Citroen VISA 10E. Ολική ανακατασκευή από εμένα

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Οντως ελαχιστα πραγματα, σε επιφανειακη μαλιστα σκουρια!
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.734
Reaction score
4.014
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
πατωματα δες και μαρσπιεδες καλα ομως......ε μοντελο 1987 λιγο πολυ το ειχαν πιο προσεγμενο.....αχ τι μου θυμησες....
και μην κανεις κανα αστειο και βγαλεις τα πλαστικα απο τις πορτες τα μικρα λευκα κλιπς που υπαρχουν εκει θα σπασουν για πλακα και μετα αντιο το ιδιο δεν θα κανεις και στα 2 φιλετακια μπροστα στα φαναρια ναι μεν βγαινουν αλλα τα ασπρα σκατουλακια που πιανουν επανω στο καρφακι που ειναι στο φτερο σπανε
ελπιζω να σε προλαβα...αν ολα τα παραπανω τα βρηκες τα μικρα πλαστικα τοτε βγαλτα
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
πατωματα δες και μαρσπιεδες καλα ομως......ε μοντελο 1987 λιγο πολυ το ειχαν πιο προσεγμενο.....αχ τι μου θυμησες....
και μην κανεις κανα αστειο και βγαλεις τα πλαστικα απο τις πορτες τα μικρα λευκα κλιπς που υπαρχουν εκει θα σπασουν για πλακα και μετα αντιο το ιδιο δεν θα κανεις και στα 2 φιλετακια μπροστα στα φαναρια ναι μεν βγαινουν αλλα τα ασπρα σκατουλακια που πιανουν επανω στο καρφακι που ειναι στο φτερο σπανε
ελπιζω να σε προλαβα...αν ολα τα παραπανω τα βρηκες τα μικρα πλαστικα τοτε βγαλτα
Τα πατώματα και οι μαρσπιεδες είναι ακόμα καλύτερα!!! Τα κλιπ των πανελων είναι όλα οκ, τα πενσακια των διακοσμητικών στα φτερά εμπρός ήταν σπασμένα από τότε που το πήραμε.
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.734
Reaction score
4.014
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
οκ κοιτα να υπαρχουν ολες οι ταπες κατω στα δοκαρια στο πατωμα......τα φιλετακια στα διακοσμητικα τα εχεις? αν ναι τοτε θα τα κολλησεις με μια ειδκη κολλα της isomat και δεν προκειτε να βγουν ποτε απο εκει αν δε τα εχεις δεν ξερω που ισως μπορεις να τα βρεις
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
οκ κοιτα να υπαρχουν ολες οι ταπες κατω στα δοκαρια στο πατωμα......τα φιλετακια στα διακοσμητικα τα εχεις? αν ναι τοτε θα τα κολλησεις με μια ειδκη κολλα της isomat και δεν προκειτε να βγουν ποτε απο εκει αν δε τα εχεις δεν ξερω που ισως μπορεις να τα βρεις
Τα έχω όλα:D
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Mετα από πέντε ημέρες με τον μικρο Νικόλα ...:love::hypno::devil::devil:...... και το τεστ drive του μικρού στο μικρο δρομάκι.. της θάλασσας...:baby::drool::fool::lol::lol::lol::lol:
..Ο φίλος μας αποφάσισε να φτιάξει.... το μικρο κουτάκι από την αρχή όλο....priest..

ideaideapopcornpopcorn

:citrolove::citrosleep::citrosleep::citrolove:



Α και ξεχασα ...
Εχω για τον φιλο μου.. τον γιατρο.. @Μιχάλης Μπούτσης ενα σετ αναρτήσεις citroen competition... carb 35 solex.. διχαλο αντε και ενα οχταπορτο καπάκι ..αλουμινίου...:food::devil::devil::mobile::lol::lol::lol::lol::lol:

Δωρεα του Μικρου..που αγαπαει κουτακια...:secret::secret::lol::lol:...... και για να προσπερνα στο νησακι γρηγορα κατι σχεσεις colloti.... 4 ζαντες amil....
 
Last edited:

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Mετα από πέντε ημέρες με τον μικρο Νικόλα ...:love::hypno::devil::devil:...... και το τεστ drive του μικρού στο μικρο δρομάκι.. της θάλασσας...:baby::drool::fool::lol::lol::lol::lol:
..Ο φίλος μας αποφάσισε να φτιάξει.... το μικρο κουτάκι από την αρχή όλο....priest..

ideaideapopcornpopcorn

:citrolove::citrosleep::citrosleep::citrolove:



Α και ξεχασα ...
Εχω για τον φιλο μου.. τον γιατρο.. @Μιχάλης Μπούτσης ενα σετ αναρτήσεις citroen competition... carb 35 solex.. διχαλο αντε και ενα οχταπορτο καπάκι ..αλουμινίου...:food::devil::devil::mobile::lol::lol::lol::lol::lol:

Δωρεα του Μικρου..που αγαπαει κουτακια...:secret::secret::lol::lol:...... και για να προσπερνα στο νησακι γρηγορα κατι σχεσεις colloti.... 4 ζαντες amil....
τύλιξε τα σε ένα πακέτο να έρθει να τα παρει:w00t:
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
τύλιξε τα σε ένα πακέτο να έρθει να τα παρει:w00t:
ok...:dance:
Aπλως δεν θα είναι γνήσιο....:cool:
..Απλώς το αναφέρω....:ninja::rtfm::rtfm::X:X

:lol::lol:


ΣΟΒΑΡΑ...
Ζητάμε ταμπλο ειδανικα 2η σειρα χωρις σπασίματα ...( τα άλλα δεν μας νοιαζουν...)

Μας κανει και 1η σειρα μετα...
η εαν ξερετε δειτε καποιο visa στις γνωστές αλάνες τέλους ζωής ... μας ενημερώνετε...



Ευχαριστούμε....




Ειδες οι φιλοι μετα απο εσας για εσας....:clap::clap::citrolove:


Keep going...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Ε βγάλε και το μοτέρ..να το κάνει καινούργιο το garage...

Πολύ καλώδιο βλέπω..τι είναι...
Εγώ δεν έχω σχεδόν τίποτα..στο κουτάκι..

Να βλέπω την Rollsvisa να γίνεται...
 

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.905
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Ε βγάλε και το μοτέρ..να το κάνει καινούργιο το garage...

Πολύ καλώδιο βλέπω..τι είναι...
Εγώ δεν έχω σχεδόν τίποτα..στο κουτάκι..

Να βλέπω την Rollsvisa να γίνεται...
Καλωδίωση από φανάρια, φωτισμό αριθμού , θερμενόμενο τζάμι, μοτέρ ψεκασμού νερού ...... έχει αρκετό πράμα!!!
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Εντάξει εμένα κάποια από αυτά είναι μαζεμένα σε φυσίγγιο .
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.734
Reaction score
4.014
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
αρχικα βλεπω τα εργοστασιακα κερια στις ταπες
τα καλωδια δεν ειναι τιποτα τα κλωδια στο βιζα δεν ειναι τιποτα...εχει την κλασσικη πλεξουδα πισω φαναριων εποχης σαν αυτη που εχουν τα ΒΧ
λοιπον θα σου πω κατι που μου εκανε ο πατερας το δικο μου βιζα που ειχα...
επειδη τα φαναρια αυτα τα πισω εχουν μια σχετικη ευπαθεια στην γειωση θα παρεις καλωδιο πολυκλωνο 1.0μμ θα το κοψεις μικρα κομματια απο 5 εως 10 ποντους και θα κολλησεις με κολλητηρι την μια ακρη του καλωδιου στην γειωση εκει που μπαινει η λαμπα απο την εξω μερια για ν μαπινει η λαμπα στην θεση της και η αλλη ακρη στην πλακετα που αν θυμαμε καλα ειναι σαν καλωδιοταινια (διορθωσε με αν κανω λαθος) οποτε στο μελλον δεν θα εχεις κανενα θεμα με γειωσεις πισω στα φαναρια
επισης εκει που θα βαψεις και βιδωνει βιδα για να μπει γειωση μην βαψεις την βιδα για να εχεις καλη γειωση.....
με ενα 500ρικο που το πηρες αν το δει ο ιδιοκτητης τι καθαρο αμαξι πουλησε θα αυτοκτονησει..
περιμενω και αλλες φωτο γιαννη...........νιωθω την συγκεκριμενη εργασια σα να ειναι δικο μου
επισης στα καλωδια που πανε πισω αν μπορεις περασετα μεσα σε σχιστο σπιραλ καταλληλης διαμετρου και θα εισε οκ
στα μπροστινα ταπετα εχει κατι πλαστικα κουμπωτα που υποτιθετε κρατανε την μοκετα την ερχοστασιακη σταθερη εχω τα καταργησα αυτα και εβαλα βιδα νικελ και φαρδια ροδελα με το κεφαλι απο κατω με ειδικη κολλα για να μην σκουριασει η λαμαρινα περασα την μοκετα απο πανω και βρηκα παρομοιες ταπες μαυρες αντι αρσενικες θυληκες και οπτικα εχω το ιδιο αποτελεσμα και πιο ανθικτικο...
περιμενω φωτο...και ισως μαλλον πρεπει να ειναι η μοναδικη ανακατασκευη βιζα εδω μεσα......κανε κατι και για την ηχομονωση
 
Top Bottom