Άλλα κλασσικά!

nonos

Member
Reaction score
9.207
Πόντοι
1.007
Περιοχή
Δουβλινο
Είναι τόσα πολλά που δεν προλαβαίνω να τα φωτογραφίζω.. Και οι παλιές Σιτροέν. Πέρασε μία DS 2ης γενιάς σε εκπληκτική κατάσταση με πολύ μεγάλη ταχύτητα όμως... Το πιο περίεργο από όλα ήταν που είδα μία Φερράρι 500TR, ή της σειράς Monza τουλάχιστον και βέβαια πρέπει να επρόκειτο για πιστότατη ρέπλικα και όχι την αυθεντική (η οποία κάνει λίγες 10άδες εκατομύρρια ευρώ!). Λέτε να ήταν καμιά αυθεντική???!!! Ο ήχος, το αψεγάδιαστο σχήμα σε έκαναν από μακριά τουλάχιστον να μην την ξεχωρίζεις!
Αξιος εχω να πω! Θυμασαι τι σου λεγα για το carspotting στο Amsterdam. Οπως ειπε και ο Αποστολης απλα δεν υπαρχουν οι τυποι. Κρατανε και αγοραζουν τα παντα ακομπλεξαριστα!

Nikephoros

Member
Reaction score
7.468
Πόντοι
897
Περιοχή
Αθήνα
+1 και για την σπανιοτητα του χρωματος ..
Ακριβώς αυτό ΄ήταν το 1ο πράγμα που σκέφτηκα και εγώ. Και το πόσο όμορφη είναι και σε αυτό το ("δύσκολο" για να εκτιμήσεις πολλά αυτκίνητα) χρώμα και όχι στο κόκκινο, ή blue chiaro, ή γκρίζο που έβγαινε κυρίως η 400. Και είναι η 400 και όχι η λίγο πιο "ξενέρωτη" 412.

Οι φωτογραφίες την αδικούν. Πόσο πιο λεπτή και κομψή φαινόταν η σιλουέτα της δίπλα στα σύγχρονα αυτοκίνητα και είναι η πιο μεγάλη και ογκώδης Φεράρι της εποχής της!

PapatasosCX77

Member
Reaction score
2.144
Πόντοι
697
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Έχεις δίκιο. Βέβαια, ο συγκεκριμένος κύριος, μερικές φορές είναι διασκεδαστικός, αλλά και πολλές φορές απίστευτα εμπαθής και δεν ξέρω εάν πρέπει κανείς να τον λαμβάνει σοβαρά υπ'οψιν του. Εκμεταλλεύεται το στυλ του, το Βρεταννικό (και πολλές φορές σαχλό και χοντροειδές) χιούμορ του και τη δημοφιλία του μέσω των τηλεοπτικών εκπομπών για να "πουλήσει". Κάποτε είχε καταφερθεί με φοβερά υποτιμητικά σχόλια για την Ελλάδα
Το γνωρίζω ότι είναι κάπως παράξενος. Απλά ανέφερα πως ενώ το οδηγούσε του έφυγε μία πίσω πόρτα...
Πάντως πράγματι οι δοκιμές τους είναι κακές... Δεν αναλύουν τίποτα και όντως ειδικά ο Κλάρξον είναι πολύ προκλητικός και άλλωστε εν τέλει τσακώθηκε με τους άλλους δύο.

Nikephoros

Member
Reaction score
7.468
Πόντοι
897
Περιοχή
Αθήνα
View attachment 15576
TVR είναι αυτό; Δεν είχε εμβλημα.
Και εάν κρίνω και από τις ζάντες και το όλο παρουσιατικό με τα μαρσπιέ, αεραγωγούς κ.λ.π., πρέπει να είναι το μοντέλο με τον κομπρέσσορα και τα 145 άλογα και όχι το ατμοσφαιρικό με τα 124.

nonos

Member
Reaction score
9.207
Πόντοι
1.007
Περιοχή
Δουβλινο
Το επομενο ηταν πολυ ομορφο και η επιλογη μου απο τις 3 γενιες! Αυτο με αφηνε αδιαφορο.

Nikephoros

Member
Reaction score
7.468
Πόντοι
897
Περιοχή
Αθήνα
Το επομενο ηταν πολυ ομορφο και η επιλογη μου απο τις 3 γενιες! Αυτο με αφηνε αδιαφορο.
Και εμένα το ίδιο, η 2η γενιά μου αρέσει ίχι μόνο περισσότερο από τις άλλες, αλλά και γενικά.

Alex Kon

Member
Reaction score
579
Πόντοι
507
Θα συμφωνήσω. Εχει βγάλει και πολυ καλύτερα η Toyota.

Last edited:
Top Bottom