέ....Και δεν βρίσκω πουθενά technical manual του cabrio στο ίντερνετ. Αν έχεις βρει τίποτα με ενημερώνεις σε παρακαλώ.
Bebeos...iparchoune arketa DS metstropi se cabrio...ala me tis mikres portes...ke alrs leptomeries pou martirane pos...
Tha alievso to net...
Angalies apo do...
 
Top Bottom