Νέο Citroën C4 2020

Taskos

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2013
Μηνύματα
1.265
Reaction score
3.021
Πόντοι
777
Age
54
Σε αυτή τη περίπτωση ήταν και λόγω της διαγώνιας τοποθέτησης του κινητήρα Douvrin από Peugeot.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.550
Reaction score
19.727
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Τι όμορφο να βλέπεις παλιές Citroen σε σύγχρονες διαφημίσεις..:love:
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.152
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Γενικά έχουν γίνει πάρα πολύ ακριβά τα νέα αυτοκίνητα. Έχει εξαφανιστεί το "προσιτό χωρίς υποχωρήσεις" αυτοκίνητο.
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.421
Reaction score
16.751
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Γενικά έχουν γίνει πάρα πολύ ακριβά τα νέα αυτοκίνητα. Έχει εξαφανιστεί το "προσιτό χωρίς υποχωρήσεις" αυτοκίνητο.

megali alithia, prin 6-7 xronia oi C5 ksekinousan apo 16-17000, kai den iparxei plithorismos:ipotimisi ta telftaia xronia...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.056
Reaction score
26.877
Πόντοι
1.607
Νομίζω πως η 10ετη ανομβρία στο εισόδημα του Έλληνα, κάνει να βλέπουμε ακριβά όλα αυτά τα αυτοκίνητα...

Δυστυχώς απέχουμε από το μέσο εισόδημα άλλων λαών... Και θέλει χρόνια και προσπάθεια για να πλησιάσουμε...

Απο την άλλη η τιμή είναι μέσα στην κατηγορία πωλήσεις..που στοχεύει και κατ εμέ θα πρέπει να βρουν τρόπους καμπανια να τους εμπιστευθεί ο υποψήφιος και να κλέψουν πωλήσεις η καλύτερα να χτίσουν το αυτοκίνητο...

Απο την άλλη η τιμή του μάλλον θα είναι και λίγο ποιο χαμηλή από την μαμά πατρίδα και πάντα με την διάθεση της εδώ αντιπροσωπεία.. και πόσο θέλει να στηρίξει σε αυτό της πωλήσεις...

Καλημερες...
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.421
Reaction score
16.751
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Νομίζω πως η 10ετη ανομβρία στο εισόδημα του Έλληνα, κάνει να βλέπουμε ακριβά όλα αυτά τα αυτοκίνητα...

Δυστυχώς απέχουμε από το μέσο εισόδημα άλλων λαών... Και θέλει χρόνια και προσπάθεια για να πλησιάσουμε...
Tha mou epitrepseis, alla kaneis lathos Dimitri. Ta aytokinita exoun akrivinei disanaloga me to eisodima pantou.

-I timi enos AX to 1995, me timarithmiki prosarmogi stin Gallia, simera antistoixei se 7500 euro.

-I timi mias Xantia to 1993, me timarithmiki prosarmogi stin Gallia, simera antistoixei se 14800 euro.

-I timi mias CX20 to 1989, me timarithmiki prosarmogi stin Gallia, simera antistoixei se 20950 euro, diladi ligotero apo to C4

Gia na to po diaforetika, stin Gallia, to 1995, xreizosoun 5 vasikous misthous gia na agoraseis ena AX, eno simera thes 9 vasikous misthous, gia na agoraseis ena C1.

ta stoixeia einai apo ena galliko periodiko pou ton perasmeno Martio, eixe ena arthro me afto akrivos to thema. To poso se sxesi me tin agorastiki dinami, exoun afksithei oi times ton aytokiniton.

Gia osous den kseroun, timartmiki prosarmogi, simainei xontrika oti i timi ipologizetai vasi tis tote timis (gia paradeigma to 1993)+ to pososto pou exei akrivinei to meso katanolitiko proion (an einai katagegrammeno ston timarithmo).

Diladi, an mia Xantia eixe akrivinei oso exei akrivinei to meso proion stin Gallia kai ppouliotan akoma kainouria, tha pouliotan 14800 euro simera. Timi enos supermini



To an o standard eksoplismos ton simerion modemon einai se allo epipdeo kai gi ayto einai toso akriva, einai alli istoria
 
Last edited:

Sotos77

Member
Εγγραφή
18 Απριλίου 2020
Μηνύματα
144
Reaction score
172
Πόντοι
287
Age
46
Αγαπητοί φίλοι,
Νομίζω είστε σωστοί. Γίνεται συστηματική προσπάθεια να αυξηθεί το περιθώριο κέρδους (εμπορικό και λειτουργικό) και επιπρόσθετα τα νέα αυτοκίνητα είναι πραγματικά φορτωμένα με ''τεχνολογία - Gadget'', που στο 90% προέρχεται από τρίτους...
Αυτό δεν γίνεται τσάμπα και εννοείται πως και οι προμηθευτές θα πρέπει να είναι και αυτοί βιώσιμοι....
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.056
Reaction score
26.877
Πόντοι
1.607
23143



just in greece.....

Δεν ξερω που να κρυψω την χαρα μου... ...Μα τωρα σοβαρα πιστευει καποιος πως εχει καποια τυχη ...?

Σχολιο του αερα μην δινετε σημασια ...καθολου..
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.421
Reaction score
16.751
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
View attachment 23143


just in greece.....

Δεν ξερω που να κρυψω την χαρα μου... ...Μα τωρα σοβαρα πιστευει καποιος πως εχει καποια τυχη ...?

Σχολιο του αερα μην δινετε σημασια ...καθολου..
Μάλλον έχεις δίκιο, και όχι μόνο για Ελλάδα...
 

ami8_gs_ds_bx

Member
Εγγραφή
31 Δεκεμβρίου 2013
Μηνύματα
1.845
Reaction score
4.221
Πόντοι
777
Age
48
Αυτό που γίνεται στο forum αυτό είναι φοβερό. Μπαίνουν ενδιαφέροντα ζητήματα στο τραπέζι που δυστυχώς δεν είναι δυνατόν να "συζητηθούν" με τον γραπτό λόγο, όπως το παραπάνω. Να πω όμως γρήγορα την άποψή μου: Το νέο C4 είναι σίγουρα πιο όμορφο από τον αντικαταστάτη του. Δεν ξέρω πια θα είναι η τύχη του εδώ, εκτιμώ ότι θα πάει καλά αν το τρέξει η αντιπροσωπία εδώ, στην Ευρώπη όμως, αυτό που καταλαβαίνω, το στοίχημα είναι οι ηλεκτρικές εκδόσεις. Πιστεύω ότι εκεί θα κάνει καλά νούμερα
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.421
Reaction score
16.751
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Αυτό που γίνεται στο forum αυτό είναι φοβερό. Μπαίνουν ενδιαφέροντα ζητήματα στο τραπέζι που δυστυχώς δεν είναι δυνατόν να "συζητηθούν" με τον γραπτό λόγο, όπως το παραπάνω. Να πω όμως γρήγορα την άποψή μου: Το νέο C4 είναι σίγουρα πιο όμορφο από τον αντικαταστάτη του. Δεν ξέρω πια θα είναι η τύχη του εδώ, εκτιμώ ότι θα πάει καλά αν το τρέξει η αντιπροσωπία εδώ, στην Ευρώπη όμως, αυτό που καταλαβαίνω, το στοίχημα είναι οι ηλεκτρικές εκδόσεις. Πιστεύω ότι εκεί θα κάνει καλά νούμερα
o graptos logos, exei periosrismous, kai borei na odigisei se paeksigiseis, giati den fainetai i daithesi me tin opoia kaneis ena sxolio
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.056
Reaction score
26.877
Πόντοι
1.607
Ηλεκτρικά.....
Μεγάλη καταναλωτική φούσκα.... Κατ εμέ...
Εάν συνεχίσω τα test drive από εξ ανάγκης... Με βλέπω να μαζεύω για θεραπεία... Χυτρες κατσαρολες....

Ουφ... Αυτά...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.056
Reaction score
26.877
Πόντοι
1.607
kai ta new entry βενζινη ...εχουν μικρες καταναλωσεις ..με ενδιαφερων μοτερ σε διαφορες εταιριες...

Ασχετο σχετικο ..
Βρηκα ακρως ενδιαφερων .. μια μικρη επιδειξη που ειχα απο την my sister στο νεο 2008 diesel και σε ενα κιτ αυξησης ιπποδυναμης που εφερε απο την Αγγλια και το παιζει απο το κινητο ... βγαζει βαζει απο εκει ...

Εχει 20 αλογα παραπανω και καμια 15 αρια ροπη... ( τα οποια στην αρχη μουρμουραγα οταν μου το ειχε αναφερει ..και εκλεισα το στομα οταν μου εδειξε το χαρτακι απο την μετρηση του αυτοκινητου,,,)
...

Ayta ..
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.538
Reaction score
19.056
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Με 3 κυλίνδρους.. Ελέγχεται η αξιοπιστία τους in the long run.
συμφώνω 900 κυβικά και 130 αλόγα δε νομίζω οτι μακροχρόνια αντέχουν πολλα χλμ
έπειτα με προβληματίζουν οι 3 κύλινδροι ειναι σα να εχεις ενα ποδήλατο με ενάμιση πετάλι
η 3 αντι για 4 πετάλια ... άποψη μου φυσικά
 
Top Bottom