Why Peugeot Citroen no longer exists from today

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Συγνώμη για το off topic, επιτρέψτε μου και εμένα ένα μικρό σχόλιο στην αμέσως παραπάνω συζήτηση. Κατά τη γνώμη μου, ό,τι κοντινότερο υπάρχει σήμερα σε οδηγική αίσθηση της παλιάς σχολής, για πραγματικούς petrol heads, λέγεται BMW M2 CS!
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Όσο για τη BMW?? Αν η απογοήτευση είχε ρόδες θα ήταν BMW των τελευταίων χρόνων άνετα
Αν και είμαστε εκτός θέματος εμένα μου αρέσουν πολύ οι νέες ΒΜW :)
Βέβαια γούστα είναι αυτά
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Καλά κάντε μια βόλτα ένα gulia veloce.. Και μια 428 grandcoupe και μετά μπείτε στο καλύτερο citroen & peugeot και οδηγηστε...
Ίσως το 3008h με τα 300hp....
Και μέχρι.. που μάλλον θα έρθει σύντομα.. τα αυτοκίνητα να είναι μόνο μέσα μετακίνησης.. Από το ένα σημείο στο αλλο.. Θα υποστηρίζω το ότι κουτάκι δημιουργεί χαμόγελο.. στο πρόσωπο μου...

Ciao από εδώ.....
..
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Καλά κάντε μια βόλτα ένα gulia veloce.. Και μια 428 grandcoupe και μετά μπείτε στο καλύτερο citroen & peugeot και οδηγηστε...
Αυτός είναι λόγος μόνιμου μπαν πρώην αγαπητέ φίλε :lol:
Πέρα από την πλάκα, η PSA καιρό τώρα, καλώς ή κακώς, σχεδιάζει τα αυτοκίνητα της με διαφορετικό προσανατολισμό. Θα σου έλεγα και εγώ βες SUV σαν το νέο 3008 στην Alfa. Δεν υπάρχει. Θα μου πεις τι συγκρίνω. Και όμως για εμένα σαν οικογενιάρχης είναι πιο χρήσιμο. Είναι θέμα τάσης της εποχής..
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.548
Reaction score
19.717
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Υπάρχει η Stelvio ,όχι η πιο δίκαιη σύγκριση, αλλά πολύ καλύτερο αυτοκίνητο.
 
Εγγραφή
16 Ιανουαρίου 2021
Μηνύματα
29
Reaction score
50
Πόντοι
262
Age
23
Περιοχή
Aθήνα
Website
www.motordiction.com
Αυτός είναι λόγος μόνιμου μπαν πρώην αγαπητέ φίλε :lol:
Πέρα από την πλάκα, η PSA καιρό τώρα, καλώς ή κακώς, σχεδιάζει τα αυτοκίνητα της με διαφορετικό προσανατολισμό. Θα σου έλεγα και εγώ βες SUV σαν το νέο 3008 στην Alfa. Δεν υπάρχει. Θα μου πεις τι συγκρίνω. Και όμως για εμένα σαν οικογενιάρχης είναι πιο χρήσιμο. Είναι θέμα τάσης της εποχής..
Εντελώς θέμα τάσης και κομπλεξισμού σε πολλές (για να μην πω στις περισσότερες) περιπτώσεις. Ο μόνος λόγος που μπορώ να δικαιολογήσω την αγορά SUV προσωπικά είναι αν μένεις σε μέρος με χάλια δρόμους αλλά δεν χρειάζεσαι τετρακίνηση και όπου ένα σεντάν ή χάτσμπακ θα ταλαιπωρούνταν παραπάνω. Τώρα το γιατί ο κάθε πικραμένος μαγεύεται από το κάθε Qashqai (μακριά από μας...) ή Τiguan είναι πάνω από μένα...

Με μια μικρή χάρη στο 3008. Ίσως το μοναδικό νορμάλ SUV που χαζεύεις :lol:

Όσο για τη Stelvio μην με φάτε αλλά από πίσω μου φαίνεται άσχημο όσες φορές το έχω δει :worry:
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Αυτός είναι λόγος μόνιμου μπαν πρώην αγαπητέ φίλε :lol:
Πέρα από την πλάκα, η PSA καιρό τώρα, καλώς ή κακώς, σχεδιάζει τα αυτοκίνητα της με διαφορετικό προσανατολισμό. Θα σου έλεγα και εγώ βες SUV σαν το νέο 3008 στην Alfa. Δεν υπάρχει. Θα μου πεις τι συγκρίνω. Και όμως για εμένα σαν οικογενιάρχης είναι πιο χρήσιμο. Είναι θέμα τάσης της εποχής..
Μα δεν θα επερνα suv αλφα .....και εαν εχεις οικογενεια γιατι να παρεις suv ..υπαρχουν αρκετα ακομα κανονικα αυτοκινητα μεγαλυτερα μερικων suv ...
Και κατσε να ερθει και το δημιουργημα του Αλεξ....

Οπως κι στο σημερα νομιζω πως οταν δεν ακολουθεις την ταση ...νιωθεις και καπως καλυτερα ...

:(Αυτα ....Φιλε μου και κανε μου και μπαν ... ηδη μου λειπουν καποιοι φιλοι μας....
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Φιλε μου και κανε μου και μπαν
Ποτέ ακόμα και αν μου πεις ότι η Citroen είναι η χειρότερη εταιρία και μάλιστα διαχρονικά :ninja::kill::lol:
ηδη μου λειπουν καποιοι φιλοι μας....
Ποιοι??
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Μα δεν θα επερνα suv αλφα .....και εαν εχεις οικογενεια γιατι να παρεις suv ..υπαρχουν αρκετα ακομα κανονικα αυτοκινητα μεγαλυτερα μερικων suv ...
Και κατσε να ερθει και το δημιουργημα του Αλεξ....

Οπως κι στο σημερα νομιζω πως οταν δεν ακολουθεις την ταση ...νιωθεις και καπως καλυτερα ...
Συμφωνώ πέρα για πέρα, ιδίως με το 2ο! Τα 2κίνητα SUV δεν προσφέρουν σχεδόν απολύτως τίποτα περισσότερο από τα απλά οικογενειακά. Τα περισσότερα από αυτά μάλιστα ούτε καν δυνατότητα ελαφριάς κίνησης εκτός δρόμου. Αποτελούν μόνο μία σχεδιαστική τάση με το πρόσθετο μειονέκτημα του υψηλού κέντρου βάρους.
 
Top Bottom