Ενδιαφέρουσες αγγελίες από το Internet

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Μήπως είναι μία με το κλασσικό καφέ χρώμα που ήταν στο car.gr πριν από λίγο καιρό, από Σαλαμίνα? Που την έδινε μαζί με ανταλλακτικά?
Σωστος, δε μου κοψε!
 

tryphon

Member
Εγγραφή
25 Νοεμβρίου 2015
Μηνύματα
1.283
Reaction score
2.214
Πόντοι
697
Το αστείο είναι ότι το κόκκινο bx είναι ίδια χρονολογία με το δικό μου το πράσινο (πινακίδα ΥΥΤ) και έχει ακριβώς τα ίδια χικιομετρα
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.734
Reaction score
4.014
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.734
Reaction score
4.014
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
ερωτηση σε ασχετο....το μονοποιντ τι ζημιες παθαινει? αν χαλασει επισκευαζετε?
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Δε γνωριζω Μανωλη. Γνωριζω ομως οτι ειναι δυσευρετο στα μεταχειρισμενα. Πηρα ενα απο επιστροφη συνεργειου απο διαλυτηριο (δλδ ισχυριζοταν οτι δε δουλευε), αλλα για 10e ειπα ρισκαρε το, ολο και κατι μπορει να σωζεται γιατι ηταν ολοιδιο με το δικο μου.
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
949
Reaction score
2.771
Πόντοι
587
Age
35
Moυ ειχε δημιουργηθει και εμενα η ιδια απορια,οταν σε καποιο αλλο θεμα αναφερθηκε οτι αλλαχτηκε ολο το μονο ποιντ.Και επειδη νομιζω οτι ειναι περιπου ιδιο με αυτο που φοραει το saxo που εχουμε,θεωρουσα οτι μπορουν να αλλαχτουν τα επι μερους ηλεκτρονικα(ποτενσιομετρο γκαζιου,βηματικο ρελαντι κλπ),να καθαριστει το μπεκ αλλα και ολο το υπολοιπο,και να δουλεψει κανονικα.Εκτος αν εχω καταλαβει κατι λαθος.
Οσο για τη δυσκολια ευρεσης,νομιζω οτι και αλλα μοντελα φορουσαν παρομοιο,αν οχι ολοιδιο.Σιγουρα εχω δει παρομοιο σε μηχανες fire της fiat,αλλα και σε καποια skoda favorit.Τοσο δυσκολο ειναι να βρεθει πλεον;:(
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Moυ ειχε δημιουργηθει και εμενα η ιδια απορια,οταν σε καποιο αλλο θεμα αναφερθηκε οτι αλλαχτηκε ολο το μονο ποιντ.Και επειδη νομιζω οτι ειναι περιπου ιδιο με αυτο που φοραει το saxo που εχουμε,θεωρουσα οτι μπορουν να αλλαχτουν τα επι μερους ηλεκτρονικα(ποτενσιομετρο γκαζιου,βηματικο ρελαντι κλπ),να καθαριστει το μπεκ αλλα και ολο το υπολοιπο,και να δουλεψει κανονικα.Εκτος αν εχω καταλαβει κατι λαθος.
Οσο για τη δυσκολια ευρεσης,νομιζω οτι και αλλα μοντελα φορουσαν παρομοιο,αν οχι ολοιδιο.Σιγουρα εχω δει παρομοιο σε μηχανες fire της fiat,αλλα και σε καποια skoda favorit.Τοσο δυσκολο ειναι να βρεθει πλεον;:(
Το μονοπόιντ όταν χαλάσει δεν επισκευάζεται , το πετάς! Το ποντεσιόμετρο αλλάζει , 'όπως και η πλακέτα , αλλά όταν χαλάσει το μπέκ απλά ο πετάς. Όπως το είπες παρόμοιο αλλά όχι ίδιο,(διαφορετικός κωδικός) έχουν διαφορετική θέση για τη ντίζα της πεταλούδας γκαζιού και κάποιες άλλες μικροδιαφορές με αποτέλεσμα να μην ταιριάζει ! Το πέρασα το πρόβλημα σχετικά πρόσφατα , να σκεφτείς είχα στα χέρια μου 4 μονοπόιντ που φαινόντουσαν ίδια και τελικά κανένα δεν ταίριαζε !!
 
Last edited:

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
επιτελους ενα απλο ΒΧ με σωστο πινακα οργανων που επρεπε να βγαινει απο το εργστασιο και οχι με ρολοι λες και παμε για δουλεια η ραντεβου
ωραιο σαλονι κα σε αρκετα καλη κατασταση μπορω να πω
Πολύ κακό συντηρημένο ρε Μανώλη και το σαλόνι άλλα καθίσματα μπροστά άλλα πίσω! Επίσης για να γνωρίζετε ο Συγγελίδης τη BREAK την έφερνε μόνο σε κόκκινο και λευκό;)
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
949
Reaction score
2.771
Πόντοι
587
Age
35
Γιατι,δεν γινεται απλα να αλλαχτει το μπεκ;Ακομα και μεταχειρισμενο δηλαδη να μπει,αν καθαριστει και αλλαχτουν τα λαστιχακια του,ποιο θα ειναι το προβλημα;
Προσωπικα,οταν ημουν μικροτερος και με ετρωγαν τα χερια μου,ειχα βαλει στο saxo ενα μπεκ απο uno.Οχι οτι ειδα βελτιωση,το αντιθετο μαλιστα,αλλα παντως δουλευε κανονικα,Οποτε φανταζομαι οτι με σωστο ανταλλακτικο δεν θα υπαρχει προβλημα.Δεν το παιζω ειδικος,απλα ρωταω..:)
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Γιατι,δεν γινεται απλα να αλλαχτει το μπεκ;Ακομα και μεταχειρισμενο δηλαδη να μπει,αν καθαριστει και αλλαχτουν τα λαστιχακια του,ποιο θα ειναι το προβλημα;
Προσωπικα,οταν ημουν μικροτερος και με ετρωγαν τα χερια μου,ειχα βαλει στο saxo ενα μπεκ απο uno.Οχι οτι ειδα βελτιωση,το αντιθετο μαλιστα,αλλα παντως δουλευε κανονικα,Οποτε φανταζομαι οτι με σωστο ανταλλακτικο δεν θα υπαρχει προβλημα.Δεν το παιζω ειδικος,απλα ρωταω..:)
Εάν θυμάμαι καλά στη ΒΧ δεν ανοίγει είναι φίξ! Εάν άνοιγε δεν υπήρχε περίπτωση να μην το κάνω!
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Το μονοπόιντ όταν χαλάσει δεν επισκευάζεται , το πετάς! Το ποντεσιόμετρο αλλάζει , 'όπως και η πλακέτα , αλλά όταν χαλάσει το μπέκ απλά ο πετάς. Όπως το είπες παρόμοιο αλλά όχι ίδιο,(διαφορετικός κωδικός) έχουν διαφορετική θέση για τη ντίζα της πεταλούδας γκαζιού και κάποιες άλλες μικροδιαφορές με αποτέλεσμα να μην ταιριάζει ! Το πέρασα το πρόβλημα σχετικά πρόσφατα , να σκεφτείς είχα στα χέρια μου 4 μονοπόιντ που φαινόντουσαν ίδια και τελικά κανένα δεν ταίριαζε !!
Τα ειπες ολα :up:
Και στα zx το ιδιο προβλημα υπαρχει, τα θυμαμαι που τα εγραφαν κατοχοι προ 10ετιας στο gcc ,που ακομα ηταν κοινο αυτοκινητο.

Πολύ κακό συντηρημένο ρε Μανώλη και το σαλόνι άλλα καθίσματα μπροστά άλλα πίσω! Επίσης για να γνωρίζετε ο Συγγελίδης τη BREAK την έφερνε μόνο σε κόκκινο και λευκό;)
Θυμαμαι συχνα να βλεπω πρασινες παντως. Αυτη που ποσταριστηκε εργοστασιακη αποχρωση μοιαζει να εχει. Συμφωνω οτι ειναι πολυ δουλεμενο αυτοκινητο το ασυγκεκριμενο.
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Τα ειπες ολα :up:
Και στα zx το ιδιο προβλημα υπαρχει, τα θυμαμαι που τα εγραφαν κατοχοι προ 10ετιας στο gcc ,που ακομα ηταν κοινο αυτοκινητο.


Θυμαμαι συχνα να βλεπω πρασινες παντως. Αυτη που ποσταριστηκε εργοστασιακη αποχρωση μοιαζει να εχει. Συμφωνω οτι ειναι πολυ δουλεμενο αυτοκινητο το ασυγκεκριμενο.
Εάν προσέξεις έχει 2 θέματα που με προβληματίζουν ! 1) Δεν υπάρχει το μαύρο χρώμα στα περιθώρια των παραθύρων και η μαύρη γραμμή στο πόρτ μπαγκάζ! Υπήρχε αυτή η απλή έκδοση αλλά δεν γινόταν εισαγωγή στην Ελλάδα! Και 2) Οι τάπες στα μπροστινά πανέλα των πορτών που σημαίνει ότι δεν είχε ηλεκτρικά παράθυρα...…. Τώρα το στροφόμετρο ,το iKAT ο προφυλακτήρας με τα προβολάκια τι να σας πω......
CITROENBXBreak-803_1.jpg
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Last edited:

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.734
Reaction score
4.014
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
ειναι σε πολυ καλη κατασταση και με σαλονι οχι δικο του
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Γιαννη σ ευχαριστω πολυ για τις παρατηρησεις. Τελικα μονο αν εισαι κατοχος μερικες πολυ πολυ λεπτομερειες τις προσεχεις!
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.734
Reaction score
4.014
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
το μαυρο πλαισιο ηταν οριακα στα μη καταλυτικα μοντελα.......παει πακετο το μαυρο με στις πορτες με το πορτ παγκαζ
τα ηλεκτρικα παραθυρα οντως ειναι προσθετα οπως και το ασλονι δεν ειναι δικο του οπως επισης και οι τσεπες στα πισω καθισματα δεν υπηρχαν καν σε αυτο το μοντελο
εικαζω οτι αλλο αμαξι εγινε δοτης σε αυτο δες στροφομετρο ρολοι οργανο θερμοκρασιας βασικα ειναι μια προσεγμενη προσθηκη πραγματων και το θεωρω οτι ειναι αριστο και γνησιο στα χλμτρα
εμενα μου αρεσει και αν μπορουσα θα το επαιρνα το προβλημα δεν ειναι η αγορα οσο η κατοχη του ηδη με 2 αμαξια ζοριζομαι με τριτο με βλεοω στο πατο....
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
το μαυρο πλαισιο ηταν οριακα στα μη καταλυτικα μοντελα.......παει πακετο το μαυρο με στις πορτες με το πορτ παγκαζ
τα ηλεκτρικα παραθυρα οντως ειναι προσθετα οπως και το ασλονι δεν ειναι δικο του οπως επισης και οι τσεπες στα πισω καθισματα δεν υπηρχαν καν σε αυτο το μοντελο
εικαζω οτι αλλο αμαξι εγινε δοτης σε αυτο δες στροφομετρο ρολοι οργανο θερμοκρασιας βασικα ειναι μια προσεγμενη προσθηκη πραγματων και το θεωρω οτι ειναι αριστο και γνησιο στα χλμτρα
εμενα μου αρεσει και αν μπορουσα θα το επαιρνα το προβλημα δεν ειναι η αγορα οσο η κατοχη του ηδη με 2 αμαξια ζοριζομαι με τριτο με βλεοω στο πατο....
To μαύρο υπήρχε από την αρχή και στη Break σειρά 1! Και εάν προσέξεις τις φωτογραφίες είναι παντού χτυπημένη και ο χώρος της μηχανής δείχνει εγκατάλειψη! Δεν νομίζω ότι αυτό το αυτοκίνητο είναι άριστο ( προσωπική άποψη πάντα).
mx1735a-d.jpg
32788153--r97829--t1536098060--sa2eb--affiche-citroen-bx-break-normal.jpg
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.734
Reaction score
4.014
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
δε το θυμαμαι....κοιτα γιαννη το αμαξι δεν ειναι αριστο αλλα ειναι καλυτερο σε συγκριση με τα χρεπια που κυκλοφορουν εκει εξω
 
Top Bottom