Καφενείον "Το δικύλινδρο" (Bar)

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Αν μου επιτρέπεται ένα μικρό σχόλιο, χωρίς φυσικά να περιμένω να συμφωνήσει κάποιος, ο Σουμάχερ χαλασε το άθλημα πολύ! Απαράδεκτος χαρακτήρας και συμπεριφορά πολλές στιγμές.
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Αν μου επιτρέπεται ένα μικρό σχόλιο, χωρίς φυσικά να περιμένω να συμφωνήσει κάποιος, ο Σουμάχερ χαλασε το άθλημα πολύ! Απαράδεκτος χαρακτήρας και συμπεριφορά πολλές στιγμές.
Εγώ συμφωνώ, μην ξεχνάμε πως πήρε 1-2 παγκόσμια πρωταθλήματα και πως παρά λίγο να πάρει άλλο ένα εμβολίζοντας τον Jacques Villneuve, (ή τον Damon Hill, δε θυμάμαι). Χωρίς αυτό να αναιρεί βέβαια το γεγονός ότι εύχομαι σε όλους τους ανθρώπους, είτε είναι ο χειρότερος άνθρωπος, είτε ο καλύτερος, να ξεπεράσει τα όποια προβλήματα υγείας του, όπως ο Σουμάχερ με την πολλή σοβαρή κατάστασή του εδώ και τόσα χρόνια.
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
949
Reaction score
2.771
Πόντοι
587
Age
35
Απο τα αγαπημενα μου βιντεο,νομιζω και ολων των κλασσικοφιλων.Το εχω δει τοσες φορς,που εχω κανει καποιες παρατηρησεις:
-Η ταινια δεν ειναι γυρισμενη αποκλειστικα στον Πειραια.Η στροφη στο 6.45 θυμιζει λιγο τον περ/κο Πολυγωνου,ενω και η εκκλησια στο 7.00 ειναι καπου στο Θησειο,μαλιστα εχουν γυριστει εκει πολλες ελληνικες ταινιες.
-Το fiat εχει σχεδον τα διπλασια αλογα απο το opel,αλλα το κανουμε γαργαρα για τις αναγκες της ταινιας..:lol:
-Το fiat εχει πινακιδα 524 243 και το opel 477 287.Ωστοσο,οι συγκεκριμενες πινακιδες σταματησαν καπου στο 451 000..
-Στο 2.56,το ταμπλω ειναι απο παλαιοτερο 124 special.Iσως τελικα δεν χρησιμοποιηθηκε μονο ενα για τις αναγκες της ταινιας.
-Στο 7.51,η συγκρουση ειναι τοσο σφοδρη,που το καπω του ασπρου στεισον ανοιγει απο τα πλαγια.:vava:Απορω πως επιζει το fiat.Ισως οντως να χρησιμοποιηθηκε και δευτερο για τις αναγκες της ταινιας.
-Στο 0.36,Μoskvich 408 ταξι..Μηπως τελικα δεν ηταν τοσο αναξιοπιστα;Επισης,ειχαν ολα τα γκρι ταξι εποχης κιτρινη ριγα;
-Το κομποσκοινι στον καθρεφτη του opel,δινει μια ξεχωριστη νοτα ελληνικοτητας στην καταδιωξη..Θεος ο σκηνοθετης..:superman:
-Τελος,καποιες σκηνες δειχνουν να εχουν γυριστει σε πραγματικη κινηση,πραγμα που το κανει ακομα πιο ξεχωριστο,εν μερει..

Κοντολογις,γιατι να μην γυριζονται και σημερα παρομοιες ταινιες στην ελλαδα;
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Απο τα αγαπημενα μου βιντεο,νομιζω και ολων των κλασσικοφιλων.Το εχω δει τοσες φορς,που εχω κανει καποιες παρατηρησεις:
-Η ταινια δεν ειναι γυρισμενη αποκλειστικα στον Πειραια.Η στροφη στο 6.45 θυμιζει λιγο τον περ/κο Πολυγωνου,ενω και η εκκλησια στο 7.00 ειναι καπου στο Θησειο,μαλιστα εχουν γυριστει εκει πολλες ελληνικες ταινιες.
-Το fiat εχει σχεδον τα διπλασια αλογα απο το opel,αλλα το κανουμε γαργαρα για τις αναγκες της ταινιας..:lol:
-Το fiat εχει πινακιδα 524 243 και το opel 477 287.Ωστοσο,οι συγκεκριμενες πινακιδες σταματησαν καπου στο 451 000..
-Στο 2.56,το ταμπλω ειναι απο παλαιοτερο 124 special.Iσως τελικα δεν χρησιμοποιηθηκε μονο ενα για τις αναγκες της ταινιας.
-Στο 7.51,η συγκρουση ειναι τοσο σφοδρη,που το καπω του ασπρου στεισον ανοιγει απο τα πλαγια.:vava:Απορω πως επιζει το fiat.Ισως οντως να χρησιμοποιηθηκε και δευτερο για τις αναγκες της ταινιας.
-Στο 0.36,Μoskvich 408 ταξι..Μηπως τελικα δεν ηταν τοσο αναξιοπιστα;Επισης,ειχαν ολα τα γκρι ταξι εποχης κιτρινη ριγα;
-Το κομποσκοινι στον καθρεφτη του opel,δινει μια ξεχωριστη νοτα ελληνικοτητας στην καταδιωξη..Θεος ο σκηνοθετης..:superman:
-Τελος,καποιες σκηνες δειχνουν να εχουν γυριστει σε πραγματικη κινηση,πραγμα που το κανει ακομα πιο ξεχωριστο,εν μερει..

Κοντολογις,γιατι να μην γυριζονται και σημερα παρομοιες ταινιες στην ελλαδα;
Αγαπητέ μας φίλε Μηνά, συγχώρεσέ με, αλλά τη Maserati Ghibli από το 2:11 έως το 2:25 (της κάνουν και σφήνα τα 2 αυτοκίνητα!) την πρόσεξες?
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Το είχα ποσταρει κι εγώ παλιότερα αυτό για τη ghibli! Όντως τέτοια είναι!
 

Taskos

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2013
Μηνύματα
1.241
Reaction score
2.959
Πόντοι
697
Age
54
Ποιός ο λόγος να γίνει όλο αυτό το detailing μέσα στον περιορισμένο χώρο της αποθήκης και υπό το φως φακών?
Ήταν παράνομη η είσοδος?
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Ποιός ο λόγος να γίνει όλο αυτό το detailing μέσα στον περιορισμένο χώρο της αποθήκης και υπό το φως φακών?
Ήταν παράνομη η είσοδος?
Εαν ακουσεις ο ιδιοκτητης τους καλεσε ετσι ωστε να ετοιμασουν καποια αμαξια προς πωληση..
Προφανως δεν ειχαν εξουσιοδοτησει να μεταφερουν κατι..
.
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
το εχω κανει με τα ποδια…..!τρεις μερες μου πηρε!!

Απίστευτο φιλμ, πραγματικά! Εάν θυμάμαι καλά γυρίστηκε κάπου το '75. Υπήρχε για πολλά χρόνια ένας μύθος, ότι το αυτοκίνητο είναι μία Ferrari 275 GTB και ότι ο οδηγός ήταν ο Jacques Laffite! Τελικά ο ίδιος ο Claude Lelouche πριν από μερικά μόλις χρόνια απεκάλυψε ότι ο οδηγός ήταν ο ίδιος και το αυτοκίνητο μία Mercedes 450 SEL 6.3. Βάζοντας τις κάμερες τόσο χαμηλά ξεγελούσε τον κόσμο ότι πήγαινε πολύ γρήγορα (άλλος ένας μύθος έλεγε ότι στη μεγάλη ευθεία έπιασε 250, αλλά με τη σχετική ταχύτητα που είχε ως προς τα αυτοκίνητα που προσπερνούσε καταλαβαίνεις ότι κάπου 140-160 είχε στην πραγματικότητα). Και προσάρμοσε στην ταινία τα ηχητικά εφέ ενός κινητήρα Ferrari με τα σκαμπανεβάσματα στις στροφές από το χειροκίνητο κιβώτιο, τη στιγμή που η Mercedes βέβαια είχε αυτόματο κιβώτιο 3 σχέσεων! Σίγουρα, όμως, αυτό που έκανε ήταν πολύ επικίνδυνο και έθεσε ζωές ανθρώπων σε κίνδυνο.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Δε μπορώ να ποσταρω φωτογραφίες από το κινητό από χθες βράδυ, έχει άλλος το ιδιο θέμα?
Είναι grayscaled όλες οι επιλογές, bold, italics κτλπ
 
Top Bottom