Citroen CX 20 TRE του Νίκου

Alex Kon

Member
Εγγραφή
27 Απριλίου 2017
Μηνύματα
562
Reaction score
1.320
Πόντοι
577
Age
30
Και ξαφνικά, κάπου στα σύνορα Ιλίου με Πετρούπολη, βγαίνει... Λευκός Καπνός!

View attachment 4622

Και ακούγεται η αναφώνηση... Habemus... Citroen CX!!!! (20 TRE, 1986)

Ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Κώστα-Citrobella, για το χρόνο και την κούραση που αφιέρωσε προκειμένου να γίνει το όνειρό μου πραγματικότητα! Δεν υπάρχουν λόγια να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου που έψαξε, έκανε τις επαφές, ταξίδεψε τόσα χιλιόμετρα, έλεγξε και πήρε το αυτοκίνητο για εμένα. Ένα πολύ μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ επίσης σε όλους σας, την εξαιρετική παρέα του my2cv για την ενθάρρυνσή σας αυτούς τους μήνες, το ενδιαφέρον σας και τις φοβερές συμβουλές σας! Χαίρομαι πάρα πολύ για το αυτοκίνητο (ήταν πάντα το όνειρό μου...), αλλά για τους ανθρώπους που γνώρισα σε αυτό το φόρουμ χαίρομαι ακόμα περισσότερο!

Παρεμπιπτόντως, το αυτοκίνητο είναι μία CX 20 TRE ασημένιου χρώματος, σε εξαιρετική κατάσταση, με 110000 χλμ χωρίς ίχνος σκουριάς! Περισσότερες πληροφορίες, πολύ σύντομα!
άραγε, θα αντικρίσουμε κάποια καλοκαιρινή ημέρα στον Ίλιον κάποιο ιδιαίτερο design (γκουχου CX γκουχου), ή θα μείνουμε στο κιτς των Δυτικών. Γτ απο κλασικά σε κίνηση, νέκρα. Μόνο Saxo με 15000 ευρώ ηχοσυστάματα και σάπια μουσική. Ακόμα και Ferrari πιο συχνά συναντάω.
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Πέρασαν 2 χρόνια.... Για να είναι κλειδωμένη τώρα στα σκοτάδια εξ' αιτίας τους.... Για άλλη μια φορά ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Κώστα και σε όλους!:citrolove::citroen::helllo:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.215
Reaction score
23.877
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Respect και σε εσένα που τόλμησες να αγοράσεις ένα ολόκληρο αυτοκίνητο και μάλιστα παλιό, από έναν άνθρωπο που απλά ψυχολόγησες από κείμενα ενός φόρουμ ρισκάροντας πολύ. Για να μη θυμηθώ το ρίσκο της μεταφοράς, την αναμονή μέχρι να την πάρεις στα χέρια σου κλπ.

Είσαι και εσύ ένας Citroen classic hero που αποδεικνύει στη πράξη την αγάπη του για μοναδικά οχήματα της καρδιάς μας. Να είμαστε όλοι υγειής και να τα χαιρόμαστε για χρόνια :citrolove:

:ballon:
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Respect και σε εσένα που τόλμησες να αγοράσεις ένα ολόκληρο αυτοκίνητο και μάλιστα παλιό, από έναν άνθρωπο που απλά ψυχολόγησες από κείμενα ενός φόρουμ ρισκάροντας πολύ. Για να μη θυμηθώ το ρίσκο της μεταφοράς, την αναμονή μέχρι να την πάρεις στα χέρια σου κλπ.

Είσαι και εσύ ένας Citroen classic hero που αποδεικνύει στη πράξη την αγάπη του για μοναδικά οχήματα της καρδιάς μας. Να είμαστε όλοι υγειής και να τα χαιρόμαστε για χρόνια :citrolove:

:ballon:
:bow::citroen:Και εύχομαι εις το επανιδείν σύντομα!
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Πέρασαν 2 χρόνια.... Για να είναι κλειδωμένη τώρα στα σκοτάδια εξ' αιτίας τους.... Για άλλη μια φορά ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Κώστα και σε όλους!:citrolove::citroen::helllo:
View attachment 11095 View attachment 11096 View attachment 11097 View attachment 11098 View attachment 11099 View attachment 11100 View attachment 11101 View attachment 11102 View attachment 11103 View attachment 11104
πάντως τα αεροδυναιμκά τάσια την αδικούσαν αισθητικά...
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
πάντως τα αεροδυναιμκά τάσια την αδικούσαν αισθητικά...
Για αυτό ήταν ένα από τα πρώτα πράγματα που έβαλα σε προτεραιότητα να αλλάξω, χωρίς να χαθεί η αυθεντικότητα του μοντέλου!:grin:
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Τις ζάντες αυτές μάλλον κακώς τις λέμε GTI, διότι ήταν προαιρετικός εξοπλισμός και των πιο "μικρών" εκδόσεων, και της 20 TRE. Μιλάμε για τη 2η σειρά, βέβαια, δε νομιζω να υπήρχε τέτοιου είδους εξοπλισμός στις μικρές εκδόσεις της 1ης σειράς (ίσως κάνω λάθος, διορθωστε με...). Έχει τύχει να δεις από κοντά τη CX 20 RE του JoGly με αυτές τις ζάντες?? Αλλά παραδέχομαι ότι διακαής μου πόθος είναι οι ζάντες της turbo! Είναι για εμένα οι ωραιότερες ζάντες που έχω δει στη ζωή μου και για χάρη τους, θα έκανα τέτοια παρέκκλιση από την αυθεντικότητα που τόσο υποστήριζω...
κι όμως τις ζάντες αυτές τις έπαιρναν στην α' σειρά και οι ΤRE προεραιτικά, και οι Παλάς προαιρετικά, και οι Πρεστίζ
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.394
Reaction score
16.660
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Eκανα ζουμ στις φωτό του αυτοκινήτου, και με εντυπωσιάζει σε ποσο καλή κατάσταση βρίσκεται ακόμα και στις λεπτομέρειές του!
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.734
Reaction score
4.014
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
τυχαιο?..δε νομιζω ο κωστας την διαλεξε....τυχαιος ο κωστας..παλι δε νομιζω οτι διαλεγει αυτος ειναι ΑΑΑ
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Eκανα ζουμ στις φωτό του αυτοκινήτου, και με εντυπωσιάζει σε ποσο καλή κατάσταση βρίσκεται ακόμα και στις λεπτομέρειές του!
Και έχουμε ξεροσταλιασει περιμένοντας τον περιβόητο νομο...
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.734
Reaction score
4.014
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
να συμπληρωσω οτι το αλλο μισο της επιτυχιας στην διατηρηση της καλης καταστασης οφειλετε στον ιδιοκτητη που του προσεχει...να τα λεμε ολα...
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
να συμπληρωσω οτι το αλλο μισο της επιτυχιας στην διατηρηση της καλης καταστασης οφειλετε στον ιδιοκτητη που του προσεχει...να τα λεμε ολα...
Σε ευχαριστώ πολύ Μανώλη! Είναι και κάτι πολύ βαθύτερο... Παρόλο που, νομίζω, ότι η δουλειά μου απαιτεί ένα βαθμό σοβαρότητας και ωριμότητας, η συμμετοχή μου στο φόρουμ αρχικά και στη συνέχεια, η κατοχή της CX που ακολούθησε χάρη στον Κώστα που γνώρισα μέσω του φόρουμ νομίζω ότι με ωρίμασαν ακόμα περισσότερο. Το έχω ξαναπεί, πως ήμουν όταν πρωτοσυμμετείχα στο φόρουμ και πως είμαι τώρα... Οφείλω πολλά περισσότερα στην παρέα μας από όσο φαίνεται... Στην ποιότητα, στην ανταλλαγή σοβαρών απόψεων, στην ευγένεια. Είναι μία διαδικτυακή όαση, όπως θα πρέπει να είναι όλες οι άλλες ιστοσελίδες αυτοκινητικού ενδιαφέροντος οι οποίες ξεχειλίζουν από "ψευτομαγκιά", τσακωμούς, ανοησία...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Σε ευχαριστώ πολύ Μανώλη! Είναι και κάτι πολύ βαθύτερο... Παρόλο που, νομίζω, ότι η δουλειά μου απαιτεί ένα βαθμό σοβαρότητας και ωριμότητας, η συμμετοχή μου στο φόρουμ αρχικά και στη συνέχεια, η κατοχή της CX που ακολούθησε χάρη στον Κώστα που γνώρισα μέσω του φόρουμ νομίζω ότι με ωρίμασαν ακόμα περισσότερο. Το έχω ξαναπεί, πως ήμουν όταν πρωτοσυμμετείχα στο φόρουμ και πως είμαι τώρα... Οφείλω πολλά περισσότερα στην παρέα μας από όσο φαίνεται... Στην ποιότητα, στην ανταλλαγή σοβαρών απόψεων, στην ευγένεια. Είναι μία διαδικτυακή όαση, όπως θα πρέπει να είναι όλες οι άλλες ιστοσελίδες αυτοκινητικού ενδιαφέροντος οι οποίες ξεχειλίζουν από "ψευτομαγκιά", τσακωμούς, ανοησία...
:respect::citrolove::citroen:
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Απο τους πιο ωραιους τυπους διαδικτυακα ο Νικος! Γιατι απο κοντα ακομα δυστυχως δεν ετυχε με τη ξενιτια!
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Ευτυχως για τον Νικο ...........
Κακεντρεχη τυπε, σου χω λειψει απο τα Χριστουγεννα που τα ειπαμε και μου κανεις ναζακια..:love::lol::tease:
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.734
Reaction score
4.014
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
Νικο παλι καλα αμα γυρισει ο χρηστος μονιμα φροντισε ΕΣΥ να φυγεις
 
Top Bottom