Αναζήτηση ανταλλακτικών για ανακατασκευή 2cv

selana

Member
Εγγραφή
19 Μαρτίου 2020
Μηνύματα
5
Reaction score
9
Πόντοι
222
Age
53
Καλημέρα σας,
χρειάζομαι 3 πορτες 2cv εκτός του συνοδηγού που να μην έχουν σκουριές στο κάτω μέρος ειδικά.εκεί που είναι ο οδηγός της τσιμούχας.Επίσης το πλαστικό μέρος του ταμπλό που περιλαμβάνει το τασακι καθώς και τέντα ή αν γνωρίζετε κάποιον τεντά που κάνει αυτή την κατασκευή.ευχαριστώ.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Σε ποια περιοχή είσαι? Πες μας και δυο λόγια αν θέλεις για το ντεσεβακι σου. :)
 

selana

Member
Εγγραφή
19 Μαρτίου 2020
Μηνύματα
5
Reaction score
9
Πόντοι
222
Age
53
Καλησπέρα, ευχαριστώ πολύ!
Αλεξανδρούπολη βρίσκομαι, αλλά με τις μεταφορικές όλα είναι εύκολα πλέον....
Το ντεσεβάκι ονόματι Πασχαλίτσα είναι club του 72-76. Από μηχανικά εκτός από λίγο λαδάκι που τσιμπάει είναι (φτου φτου) πένα, μέχρι ΚΤΕΟ περνάμε! Αφού πέρασα μαζί του 17 χρόνια να το μαστορεύω με γυαλόχαρτα στόκους και πινέλα έφτασε η ώρα του για μία φουλ ανακατασκευή σασί-καμπίνα. Μετά από πολλή σκέψη αποφάσισα να μην το αποχωριστώ και να το τολμήσω. Είναι ήδη στον φαναρτζή και τώρα συγκεντρώνω τα ανταλακτικά...
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Μπράβο σου!
Δυστυχώς δε γνωρίζω τα κατατόπια της Αλεξανδρούπολης! Ίσως να πρέπει να ψάχτεις προς Θεσσαλονίκη.
 

selana

Member
Εγγραφή
19 Μαρτίου 2020
Μηνύματα
5
Reaction score
9
Πόντοι
222
Age
53
Καλησπέρα, ευχαριστώ πολύ!

Αυτή τη στιγμή είναι στο μάστορα και επείγομαι για τα κομμάτια που σας έγραψα να δω αν μπορώ να τα πάρω από Ελλάδα.Ωστόσο θα κάνω κ κάποια παραγγελία απο Γερμανία γιατί έχει αρκετά θέματα με σκουριασμένα μέρη(π.χ. τα σημεία εκατέρωθεν της πόρτας του πορτ μπαγκάζ,οι εσωτερικοί θόλοι των πίσω φτερών,το πλαίσιο που μπαίνει η πινακίδα.,..το κλαπέτο..).Όπως καταλαβαίνετε έχουμε δρόμο..κ πιεζει κάπως ο χρόνος γιατί η Πασχαλίτσα είναι ήδη διαλυμένη στο μάστορα..Θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να βοηθήσετε.Ευχαριστώ πολύ για τη θερμή υποδοχή κ την ενθάρρυνση,καλό μεσημέρι!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Καλησπερα
Πορτες μπορεις να βρεις αμεσα μεσω της πλατφορμας του car.gr

Τεντα μπορεις να φερεις απο τον renov ( εχει καλη τιμη - ποιοτητα)

Καλη συνεχεια στην ανακατασκευη σου
 

Taskos

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2013
Μηνύματα
1.241
Reaction score
2.959
Πόντοι
697
Age
54
Καλησπέρα selana
Συγχαρητήρια για την απόφασή σου! :citroen:

Πιστεύω όμως ότι έχεις λάθος προσέγγιση σε μία σωστή κίνηση -και ίσως σε λάθος χρονική στιγμή.
Οι όροι "φουλ ανακατασκευή" και "πιεζει κάπως ο χρόνος" είναι ασύμβατοι και προάγουν προχειροδουλειές και μεταμέλεια
.
Προσδιόρισε την έκταση των επισκευών καθώς και των εξόδων, συζήτησέ το με τον μηχανικό σου,
και ρίξου στη νέα περιπέτεια με κέφι και χωρίς άγχος.

bon courage
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Πιστεύω όμως ότι έχεις λάθος προσέγγιση σε μία σωστή κίνηση -και ίσως σε λάθος χρονική στιγμή.
Οι όροι "φουλ ανακατασκευή" και "πιεζει κάπως ο χρόνος" είναι ασύμβατοι και προάγουν προχειροδουλειές και μεταμέλεια
.
nomizo, pis genika oi stigmes einai krisimes gia tin ygeia mas kai gia tin oikonomia.

Pragmata pou agapame mas dinoun hara stis diskoles stigmes,
alla ta megala project pagonoun pros to paron.

Toulaxiston edo, ta taxidromeia oyte kan metaferoun antikeimena me ogo opos antallaktika, mexri na xeperastei i krisi
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
To link του Renov που λέει ο Δημήτρης

http://www.renov-2cv-mehari36.com/en/

Ασφαλέστατο site έχω ψωνίσει άπειρα πράγματα
Αν δεν καταφέρνει ο μάστορας σου να σου βρει πόρτες πες μου να σου στείλω το τηλ του δικού μου να δοκιμάσεις την τύχη σου..
 

Christodoulos

Member
Εγγραφή
17 Νοεμβρίου 2019
Μηνύματα
121
Reaction score
144
Πόντοι
267
Age
42
Καλησπέρα, ευχαριστώ πολύ!
Αλεξανδρούπολη βρίσκομαι, αλλά με τις μεταφορικές όλα είναι εύκολα πλέον....
Το ντεσεβάκι ονόματι Πασχαλίτσα είναι club του 72-76. Από μηχανικά εκτός από λίγο λαδάκι που τσιμπάει είναι (φτου φτου) πένα, μέχρι ΚΤΕΟ περνάμε! Αφού πέρασα μαζί του 17 χρόνια να το μαστορεύω με γυαλόχαρτα στόκους και πινέλα έφτασε η ώρα του για μία φουλ ανακατασκευή σασί-καμπίνα. Μετά από πολλή σκέψη αποφάσισα να μην το αποχωριστώ και να το τολμήσω. Είναι ήδη στον φαναρτζή και τώρα συγκεντρώνω τα ανταλακτικά...
Όταν είσαι έτοιμη να βρεθούμε να τα πούνε τα αμαξάκια μας .... Από Ορεστιάδα ...
 

napgeo

Member
Εγγραφή
28 Δεκεμβρίου 2016
Μηνύματα
7
Reaction score
8
Πόντοι
252
Age
66
Περιοχή
ΠΡΕΒΕΖΑ
Χρόνια πολλά. Έχει κάποιος την δυνατότητα να μου γράψει διεύθυνση από Γερμανία για ανταλακτικά. 2cv Σας ευχαριστώ
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Καλησπέρα ,τι ψάχνεις μήπως βρίσκεται από Ελλάδα?

www.franzose.de είναι ένας πολύ γνωστός και αξιόπιστος από Γερμανία.
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Χρόνια πολλά. Έχει κάποιος την δυνατότητα να μου γράψει διεύθυνση από Γερμανία για ανταλακτικά. 2cv Σας ευχαριστώ
Καλώς ήρθες.
Αν δεν θέλεις να ψωνίσεις αποκλειστικά από Γερμανία θα σου πρότεινα και των κάτωθι. Αξιόπιστος έχω αγοράσει πολλά από αυτόν

http://www.renov-2cv-mehari36.com/en/
 

napgeo

Member
Εγγραφή
28 Δεκεμβρίου 2016
Μηνύματα
7
Reaction score
8
Πόντοι
252
Age
66
Περιοχή
ΠΡΕΒΕΖΑ
Καλησπέρα ,τι ψάχνεις μήπως βρίσκεται από Ελλάδα?

www.franzose.de είναι ένας πολύ γνωστός και αξιόπιστος από Γερμανία.
Καλησπέρα σας. Άργησα να απαντήσω ανωτέρα βία. Απλά από Γερμανία έχω δωρεάν μεταφορά. Ξεκίνησα ανακατασκευή πάντως. Ευελπιστώ να τελειώσω σύντομα. Σας ευχαριστώ.
 

napgeo

Member
Εγγραφή
28 Δεκεμβρίου 2016
Μηνύματα
7
Reaction score
8
Πόντοι
252
Age
66
Περιοχή
ΠΡΕΒΕΖΑ
Καλώς ήρθες.
Αν δεν θέλεις να ψωνίσεις αποκλειστικά από Γερμανία θα σου πρότεινα και των κάτωθι. Αξιόπιστος έχω αγοράσει πολλά από αυτόν

http://www.renov-2cv-mehari36.com/en/
Ευχαριστώ. Πάντως υπάρχουν και στην Ιερά οδό. Μίλησα με κάποιον Δαραμούσκα. Υπόχρεος για το ενδιαφέρων σας.
 

napgeo

Member
Εγγραφή
28 Δεκεμβρίου 2016
Μηνύματα
7
Reaction score
8
Πόντοι
252
Age
66
Περιοχή
ΠΡΕΒΕΖΑ
Όταν είσαι έτοιμη να βρεθούμε να τα πούνε τα αμαξάκια μας .... Από Ορεστιάδα ...
Καλησπέρα σας. Μια και έχετε εμπειρία εάν έχετε την δυνατότητα συνοπτικά την διαδικασία. Προσωπικά ξεκινάω ανακατασκευή χωρίς δυστυχώς να είμαι μπροστά στις εργασίες. Θέλω να πιστεύω στην καλή συνεργασία του φανοποιού και μηχανικού. Να είστε καλά.
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Θέλω να πιστεύω στην καλή συνεργασία του φανοποιού και μηχανικού.
To βασικότερο είναι αυτό. Δύσκολο να πετύχεις και τα 2 βέβαια.
Για παραγγελίες από Γερμανία:

 

napgeo

Member
Εγγραφή
28 Δεκεμβρίου 2016
Μηνύματα
7
Reaction score
8
Πόντοι
252
Age
66
Περιοχή
ΠΡΕΒΕΖΑ
To βασικότερο είναι αυτό. Δύσκολο να πετύχεις και τα 2 βέβαια.
Για παραγγελίες από Γερμανία:

Καλησπέρα σας. Θα συνεργαστούν διότι όπου δεν πίπτει λόγος πίπτει η ράβδος. Και το εννοώ αυτό (είμαι απόλυτος). Να είστε καλά και καλό μήνα να έχουμε όλοι μας.
 
Top Bottom