Citroen CX Prestige - Η κούκλα μου

Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.749
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
μόλις την αγόρασα. Δεν την έχω εισαγάγει ακόμα....
 

Attachments

Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.749
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
κι άλλες ακόμα φωτό.

το καλοκαίρι σκέπτομαι να την οδηγήσω σπίτι.
 

Attachments

Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.749
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
εέχει μόλις 42οοο χλμ και ό, τι έχει πάνω της είναι γνήσιο. καμία μετατροπή, καμία αλλαγή
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
πανεμορφη...πρεπει να είναι ότι πιο πλουσιο θα υπαρχει από εξοπλισμο.....θα το εισάγεις με κανονικε πικαιδες..μππορεις?η θα παει για ιστορικες κατευθείαν?
καλες βολτες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!νονε που εισε ένα κουτι τσιπραλεξ για το νονο μολις διαβασει το ποστ...
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.749
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Για ιστορικές εννοείται, ήδη μου στοίχησε μια περιουσία. Αλλά ήταν όνειρο ζωής. Ό, τι για άλλους είναι μια Φεράρι ας πούμε.

έχει μέχρι και τα γαλλικά κίτρινα φώτα ακόμα, τότε υποχρεωτικά στην Αγγλία. κι είναι του '85, με ημερομηνιά κατασκευής Δεκέμβρη του '84. Που σημείναι πως είναι από τις πρώτες serie2 που βγη΄καν

Ναι, έχει τα πάντα μέσα, το μόνο που δεν έχει είναι το τούρμπο, αλλά δεν το ήθελα, είναι πιο σκληρές αυτές με το τούρμπο.
Είναι κι απόλαυση στην οδήγηση καιτο πιο εντυπωσιακό είναι ότι έχεις την αίσθηση μικρόυ αυτοκινήτου όταν την οδηγάς.
 

Flaminio Bertoni

Super Moderator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
6.538
Reaction score
19.056
Πόντοι
1.287
Age
51
Περιοχή
Italy Milan
καλοριζικη είναι πραγματικη κουκλαααα να την χαρεις οσο μπορεις...
θελουμε κ αλλες πληροφοριες...:clap: βλεπω εχει ολλανδικες πινακιδες...
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
@nonos μην το δεις αυτό θέμα :lol:
Νίκο θυμάμαι που τα λέγαμε μέσω ΠΜ παλιότερα.. Χαίρομαι πολύ που έκανες το όνειρο σου πραγματικότητα. Ξέρω το συναίσθημα, το ένοιωσα όταν αγόρασα την DS :love:
Να είσαι καλά και να την χαίρεσαι! Σπουδαιότατη αγορά, από τα λίγα αυτού του τύπου που υπάρχουν:clap:
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Όσο βλέπω τις φωτογραφίες σοκάρομαι περισσότερο.. Είναι μοναδική πραγαματικά. Όσα και αν έδωσες λίγα είναι για αυτό το συλλεκτικό διαμάντι. Περιμένουμε βόλτα όταν με το καλό την φέρεις :)
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.749
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
@nonos μην το δεις αυτό θέμα :lol:
Νίκο θυμάμαι που τα λέγαμε μέσω ΠΜ παλιότερα.. Χαίρομαι πολύ που έκανες το όνειρο σου πραγματικότητα. Ξέρω το συναίσθημα, το ένοιωσα όταν αγόρασα την DS :love:
Να είσαι καλά και να την χαίρεσαι! Σπουδαιότατη αγορά, από τα λίγα αυτού του τύπου που υπάρχουν:clap:
ναι, κι είναι εντυπωσιακή η κατάσταση στην οπία βρίσκεται. ούτε ίχνος σκουριάς. και δεν έχουν γίνει παρεμβάσεις, ούτε βάψμο ούτε τίποτα. Σαν ένα καινούριο παλιό αυτοκίνητο. Τα μόνο πρόβλημα που έχει είναι το ύφασμα της οροφής που εχει ξεκολλήσει σε κάποια σημεία.
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.749
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
καλοριζικη είναι πραγματικη κουκλαααα να την χαρεις οσο μπορεις...
θελουμε κ αλλες πληροφοριες...:clap: βλεπω εχει ολλανδικες πινακιδες...
Ολλανδικές αν και βρίσκεται στο Βέλγιο κι είναι πρώην Γαλλίδα. Εξ' ου και τα κλιτρινα φώτα. Ένας σαουδάραβας την είχε. και την είχε στην κυανή ακτή, για τις διακοπές του μόνο. έτσι έμεινε με τόσα λίγα χιλιόμετρα. μετά την έδωσε στον Ολλανδό φίλο μου, και τώρα...

έχει και τις "comfort spheres" που σημαίνει ότι είναι πιο άνετη από τις υπόλοιπες CX. Aλλά γέρνει και πολυ-πολύ περισσότερο στις στροφές. Αν έχεις συνηθίσει τα σύγχρονα αυτοκίνητα, "τρομάζει" αρκετά με τις κλίσεις που παίρνει.

Το μόνο που διαφέρει από την ιδανική Prestige που έχω στο μυαλό μου είναι το εσωτερικό. Πάντοτε είχα αδυναμία στο βελούδο, κι όχι στο δέρμα...
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.228
Reaction score
23.918
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Εχει ξεκολλήσει λιγο το ύφασμα οροφής εχει κομφορτ ανάρτηση και δέρμα (που δεν σου αρεσει). Νομιζω πως πρεπει να μου την δωσεις δεν κανει για σενα :lol:
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.749
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
Εχει ξεκολλήσει λιγο το ύφασμα οροφής εχει κομφορτ ανάρτηση και δέρμα (που δεν σου αρεσει). Νομιζω πως πρεπει να μου την δωσεις δεν κανει για σενα :lol:
Απλα, το ύφασμα είναι η μόνη ατέλεια που έχει για να φτιάξω!!

Οι comfort spheres που έχει είναι απλά τέλειες...

Να χαίρεσαι την λευκή σου την DS εσύ...
Με τα χρήματα που την πήρα, θα μπορούσα να βρω και SM σε αρκετά καλή κατάσταση, αλλά τι να κάνω, CX ήθελα πάντα!!
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.315
Πόντοι
947
Age
59
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
Ολλανδικές αν και βρίσκεται στο Βέλγιο κι είναι πρώην Γαλλίδα. Εξ' ου και τα κλιτρινα φώτα. Ένας σαουδάραβας την είχε. και την είχε στην κυανή ακτή, για τις διακοπές του μόνο. έτσι έμεινε με τόσα λίγα χιλιόμετρα. μετά την έδωσε στον Ολλανδό φίλο μου, και τώρα...

έχει και τις "comfort spheres" που σημαίνει ότι είναι πιο άνετη από τις υπόλοιπες CX. Aλλά γέρνει και πολυ-πολύ περισσότερο στις στροφές. Αν έχεις συνηθίσει τα σύγχρονα αυτοκίνητα, "τρομάζει" αρκετά με τις κλίσεις που παίρνει.

Το μόνο που διαφέρει από την ιδανική Prestige που έχω στο μυαλό μου είναι το εσωτερικό. Πάντοτε είχα αδυναμία στο βελούδο, κι όχι στο δέρμα...
Mou thimisi ligo tin istoria tis dikis mou CX pou katafera ke agorasa to 2010. Tin iche agorasi enas amerikanos, apo tin NY, sto Parisi to 83 ke tin iche mono ke mono na kinite stin Europi stis diakopes tou. Opote ke afti me 36.000 km emine...meta tin edose se enan filo tou edo stin Bienni ke apo ekinon tin pira ego telika...ke eno telia...kremotane to ifasma tis orofis...
Gia afto ke oi gallates panta fobounte min tous pesi o ouranos sto kefali...!
Pantos bravo kali agora ekanes, ke na tin cherese me igia!
 

citrobella

Citroën Guru
Εγγραφή
23 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
3.937
Reaction score
8.315
Πόντοι
947
Age
59
Περιοχή
Zwettl Niederösterreich Austria
Website
www.citrobella.com
ε..αμα ..ειναι..ετσι να αρχισω να κοιταω για πεσμενες..οροφες...
Λιγο τυχη..θελει..:citrosleep:...:lol::lol::ballons::ballons:
Kali CX na bris thelis tichi buno agapite mou...kalo kouragio ke kali epitichia...
Ke sto Visa GTI pou pira kremasmeni i orofi pou les...
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.735
Reaction score
4.016
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
με τον αριθμο πλαισιου ισως μπορει να βρεις μονο μεσω αντιπροσωπειας τι σφαιρες φοραει σε πιεσεις αν οι κομφορτ που εχει δεν σου κανουν....αν και πιστευω και πιο σκληρες να βαλεις δηλαδή με λιγοτερη πιεση παλι ανεση θα εχεις......
 
Εγγραφή
18 Οκτωβρίου 2014
Μηνύματα
6.419
Reaction score
16.749
Πόντοι
1.287
Περιοχή
Région parisienne
με τον αριθμο πλαισιου ισως μπορει να βρεις μονο μεσω αντιπροσωπειας τι σφαιρες φοραει σε πιεσεις αν οι κομφορτ που εχει δεν σου κανουν....αν και πιστευω και πιο σκληρες να βαλεις δηλαδή με λιγοτερη πιεση παλι ανεση θα εχεις......
μπα, μ αρέσουν αυτές που έχει. τεαιριάζουν καλλίτερα σε μια πρεστίζ
 
Top Bottom