Επισκευές στην Citroen DS μου

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
πολύ ωραία δουλειά, και στην τελευταία φωτό τα οπίσθια της xm επίσης ωραία :love:
Την είδες ρε θηρίο :lol:
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Χαίρεται..

Με μεγάλη έκπληξη σήμερα είδα τους μπροστινούς προφυλακτήρες της Χιονάτης μετά την επινικέλωση και τη σχετική φαναρτζοδουλειά :w00t:






Μαζί πέρασαν από βούρτσα χωρίς επινικέλωση και τα νίκελ που δένουν τα αλουμίνια.. Έγιναν καινούργια



Έχω φετίχ με τους προφυλακτήρες και είμαι πολύ χαρούμενος με το αποτέλεσμα :love:
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.404
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Χαίρεται..

Με μεγάλη έκπληξη σήμερα είδα τους μπροστινούς προφυλακτήρες της Χιονάτης μετά την επινικέλωση και τη σχετική φαναρτζοδουλειά :w00t:






Μαζί πέρασαν από βούρτσα χωρίς επινικέλωση και τα νίκελ που δένουν τα αλουμίνια.. Έγιναν καινούργια



Έχω φετίχ με τους προφυλακτήρες και είμαι πολύ χαρούμενος με το αποτέλεσμα :love:
Άλλη μια..

Πολύ, μα πάρα πολύ καλή δουλειά! Το αποτέλεσμα είναι εξαίσιο! Μακάρι να γίνεται επινικέλωση πουθενά και στα Γιάννενα για να πάω τους προφυλακτήρες και των τριών αυτοκινήτων μου!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Άλλη μια..

Eκει που δουλεύεις στο στενό και όπως ανεβαίνεις στην γωνία πληντηριο αυτοκινήτων...
Μπαίνεις...
Ζητάς πάστα autoglym για νίκελ..(είναι σε ασημένιο σωληνάριο σαν οδοντόκρεμα)
Πας Ασπρούλα αφού έχεις αγοράσει και ένα μαλακό πανί..ξεσκονηστηρι..
Απλώνεις με το χέρι σου κατά μήκος όλα τα κομμάτια που πήγες βούρτσα...μετά σκουπιζεις και κανείς το κάθε κομμάτι χ2
Στην αρχή θα ου μαυρίσει λίγο το πανί δεν ανησυχείς προχωράς τρίβεις μέχρι να γυαλίσει όλοι η αλοιφή..

Μην βαρεθείς κάντο θα ζήσουν μετά για πάντα..

Α..και τώρα που σου έμειναν χρηματα που γλιτωσες τα 600 από εκεί..
Ξέρεις εσύ ...
..Μετά δεν ακούω μασου μου του...

Ciao...

:citroen::toilet::citroen:
 
Last edited:

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Eκει που δουλεύεις στο στενό και όπως ανεβαίνεις στην γωνία πληντηριο αυτοκινήτων...
Μπαίνεις...
Ζητάς πάστα autoglym για νίκελ..(είναι σε ασημένιο σωληνάριο σαν οδοντόκρεμα)
Πας Ασπρούλα αφού έχεις αγοράσει και ένα μαλακό πανί..ξεσκονηστηρι..
Απλώνεις με το χέρι σου κατά μήκος όλα τα κομμάτια που πήγες βούρτσα...μετά σκουπιζεις και κανείς το κάθε κομμάτι χ2
Στην αρχή θα ου μαυρίσει λίγο το πανί δεν ανησυχείς προχωράς τρίβεις μέχρι να γυαλίσει όλοι η αλοιφή..

Μην βαρεθείς κάντο θα ζήσουν μετά για πάντα..
Γιατί να το κάνω αφού είναι σαν καινούργιοι?
Για λόγους προστασίας? Γιατί κατά τα άλλα να γυαλίσουν περισσότερο δεν νομίζω να γίνεται.
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.052
Reaction score
26.870
Πόντοι
1.607
Γιατί να το κάνω αφού είναι σαν καινούργιοι?
Για λόγους προστασίας? Γιατί κατά τα άλλα να γυαλίσουν περισσότερο δεν νομίζω να γίνεται.
Το λες και μόνος σου..
Όλα δεν είναι να γυαλίζουν μόνο..
Θέλεις αποτελεσμα και σε βάθους χρόνου ..
Μην βαρεθείς ...γιατί οι ερωτήσεις σου κάτι τέτοιο βγάζουν..
Keep going...
 

Citroenakis

Member
Εγγραφή
24 Απριλίου 2018
Μηνύματα
313
Reaction score
649
Πόντοι
427
Age
57
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Πολύ, μα πάρα πολύ καλή δουλειά! Το αποτέλεσμα είναι εξαίσιο! Μακάρι να γίνεται επινικέλωση πουθενά και στα Γιάννενα για να πάω τους προφυλακτήρες και των τριών αυτοκινήτων μου!
Κάπου στην ανατολή. Θα ρωτήσω φίλους και θα σου πώ. Εννοώ ανατολή ιωαννίνων.
 
Last edited:

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.404
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Κάπου στην ανατολή. Θα ρωτήσω φίλους και θα σου πώ. Εννοώ ανατολή ιωαννίνων.
Κατάλαβα! Ευχαριστώ!
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.404
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Πήγα σήμερα να δω το μωρό και έχουμε ωραίες εξελίξεις..

Θα ανεβάσω φωτογραφίες το βράδυ.. Προς το παρόν ένα βίντεο με το πως δουλεύει το υδραυλικό τιμόνι μετά την ανακατασκευή της κρεμαγιέρας :w00t:


Πριν, ήταν σχεδόν αδύνατο με το ένα χέρι..
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.652
Reaction score
13.151
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Μία από τις ωραιότερες DS που υπάρχουν στον κόσμο.... Βλέποντάς την από κοντά πριν από λίγες ημέρες (είχα πάει το Picasso για αλλαγή συμπλέκτη) ένοιωσα το ίδιο ακριβώς συναίσθημα που ένοιωσα όταν είδα τη CX μου για 1η φορά (και την Prestige του Νίκου, να το πω και αυτό!). Έχοντας βαρεθεί το σχεδιαστικό αχτραρμά των σύγχρονων αυτοκινήτων, νόμιζα ότι μου κόβεται η ανάσα από την ομορφιά που αντίκρυζα. Έλεγα πάντα ότι είμαι CXάς, αλλά τελικά μάλλον κάνω λάθος! DS, CX, SM, GS... δεν μπορείς πλέον να βάλεις καμμιά πιο ψηλά από την άλλη. Η κάθε μία ασύγκριτη στο "niche" που απευθύνεται, αλλά η DS θα είναι πάντα ΤΟ αυτοκινητικό σύμβολο του ανθρώπου, γιατί ήταν η πρωτοπόρος.

Η χαρά μας Απόστολε είναι πολύ μεγάλη για το αριστούργημά σου!
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.404
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Μία από τις ωραιότερες DS που υπάρχουν στον κόσμο.... Βλέποντάς την από κοντά πριν από λίγες ημέρες (είχα πάει το Picasso για αλλαγή συμπλέκτη) ένοιωσα το ίδιο ακριβώς συναίσθημα που ένοιωσα όταν είδα τη CX μου για 1η φορά (και την Prestige του Νίκου, να το πω και αυτό!). Έχοντας βαρεθεί το σχεδιαστικό αχτραρμά των σύγχρονων αυτοκινήτων, νόμιζα ότι μου κόβεται η ανάσα από την ομορφιά που αντίκρυζα. Έλεγα πάντα ότι είμαι CXάς, αλλά τελικά μάλλον κάνω λάθος! DS, CX, SM, GS... δεν μπορείς πλέον να βάλεις καμμιά πιο ψηλά από την άλλη. Η κάθε μία ασύγκριτη στο "niche" που απευθύνεται, αλλά η DS θα είναι πάντα ΤΟ αυτοκινητικό σύμβολο του ανθρώπου, γιατί ήταν η πρωτοπόρος.

Η χαρά μας Απόστολε είναι πολύ μεγάλη για το αριστούργημά σου!
Νικηφόρε, ειλικρινά, πρέπει να συγκεντρώσουμε τα μηνύματα σου σε βιβλίο!
 
Top Bottom