Μετακίνηση καπώ ???

Christodoulos

Member
Εγγραφή
17 Νοεμβρίου 2019
Μηνύματα
121
Reaction score
144
Πόντοι
267
Age
42
Καλησπέρα σας , είχα παρατηρήσει ότι το καπώ δεν κλείνει σωστά ... Είναι ελαφρώς δεξιά... Στην αρχή το μυαλό πήγε στο στραβό σασί, στις βάσεις των φαναριών κτλ κτλ ... Τώρα παρατηρώ ότι το καπώ μπορεί να έρθει ακόμα λίγο προς τα δεξιά και λογικά θα στρώσει και θα έρθει στα κέντρα του... Εδώ είναι που χρειάζομαι την βοήθεια σας για αυτό το "επικίνδυνο" εγχείρημα... Είναι λογικά φρακαρισμενο, έχω ρίξει λιπαντικό αντισκωριακο κτλ κτλ κτλ έχει κάνει κάποιος κάτι ανάλογο και αν ναι τι τον βοήθησε ή τι άλλο έκανε για να μετακινηθεί το καπώ ????
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Παίρνεις έναν φίλο...
Σηκώνεται το καπό προς τα επάνω.. Σε όσο γίνετε όρθια θέση..
Ο ένας κρατάει και ο άλλος σπρώχνει σιγά σιγά προς τα έξω.. Από τη. Μεριά που πρώτη θα πάρει...

Φυσικά πριν ρίξε μέσα μπόλικο w40.
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Ρίξε κάτω από το κλαπετο εκεί που πιάνει το καπο λίγο wd-40 άνοιξε κλείσε πολλές φωρες να πάει το υγρό παντού κ μετά όταν είναι αρκετά όρθιο σπροξτο από χαμηλα με ελαφρά χτυπηματακια...Εάν μπορείς βγαλτο κ τελειως κ καθάρισε τις "επαφες" με πολύ wd40
 

Christodoulos

Member
Εγγραφή
17 Νοεμβρίου 2019
Μηνύματα
121
Reaction score
144
Πόντοι
267
Age
42
Ρίξε κάτω από το κλαπετο εκεί που πιάνει το καπο λίγο wd-40 άνοιξε κλείσε πολλές φωρες να πάει το υγρό παντού κ μετά όταν είναι αρκετά όρθιο σπροξτο από χαμηλα με ελαφρά χτυπηματακια...Εάν μπορείς βγαλτο κ τελειως κ καθάρισε τις "επαφες" με πολύ wd40
Το έχω κάνει ήδη είμαι σε αυτή την προσπάθεια ... Έλεγα μήπως έπαιζε κάτι εξεζητημένο ... Χεχεχε !!! Βγαίνει και από τις δύο πλευρές ??? Δεν είναι μονόδρομος ?
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Το έχω κάνει ήδη είμαι σε αυτή την προσπάθεια ... Έλεγα μήπως έπαιζε κάτι εξεζητημένο ... Χεχεχε !!! Βγαίνει και από τις δύο πλευρές ??? Δεν είναι μονόδρομος ?
Συρταροτό βγαίνει μπαίνει κ από τις 2 μεριες
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Ο Απόστολος αναφέρετε όταν ο σιδηρόδρομος του καπω είναι οκ...
Τώρα που δεν είναι και για μην κάνεις ζημιά θα πρότεινα 2 ατομα... Και αφού έχεις ρίξει μπόλικο w40 και το έχεις ανεβοκατεβασει καμία 10 ρια φορές πρώτα..

Άλλος τρόπος δεν υπάρχει..
Και ελπίζω να μην έχει πέσει ανθρώπινο χέρι πριν με καμία ποντάρισια σε σημεία..
Τσέκαρε εάν...

Αυτα και καλές προσπάθειες.. Χωρίς να τσαλακωσεις καπό...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Όπως είναι δίπλα το. Πορτοκαλί ανοικτώ.. Και σε ύψος που έρχετε σε ευθεία ο συηροδρομος με το καπω προσπάθησε...
Προφανώς έχει σκουριά η χρώμα..
Δες εάν έχουν ποντάρει στις άκρες η κατά μήκος..
Αυτά..
 

Christodoulos

Member
Εγγραφή
17 Νοεμβρίου 2019
Μηνύματα
121
Reaction score
144
Πόντοι
267
Age
42
Το καπό ανοίγει αλλά δεν βγαίνει δηλαδή?
Ναι ακριβώς ... Δεν κουνιέται ούτε προς αριστερά για να βγει ούτε δεξιά .... Την Κυριακή θα γίνει η επόμενη προσπάθεια και πάλι ... Κάθε Κυριακή γίνεται η "ψυχοθεραπεία" ...
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Ναι ακριβώς ... Δεν κουνιέται ούτε προς αριστερά για να βγει ούτε δεξιά .... Την Κυριακή θα γίνει η επόμενη προσπάθεια και πάλι ... Κάθε Κυριακή γίνεται η "ψυχοθεραπεία" ...
Ένα μπορείς βγάλε μια φωτογραφία στο σιδηρόδρομο εκεί που ενωνει είμαι πολύ περιεργος
 

Taskos

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2013
Μηνύματα
1.241
Reaction score
2.959
Πόντοι
697
Age
54
Και σηκωμένο το καπό?
Και χαμηλά στην ένωση με τον προφυλακτήρα?
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Δυσκολο από την φώτο πάντως δείχνει σα έχουν ρίξει στόκο κ μπόλικο χρώμα χωρίς ιδιαίτερη μόνωση...βαψαν κ την Τσιμουχα του κλαπετο...πάντως με 2 άτομα ένας να ανοιγοκλείνει το καπο κ ο άλλος να σπρώχνει με μπουνιά το χέρι χαμηλά στο καπό κοντά στον σιδηρόδρομο θα έπρεπε να βγαίνει...
 
Top Bottom