Ανακατασκευή 2cv

Εγγραφή
14 Σεπτεμβρίου 2017
Μηνύματα
41
Reaction score
150
Πόντοι
367
Age
58
Τα παιδια θα σε συμβουλεψουν μηπως τελικα αξιζει να πας για νεο σασσι.
Καλημέρα... Το σκέφτηκα θα δω κόστος επισκευής και κόστος αγοράς, έχει κάποιον Ελλάδα που έχει σασί; γιατί από έξω δεν ξέρω εάν ξεφεύγει με τα μεταφορικά.
 

2cv01

Member
Εγγραφή
18 Αυγούστου 2015
Μηνύματα
1.445
Reaction score
3.273
Πόντοι
777
Περιοχή
ioannina, Greece
Εγω θα σε συμβούλευα να πας για νεο σασσακι !!
Οπως όλοι γνωρίζουμε το σασι σαπίζει απο μέσα προς τα εξω αρα απο την στιγμη που βλέπουμε τρυπες εξω απο το σασι φαντασου πως θα ειναι απο μέσα !!
Επίσης αλλο ενα δείγμα πως το σασσακι στα ντεσεβακια ειναι αρκετά ταλαιπωρημένο ειναι πως εμφανίζει σκουρια στο μπροστινό τμημα !!! Οπως και το σημειο πισω απο την κρεμαργιερα !!
 

2cv01

Member
Εγγραφή
18 Αυγούστου 2015
Μηνύματα
1.445
Reaction score
3.273
Πόντοι
777
Περιοχή
ioannina, Greece
Καλημέρα... Το σκέφτηκα θα δω κόστος επισκευής και κόστος αγοράς, έχει κάποιον Ελλάδα που έχει σασί; γιατί από έξω δεν ξέρω εάν ξεφεύγει με τα μεταφορικά.
Απο το εξωτερικό η τιμή ειναι περιπου στα 1000 + - 150 ευρω!!
 
Εγγραφή
14 Σεπτεμβρίου 2017
Μηνύματα
41
Reaction score
150
Πόντοι
367
Age
58
Κάτι σαν να κινείται.... Φίλος φίλου φίλος ξέρει για ένα σασί που έχει σε έναν γνωστό το οποίο το είχε ένας για ανακατασκευή που δεν πρόλαβε γιατί έφυγε για αλλού και μου το δίνουν... Οπότε ταξιδάκι το βλέπω και..... Θα δείξει μικρό καλάθι....
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Αξίζει να το δεις γιατί τίποτα σαν το γνήσιο. Αν είναι σε σχετικά καλύ κατάσταση και με δεδομένο ότι πιάνουν τα χέρια σου θα το κάνεις καινούργιο..
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.458
Reaction score
19.476
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Κάτι σαν να κινείται.... Φίλος φίλου φίλος ξέρει για ένα σασί που έχει σε έναν γνωστό το οποίο το είχε ένας για ανακατασκευή που δεν πρόλαβε γιατί έφυγε για αλλού και μου το δίνουν... Οπότε ταξιδάκι το βλέπω και..... Θα δείξει μικρό καλάθι....
Απο κατι τετοια παλαβα βρισκονται αυτοκινητο και ανταλλακτικα συνηθως. Οχι σε αγγελιες. Οποτε με το καλο!
 
Εγγραφή
14 Σεπτεμβρίου 2017
Μηνύματα
41
Reaction score
150
Πόντοι
367
Age
58
Εδώ είμαι...... Δεν τα παράτησα αλλά με δύο φοιτητές ο χρόνος είναι περιορισμένος. Λοιπόν δούλεψε ο φίλος του φίλου ο γνωστός είχε όχι μόνο σασί αλλά και σκάφος και μηχανή και σασμάν και πλεξούδα μέχρι και όλοκληρο 2cv, διαλυμένο βέβαια αλλά ποιος νοιάζεται. Με 200 ευρωπουλα έγιναν όλα δικά μου.
20181021_165137.jpg
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.404
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Εδώ είμαι...... Δεν τα παράτησα αλλά με δύο φοιτητές ο χρόνος είναι περιορισμένος. Λοιπόν δούλεψε ο φίλος του φίλου ο γνωστός είχε όχι μόνο σασί αλλά και σκάφος και μηχανή και σασμάν και πλεξούδα μέχρι και όλοκληρο 2cv, διαλυμένο βέβαια αλλά ποιος νοιάζεται. Με 200 ευρωπουλα έγιναν όλα δικά μου. View attachment 13206
Σε αυτή την κατάσταση αλλά τίποτα μη αναστρέψιμο.... Πάτωμα και τέλος.
Ωραίος!!! Πολύ καλή κίνηση!!!
 
Εγγραφή
14 Σεπτεμβρίου 2017
Μηνύματα
41
Reaction score
150
Πόντοι
367
Age
58
Καλή χρονιά να έχουμε... Εδώ πάλι μετά από αρκετό καιρό βρήκα λίγο χρόνο να ασχοληθώ με τον έρωτα... Έτοιμο εσωτερικά το σασί και έτοιμο το καπάκι βαμμένα ασταρομενα όλα την επόμενη φορά κλείσιμο.
 

Attachments

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.531
Reaction score
19.034
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Τα προσθετα σιδερα ισως χαλασουν την ελαστικοτητα του σασι...
Προσωπική άποψη κ παντα φιλικα
 

Ntinos Panos

Member
Εγγραφή
27 Οκτωβρίου 2015
Μηνύματα
97
Reaction score
288
Πόντοι
407
Age
60
Φοβάμαι να βάλω κερί γιατί έχω μετά κολλήματα με αργκόν.
οταν τελειωσεις με κολληματα και βαψιματα οπου εχει τρυπουλα ριχνεις μεσα κερι βλεπε ανακατασκευη 2cv6club απο ντινος πανος. ΠΡΟΧΩΡΑ ΓΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΣΕ ΔΙΚΑΙΩΣΕΙ.
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Θα προβληματισει κάπου;
Στις στρεβλώσεις αναφέρεται προφανώς και στην σχετική απώλεια ελαστικότητας λόγω των ενισχύσεων.. Και τα γαλβανιζέ που πωλούνται έχουν άρα δεν υπάρχει θέμα..
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.734
Reaction score
4.014
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
οπου κολλας παραπανω πραγματα με την λογικη της ενισχυσης απλα κανεις ζημια κανεις διοτι ακριβως διπλα εκει που κολλας χαλλαει η σκληροτητα
για αυτο πιστευω σου το λεει ο φιλος παραπανω...τωρα οτι εκανες εκανες αστο οπως ειναι....αν νιωθεις οτι εισε οκ κανενα θεμα
 
Top Bottom