Νέο ΦΕΚ για τη χρήση ιστορικών

22528193_10155792271139812_1816452886569683804_n.jpg


Νομίζω πως αν δεν υπάρξει αλλαγή τελειώσαμε. Έχετε καμία πληροφορία εσείς ρε παιδιά? :(
 
Last edited:

Comments

Για πες... Τι πρέπει να κάνω και που να πάω?
Την πιστοποίηση μπορείς να την πάρεις, αλλά από μόνη της δεν σου λέει τίποτα. Θες πινακίδες, ταξινόμηση και ασφάλεια εκεί.

Πρέπει η κύρια κατοικία σου ή επαγγελματική σου δραστηριότητα να είναι στην Γαλλία. Και να προκύπτει από ενοικιαστήριο ή λογαριασμούς ή φορολογική δήλωση.
Επίσης δεν ξέρω οικονομικά αν συμφέρει για μεγάλου κυβισμού.
Για το ΒΧ το έκανα γιατί τα ετήσια ασφάλιστρα είναι 249 ευρώ. Για την CX δεν θα την ταξινομήσω Γαλλία, γιατί είναι 1100+ η ασφάλεια το χρόνο. Θα την βλέπω όταν έρχομαι Αθήνα για διακοπές και θα την βολτάρω.

Αν συμφέρει με κάποιο τρόπο να έχεις αυτοκίνητο με ξένα νούμερα, καλλίτερα θα ήταν να κοιτάξεις κάποιες χώρες που η κατοχή του αυτοκινήτου δεν τιμωρείται οικονομικά. (Η Γαλλία δεν είναι από αυτές τις χώρες... )
 
Last edited:
Πάμε για δυνατότητα καθημερινής κίνησης των κλασσικών με ετήσια τέλη κυκλοφορίας .(βάση Ιταλικού ή Γερμανικού μοντέλου).
 
Πάμε για δυνατότητα καθημερινής κίνησης των κλασσικών με ετήσια τέλη κυκλοφορίας .(βάση Ιταλικού ή Γερμανικού μοντέλου).
Αγαπητέ μου φιλε
Προς το παρών πας με την αναβολή της ΚΥΑ.. Και ότι αυτή επιτρέπει...
Πες μου που Ν ανάψω κεράκι.. Και θα πάω..
Step by Step.... My dear...
 
Δε το περιμενατε? Το λεμε ορισμενοι 1,5 χρονο τωρα. Το ολο θεμα ηταν ειναι και θα ειναι η κονομα 5 τζακιων.
 
Δε το περιμενατε? Το λεμε ορισμενοι 1,5 χρονο τωρα. Το ολο θεμα ηταν ειναι και θα ειναι η κονομα 5 τζακιων.
Μη βιάζεσαι!!!Τα 5 τζάκια στα έπερναν , στα περνούν και θα στα περνούν .Το ζητούμενο είναι να στα πάρουν και από τα κλασικά (σε λογικά πλαίσια) και να το χαίρεσαι ταυτόχρονα! :lol: Για εμένα το σημαντικό είναι ότι η συζήτηση γίνεται πλέον πάνω σε σωστές βάσεις!!!Μην ξεχνάμε ότι το τοπίο πρέπει να ξεκαθαρίσει όχι μόνο από το τελευταίο ΦΕΚ αλλά και από τη προηγούμενη κατάσταση του τύπου απαγορεύεται η καθημερινή κυκλοφορία των κλασικών αυτοκινήτων αλλά είχαμε βρει το παραθυράκι των χιλιομέτρων συντήρησης και ότι ήθελε έκανε ο καθένας!!!
 
Last edited:
Μη βιάζεσαι!!!Τα 5 τζάκια στα έπερναν , στα περνούν και θα στα περνούν .Το ζητούμενο είναι να στα πάρουν και από τα κλασικά (σε λογικά πλαίσια) και να το χαίρεσαι ταυτόχρονα! :lol: Για εμένα το σημαντικό είναι ότι η συζήτηση γίνεται πλέον πάνω σε σωστές βάσεις!!!Μην ξεχνάμε ότι το τοπίο πρέπει να ξεκαθαρίσει όχι μόνο από το τελευταίο ΦΕΚ αλλά και από τη προηγούμενη κατάσταση του τύπου απαγορεύεται η καθημερινή κυκλοφορία των κλασικών αυτοκινήτων αλλά είχαμε βρει το παραθυράκι των χιλιομέτρων συντήρησης και ότι ήθελε έκανε ο καθένας!!!
Μακάρι. Ελπίζω να μην εμπλέκονται ΕΟΦΙΛΠΑ και λοιπά σούργελα και να υπάρχει γοργή υλοποίηση.
 
 
Top Bottom