Rust & Furious

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
coffeecoffeeσε καμια γωνια.. να βλεπω..και εαν θελει να ερθει και ο τραφικ..και να τριψει κανα φτερο..(ειναι καλος!!! αλλα βαριετε στο φινιρισμα!!!:lol::lol:):citroen::citroen:
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Λοιπόν πάμε και για το δεύτερο ξεπουπουλιασμα ...ουτε αυτή την φορά ηταν ενας απλος περίπατος
οι δυο πανω βγηκαν σχετικά ευκολα με μπόλικο wd-40
αλλα οι αλλες δυο σαν να εκδικηθηκαν ...
με flexy η τελευταια βγηκε... δυστηχως στην προσπαθεια μου να βγαλω την πισω ροδα δεν καταφερα να βγαλω το τασι... ναι το τασι
οσο περιεργο και να ακουγεται εχει ξεκουμπωσει η βαση και η βιδα γυρναει ΄τυφλά' πρεπει να καταστρεψω το τασι...




η προτελευταια κοπηκε απο πανω το κεφαλι της...


και επειτα βγηκε... και το φτερό και απο αυτη την μεριά ηταν κολλημενο στη καμπινα


και ξεπουπουλιασμενο...
 

gerovas

Member
Εγγραφή
18 Μαϊου 2014
Μηνύματα
203
Reaction score
472
Πόντοι
417
Age
37
Μπορεί και να γλιτώσεις το τάσι με λίγο τύχη και πολύ υπομονή. Λοιπόν παίρνεις δύο μεγάλα ίσια κατσαβίδια σηκώνεις το τάσι και τα περνάς το ένα από την μία και το άλλο από την άλλη ανάμεσα από την ζάντα και το τάσι με τις μύτες των κατσαβιδιών κοντά στην βίδα από το τάσι, μετά ρίχνεις wd-40 και κοντράρεις με τα κατσαβίδια προς την ρόδα και ξεβιδώνεις σιγά σιγά. Αν βγει απλός ισιάζεις λίγο το τάσι και είσαι έτοιμος. καλή επιτυχία.
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Allos..παιδευεται...φιλε..
Εσυ..gia photo studio...σε βλεπω..cool5:ninja::ninja:
Ναι μΕ είδε ο πατέρας μου πού τα πήρα στην κρανα κ πήρε το flexy...κ καθάρισε
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
Μπορεί και να γλιτώσεις το τάσι με λίγο τύχη και πολύ υπομονή. Λοιπόν παίρνεις δύο μεγάλα ίσια κατσαβίδια σηκώνεις το τάσι και τα περνάς το ένα από την μία και το άλλο από την άλλη ανάμεσα από την ζάντα και το τάσι με τις μύτες των κατσαβιδιών κοντά στην βίδα από το τάσι, μετά ρίχνεις wd-40 και κοντράρεις με τα κατσαβίδια προς την ρόδα και ξεβιδώνεις σιγά σιγά. Αν βγει απλός ισιάζεις λίγο το τάσι και είσαι έτοιμος. καλή επιτυχία.
@gerovas Πόσο δίκαιο έχεις...
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
λοιπον κατασκευαστηκε εργαλειο homemade για να βγαινουν τα πισω φτερά...
οποιος το χρειαστει μου λεει... το εφτιαξε ο πατερας μου...





η χρηση του ειναι απλη... βιδωνει απο την μεσα μερια...μαγκωνει την βιδα μεχρη τον πατο της και μετα την ξεβιδωνεις κ την πεταει απο το αμαξι

 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
ψάχνοντας βρηκα ενα ταμπλό και ειπα να το παρω... τι πιο ωραίο να βγαζεις ανταλλακτικά και μετα να κάθεσαι στο μπανιο να τα πλενεις και να τα καθαρίζεις...


λύσιμο...



καθάρισμα, μοντάρισμα...



βρηκα κ το βαρελακι... στο δικό μου ειχαν βαλει ενα ιαπονεζικο και ειχε χασει τον τελειο ηχο που κανει οταν βγαζεις φλας...
ασε που κρεμόταν κ ολας... στον αερα το γνησιο ειναι βιδωμένο πισω απο το ταμπλό...



αφαίρεση το ιαπονεζικο και τοποθέτηση το γνησιο...



o ηχος τον φλας και τον αλαρμ έγινε παλι μαγικός...
 

gerovas

Member
Εγγραφή
18 Μαϊου 2014
Μηνύματα
203
Reaction score
472
Πόντοι
417
Age
37
πόσο το πήρες το καντραν?
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
βρηκα επιτελους και τα σωστα αυτοκόλλητα για γκρι charleston μετα το 85 με την σκουρα καμπινα οπως το δικο μου
τα έβρισκα αναποδα στο τριγωνακι σκουρο... και χωρις την ασπρι ριγουλα και το ενδιαμεσω ανοικτό γκρι...οπως τα γνησια
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.530
Reaction score
19.032
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
και καποια ψυλά πραγματακια που εμενα προσωπικά μου φτιαχνουν την διαθεση...
οι βιδες των πισω φτερων νομιζω απο την μαμά citroen ηταν βαμμενες στο χρωμα του αυτοκινητου...
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.040
Reaction score
26.833
Πόντοι
1.607
Νομιζω οτι θελω να το φτιαξω...
Aντε να το φέρεις αύριο...
Το Σάββατο..να πάμε,... εκεί που πήγαμε το κουτάκι μου.... να ρίξουν...νεράκι...(τρόπος του λέγειν...)...και μετά εάν αντέχουν τα χεράκια σου.... να κάτσουμε..να του δώσουμε μια πρώτη λάμψη μέσα έξω....
...38 ώρες δουλειά είναι....
...Τι λες..?
 
Top Bottom