Αγγελίες άλλων ιστορικών οχημάτων

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.547
Reaction score
19.712
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Αυτη δεν ηταν που αργοσαπιζε χρονια ατελειωτα στην Καλλιθεα πανω σ ενα πεζοδρομιο?
https://www.car.gr/12569367-alfa-romeo-sprint
Υπήρχε μία πράσινη Alfasud Sprint στην Καλλιθέα, σε αρκετά καλύτερη κατάσταση, απέναντι από την είσοδο του 18ου Δημοτικού σχολείου στην οδό Σωκράτους, στις ανηφόρες του λόφου της Σικελίας, πολύ κοντά στην πολύ γνωστή και μεγάλη εκκλησία του Αγίου Γεωργίου και στο γήπεδο της Καλλιθέας (το επονομαζόμενο και "Ελ Πάσο!"). Πάρα πολύ κοντά ήταν και το παλιό συνεργείο Citroen του Καραντώνη. Τη συγκεκριμένη Alfasud την πρωτοείδα το 1978, όταν ξεκίνησα 1η δημοτικού και την έβλεπα καθημερινά έως την 6η δημοτικού, το 1984. Επισκέφτηκα τυχαία την περιοχή πριν από μερικά χρόνια και την ξαναείδα στο ίδιο ακριβώς σημείο! Τώρα πια δεν είναι εκεί...
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.547
Reaction score
19.712
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Πρασινη alfasud 1.2 με το ισιο φαναρι αγορασε καινουργια το '76 ο παππουλης με τον πατερα μου. ενα χρονο την κρατησαν... Τιμολογιακα δε την εφταναν αλλα το κε30 που ειχε ερθει ενα χρονο νωριτερα πωληθηκε πιο ακριβα απ οτι αγοραστηκε αφου δεν επαιζαν πλεον ετοιμοπαραδοτα! Οποτε και ανεβηκαν τιμολιγιακα!
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Πρασινη alfasud 1.2 με το ισιο φαναρι αγορασε καινουργια το '76 ο παππουλης με τον πατερα μου. ενα χρονο την κρατησαν... Τιμολογιακα δε την εφταναν αλλα το κε30 που ειχε ερθει ενα χρονο νωριτερα πωληθηκε πιο ακριβα απ οτι αγοραστηκε αφου δεν επαιζαν πλεον ετοιμοπαραδοτα! Οποτε και ανεβηκαν τιμολιγιακα!
Εάν μου επιτρέπεις την ερώτηση, γιατί την κρατήσατε μόνο ένα χρόνο? Περισσότερο ρητορική είναι η ερώτηση, δε θα ήταν και το πιο αξιόπιστο αυτοκίνητο, φαντάζομαι...
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.749
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Εάν μου επιτρέπεις την ερώτηση, γιατί την κρατήσατε μόνο ένα χρόνο?
θα την έπλυναν και θα σκούριασε :D
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.547
Reaction score
19.712
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Το αμαξι παραληφθηκε με χυμα βιδες,ροδελες και παξιμαδια ξεχασμενα κατω απο το πατακι του οδηγου...
Σ ενα χρονο στραβωσε δισκοπλακες και εβαζε νερα απο τις πορτες, ενω κρεμαγαν συστηματικα και οι μεντεσεδες. Γενικα το φοβηθηκε το ματι τους ,αλλα κυριως επεσε στα χερια του πατερα μου μια Gs 1015 ενος φιλου και επαθε τη πλακα του. Χαρακτηριστικα φοβηθηκε παρα πολυ οταν σε καμπη ειδε ως συνοδηγος τη κλιση που πηρε και οταν την οδηγησε και το ψαξε καταλαβε για τι αριστουργημα μιλαμε. Ε δεν αργησε η αποφαση. Παντως εχει να λεει τα καλυτερα για τα φρενα, το κρατημα και τη δυναμη της alfasud αυτον τον ενα χρονο.
 

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Ο μεγαλυτερος και αξεπεραστος αυτοκινητιστικος μου ερωτας!!!
.... το πιο τολμηρο απιαστο μου ονειρο...Η Group B εκδοση του εγραψε ιστορια στα ραλυ!!!Τι να πρωτοπεις για το twincharging, για κεβλαρ, για επιδοσεις, για φινετσα,για υπερανθρωπους που την δαμασανε, .. ....Συγνωμη για το οφ τοπικ και την προσωπικη τοποθετηση αλλα ειναι απο τα αυτοκινητα που με συγκινουνε απεριγραπτα..
:love::love::love::love::love::love::love:
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.547
Reaction score
19.712
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Πρεπει να μαι απο τους ελαχιστους τυχερους που στην Ελλαδα εχω δει απο κοντα σε συνεργειο Fiat-Lancia-Alfa romeo γνησια κοκκινη 037... Εμεινα παγοκολωνα...
 

KostasX

Member
Εγγραφή
25 Αυγούστου 2017
Μηνύματα
1.433
Reaction score
5.011
Πόντοι
847
Age
36
Περιοχή
Γρεβενα
Πρεπει να μαι απο τους ελαχιστους τυχερους που στην Ελλαδα εχω δει απο κοντα σε συνεργειο Fiat-Lancia-Alfa romeo γνησια κοκκινη 037... Εμεινα παγοκολωνα...
Υπάρχει Ελληνική 037 Stradale;
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.547
Reaction score
19.712
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Κι ομως, την ειδα σε συνεργειο στο Σταυρο Αγιας Παρασκευης πριν καμια 5ετια.
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Κι ομως, την ειδα σε συνεργειο στο Σταυρο Αγιας Παρασκευης πριν καμια 5ετια.
Αμάν Χρηστο, υπάρχει 037 Stradale στην Ελλάδα ;;;;!!! Βγηκαν πολύ λίγες για το ομολογκαρισμα μόνο. .. Και εκείνη η κόκκινη που δοκίμασαν οι 4Τ στο τεύχος Νοεμβρίου του '82 με τον ΚΚ και τον Αρη Σταθακη είχε στοιχειωσει τα αυτοκινητικά μας όνειρα όταν ήμασταν παιδιά, μαζί με τις αγαπημένες μας Σιτροεν βεβαια!
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.547
Reaction score
19.712
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Φανταζεσαι να ταν η ιδια?!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Πρεπει να μαι απο τους ελαχιστους τυχερους που στην Ελλαδα εχω δει απο κοντα σε συνεργειο Fiat-Lancia-Alfa romeo γνησια κοκκινη 037... Εμεινα παγοκολωνα...
Για καληνυχτα και ξερωντας την τρελα σου ( Αν και βλεπω πως μεγαλωνοντας βελτιωνεσε κατα πολυ στην τρελα σου):dizzy::lol:
Κοκκινη ελληνικο αυτοκινητο που καποια στιγμη βγηκε προς πωληση ( δεν γνωριζω εαν τελικα εμεινε στην Ελλαδα)hmmm
Υπαρχουν τουλαχιστον 2 εργοστασιακες 037 σε Γκαραζ ( Δεν εχω ακουσει Χρηστακο αλλα και δεν λεω περισσοτερα):ninja::ninja::lol::lock:

Ο ηχος και τα πατηματα αυτου του αυτοκινητου ειναι σε αλλο επιπεδο..
Μακαρι μεσα απο ενα πληκτρολογιο να σας μετεφερα την ολη εμπειρια η την χαρα αναμνησεις απο 2 Ιστορικα Ακροπολις και τα 037 των Ιταλων..:citrosleep:

Αλλου.. γενικα αυτη η ειδικη κατασκευη...:clap::superman:


popcornpopcorn:citroen::citroen:
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
nsu ποσα χρονια εχω να το δω....το 5αρι αψογο το καντετ πρεπει να γινετε....
 
Top Bottom