Άλλα κλασσικά!

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Του @Nikephoros του αρέσει και το ξέρω!!!:chair::tongue:perfect10
Ναι! Όντως μου αρέσει πολύ, απλώς μου αρέσουν πολύ περισσότερο οι Ε24 μετά τη ανανέωση του '82 και πριν τον "εκμοντερνισμό" τους σε "Highline", κάπου το '87, εάν θυμάμαι καλά. Θυμάμαι σε μία συνέντευξή του ο Paul Bracq "φώναζε" ότι του κατέστρεψαν το αρχικό του σχέδιο με τα facelift.

Από τα πολύ αγαπημένα μου αυτοκίνητα, εκτός Citroen! Όταν πήγαινα 5η & 6η δημοτικού στην Καλλιθέα (1983-1984), κάθε μέρα σχεδόν έβλεπα στο δρόμο για το σχολείο μία κατακόκκινη, ολοκαίνουρια 635 CSI με Γερμανικές πινακίδες! Καταλαβαίνεις την έκπληξη και το θαυμασμό ενός 10άχρονου που μεγάλωνε σε μία πολύ μικροαστική γειτονιά. Από τότε την αγάπησα!
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
+1 σε ολα!
Ειχε γνωστος κωμικος ηθοποιος και γειτονας μια 633csi (του '76 θεωρω γιατι θυμαμαι τη πινακιδα) και τη χαλβαδιαζα συχνα πυκνα :love: Ειχε αναφερθει και δημοσιως στη καψα του για το αυτοκινητο αυτο!:O
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Ναι! Όντως μου αρέσει πολύ, απλώς μου αρέσουν πολύ περισσότερο οι Ε24 μετά τη ανανέωση του '82 και πριν τον "εκμοντερνισμό" τους σε "Highline", κάπου το '87, εάν θυμάμαι καλά. Θυμάμαι σε μία συνέντευξή του ο Paul Bracq "φώναζε" ότι του κατέστρεψαν το αρχικό του σχέδιο με τα facelift.

Από τα πολύ αγαπημένα μου αυτοκίνητα, εκτός Citroen! Όταν πήγαινα 5η & 6η δημοτικού στην Καλλιθέα (1983-1984), κάθε μέρα σχεδόν έβλεπα στο δρόμο για το σχολείο μία κατακόκκινη, ολοκαίνουρια 635 CSI με Γερμανικές πινακίδες! Καταλαβαίνεις την έκπληξη και το θαυμασμό ενός 10άχρονου που μεγάλωνε σε μία πολύ μικροαστική γειτονιά. Από τότε την αγάπησα!
Παντα τα facelift καταστρέφουν το αρχικό σχέδιο αυτό είναι γεγονός!!!!
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.404
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Είχα πει ότι βρήκα δύο Kadett που δεν είχα βάλει. Το ένα το είδα χθες το βράδυ.
Σημειοτέον πως το γαλάζιο που έβαλα δε συμπεριλαμβανόταν σε αυτά.

IMG_20181101_180315.jpg
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Ποιος τον ακούει πάλι το παλιόγερο (@nonos )
:lol::oops:
Ναι εγω ειμαι το προβλημα :lol: οχι οτι εχουμε ζητησει επανηλλειμενα 4-5 μελη να μη ποσταρονται ρημαδια στο μισοσκοταδο αλλα ορισμενοι επιμενουν προκλητικα.

Δηλαδη ας πουμε βαζει ο Γιαννης παγοδα και λες ''ελα με τη λαλακια τωρα εδω εχουμε kadettara in the dawn παραπανω'' :ninja:grom:w00t:
 
Last edited:
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Ναι εγω ειμαι το προβλημα :lol: οχι οτι εχουμε ζητησει επανηλλειμενα 4-5 μελη να μη ποσταρονται ρημαδια στο μισοσκοταδο αλλα ορισμενοι επιμενουν προκλητικα.

Δηλαδη ας πουμε βαζει ο Γιαννης Παγοδα και λες ''ελα με τη λαλακια τωρα εδω εχουμε kadettara in the dawn παραπανω:ninja:grom:w00t:
to kadett είναι ενταγμένο στην ελληνική λαική παράδοση....:lol:

Πλακα πλακα, το άλλο τρισμέγιστο κλασικο που εξεφανίστηκε τελευταία είναι το Σάνι από τον Βόλο...
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Αμα ηταν το Gti να το δεχθω. Και μη δινεις ιδεες και εσυ τωρα....:ninja::lol:
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Αμα ηταν το Gti να το δεχθω. Και μη δινεις ιδεες και εσυ τωρα....:ninja::lol:
δεν λέω για αυτό που έβγαινε gti. Λέω για το μοντέλο του '82, το πρώτο με το σήμα της Νισάν....
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Πωπω τι λες τωρα... εχασε η βενετια βελονι τωρα που εξαφανιστηκε...grom:die::lol:
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Ναι εγω ειμαι το προβλημα :lol: οχι οτι εχουμε ζητησει επανηλλειμενα 4-5 μελη να μη ποσταρονται ρημαδια στο μισοσκοταδο αλλα ορισμενοι επιμενουν προκλητικα.

Δηλαδη ας πουμε βαζει ο Γιαννης παγοδα και λες ''ελα με τη λαλακια τωρα εδω εχουμε kadettara in the dawn παραπανω:ninja:grom:w00t:
Και ο Μικρός μου στο σχολείο έχει μια μανία.. να ζωγραφίζει σπιτάκια και αυτοκίνητα με το χαρακτηριστικό.. Τρόπο.
Για να τη βάλω μπροστά μου έβγαλε τη πίστη!!! 6 μήνες ήταν αυτοί!!!
Θα σου φέρω ένα kadett να λύσεις το πρόβλημα με το να τα βάζεις μπρος..
Είχαν την φήμη.. Έχω ακούσει.... Πως έχουν τρομερή μπαταρία...
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Για να τη βάλω μπροστά μου έβγαλε τη πίστη!!! 6 μήνες ήταν αυτοί!!!
μια χαλκινη παγοδα που καπνιζει...
 
Top Bottom