visa chrono

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Τι πηρες παλι?!
 

1000Pistes

Member
Εγγραφή
1 Σεπτεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.513
Reaction score
2.092
Πόντοι
697
Τίποτα...
Στο κουτάκι μου αναφέρομε και στο ξεκίνημα της ανάστασης του..μετά απο 2 1/2 χρόνια απραξίας...
και τι εστί ανάσταση ;;;
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
και τι εστί ανάσταση ;;;
Ηλεκτρολόγος...(μάζεψε κάποια καλώδια..που έχασκαν από την Γαλλία.. φτιάξαμε τα πίσω φώτα..αν και είχα καινούργια πίσω..μετά τα βρήκα..
Βρήκαμε την μπριζα απο την προβολιερα..για να βαλουμε την προβολιερα...
...Ε και τωρα... εκει που πηγε...θα αλλαξει ολα τα υγρα..του.. θα ρυθμισουμε..τα carb... και μάλλον θα αλλαξω τα χωνιά του με αλουμινένια..θα αλλάξουμε και τα υγρα του ψυγειου - καθαρισμα..μαζι με κατι θερμοστατες...θα αλλαξουμε ενα κουτι αναθυμιάσεων...και γενικα θα δουμε ..τι...αλλο θελει..
..Αυτα..τα λιγα...
 

1000Pistes

Member
Εγγραφή
1 Σεπτεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.513
Reaction score
2.092
Πόντοι
697
Ηλεκτρολόγος...(μάζεψε κάποια καλώδια..που έχασκαν από την Γαλλία.. φτιάξαμε τα πίσω φώτα..αν και είχα καινούργια πίσω..μετά τα βρήκα..
Βρήκαμε την μπριζα απο την προβολιερα..για να βαλουμε την προβολιερα...
...Ε και τωρα... εκει που πηγε...θα αλλαξει ολα τα υγρα..του.. θα ρυθμισουμε..τα carb... και μάλλον θα αλλαξω τα χωνιά του με αλουμινένια..θα αλλάξουμε και τα υγρα του ψυγειου - καθαρισμα..μαζι με κατι θερμοστατες...θα αλλαξουμε ενα κουτι αναθυμιάσεων...και γενικα θα δουμε ..τι...αλλο θελει..
..Αυτα..τα λιγα...
αντε, καλη του ανασταση....
απο κιβωτιο-διαφορικο τι εχει;;;;;
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Υπέροχο το Visa! Θα κάνω, όμως, και μία αναφορά σε εκείνη τη Lancia Fulvia Zagato που φαίνεται δίπλα στο Visa στο συνεργείο... Πανέμορφη, ένα από τα αγαπημένα μου κλασσικά αυτοκίνητα, μετά τις Citroen βέβαια...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Αγαπητέ μου Νικηφόρε η γιαφκουλα είναι που κανει παρεα το κουτακι μου με εξαιρετικές ιταλιδες...και ..άλλα..
Η Zagato από κοντα είναι bella machina...:love:
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.632
Reaction score
13.101
Πόντοι
1.077
Age
50
Περιοχή
Αθήνα
Αγαπητέ μου Νικηφόρε η γιαφκουλα είναι που κανει παρεα το κουτακι μου με εξαιρετικές ιταλιδες...και ..άλλα..
Η Zagato από κοντα είναι bella machina...:love:
Νομίζω πως εμείς οι Citroenάδες αγαπούμε ιδιαίτερα την υψηλή αισθητική των παλιών Lancia και κάποιων άλλων Ιταλικών. Είναι αυτό το κοινό σημείο αναφοράς που έχουν, αυτή η αύρα της κομψότητας, της ομορφιάς που δεν περιγράφεται με λόγια και χαρακτηρίζει τη διαφορετικότητα και των Citroen και των παλιών αυτών Ιταλικών...
 

1000Pistes

Member
Εγγραφή
1 Σεπτεμβρίου 2014
Μηνύματα
1.513
Reaction score
2.092
Πόντοι
697
απο κιβωτιο-διαφορικο τι εχει το Βιζάκι σου;;;;;
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
...ah...ksechasa na anafero...pos masi me tin CX tou Nikou su erchete ke ena Visa Chrono...se metria katastasi...ala me oli tin kardia...
C. U.
Να προσεξεις αγαπητε μου @citrobella να μην το στριμώξετε πολυ αναμεσα στα θηρία.... και τωρα που ο οδηγος εχει αργησει...να εχει υπομονη στο φορτωμα....
...Μπορει να ειναι σε μετρια κατασταση...μπορει να μην ειναι το καλο....αλλα εχει το πνευμα του...... και ειναι πολυτιμο ....Για αυτο θα σε παρακαλουσα να εισαι απο επανω στο φορτωμα.....
.....Προκαταβολικα σε ευχαριστω για ολα... @citrobella ..
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.315
Πόντοι
947
Age
59
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Min anisichis...san aetos tha prosecho...gia afto mallon argise...epidi tora theli tin megali ndalika na masepsi ke ta dio...ke sabatokyriako den kikloforoune afta...
Elpiso pantos na sou aresi to Visaki...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Min anisichis...san aetos tha prosecho...gia afto mallon argise...epidi tora theli tin megali ndalika na masepsi ke ta dio...ke sabatokyriako den kikloforoune afta...
Elpiso pantos na sou aresi to Visaki...
Δεν τηθετε θέμα εάν θα μου αρέσει...
...Κάτι με την υπογραφή του φίλου Κώστα,, θα εχει περίοπτη θέση στο γκαράζ..του σπιτιού....( ο @Flaminio Bertoni & @Pierre Boulanger ξέρουν τον χώρο του γκαράζ.. στο leaving room...)
Thanks a lot...:helllo::helllo::citroen::citroen:
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.457
Reaction score
19.472
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Leaving room ,καλα το εγραψε ο Κρονος.. Παιρνεις τα κλειδια και φευγεις:lol::superman:
 
Top Bottom