6η Γαλλική αυτοκινητοδρομία... And the winner is....

Πριν πάμε όμως στους νικητές να πούμε κάποια πράγματα για εκδήλωση. Έγινε στην πλατεία Βουλιαγμένης και την συνδιοργάνωσαν η Λέσχη φίλων 2cv και η ORCA. Είχε μεγάλη συμμετοχή, μεγαλύτερη από αυτή που έγινε πέρυσι. Το ευχάριστο γεγονός ήταν πως εμφανίστηκαν αυτοκίνητα τα οποία δεν είδαμε πέρυσι που σημαίνει ότι υπάρχουν πολλά Γαλλικά ιστορικά τα οποία ούτε εμείς που ασχολούμαστε με αντικείμενο δεν γνωρίζαμε. Με δεδομένο ότι η χώρα μας είναι μικρή είναι πολύ ευχάριστο το γεγονός ότι εμφανίζονται "αχαρτογράφητα" Γαλλικά ιστορικά αστέρια.

Ο καιρός ήταν ιδανικός, η Γαλλική μουσική έδινε το δικό της χρώμα και η αίσθηση να βλέπεις αυτά τα υπέροχα αστέρια να πλησιάζουν ένα ένα, μοναδική :love:

Μέτρησα 15 2cv (ίσως να ήρθαν και άλλα μετά). Είδαμε μια υπέροχη SM ένα μοναδικό 2cv από τα μέσα της δεκαετίας του 1950, πολλά όμορφα ανακατασκευασμένα 2cv, όπως και ένα πανέμορφο 2cv Fourgonnette το οποίο βλέπαμε στους δρόμους της Αθήνας χωρίς να ξέρουμε ποιος το έχει:) 2 DS, Visa, GS και το γνωστό και πανέμορφο Traction Avant του 1948.

Φυσικά δεν έλειψαν και σούπερ σπάνια Peugeot, Renault αλλά μιας και δεν είμαι ειδικός θα τα δείτε σε φωτογραφίες. Μιας και τα πολλά τα λόγια είναι φτώχεια και μια φωτογραφία ισούται με 1000 λέξεις πάμε να δούμε τι τράβηξα :citrolove:































Πάμε να δούμε και τους νικητές.

Τα βραβεία πήραν 3 μέλη του φόρουμ (3 βραβεία 3 μέλη :P)

Όπως θα καταλάβατε δεν θα μπορούσε να μην βραβευτεί το παλιότερο και ομορφότερο 2cv στην Ελλάδα και ένα από τα πιο σπάνια της Ευρώπης:w00t:



Ο ευτυχής κάτοχος, ο δικός μας @visa chrono :up:



Μια και μοναδική (και υπέροχη Fourgonnette) δεν θα μπορούσε να μην πάρει βραβείο.



Ή Μυρτώ με τον παίδαρο στην αγκαλιά και το σχετικό κύπελο. Ο ψηλέας δίπλα της είναι επίσης τροπαιούχος με την μοναδική του κούκλα. Είναι ο δικός μας @Pierre Boulanger :yahoo:cigara:lol:



Η κούκλα μου. Ο έρωτας μου που μετράει ήδη 22 χρόνια :love:





Του χρόνου πρώτα ο Θεός θα συμμετάσχω με την Citroen DS μου που θα έρθει στην Ελλάδα σε λίγους μήνες.
 

Comments

Πάμε να δούμε και κάποια άλλα Citroen :citrolove:

Τα λόγια είναι περιττά!



Το εργοστάσιο της απόλαυσης:wacko:



Η γνωστή και όμορφη DS



Ακόμα μια που δεν ήξερα ότι υπάρχει



Μια κούκλα CX



Η κούκλα του @ΜΙΛΤΟΣ



Ένα πανέμορφο Citroen Visa



Άλλο ένα



Το Citroen Traction Avant και το Ami του @koulouris

 
Last edited:
Ας δούμε και μερικά Peugeot, Renault..
Μιας και δεν είμαι ειδικός σας παραθέτω τις φωτογραφίες και παρακαλώ όποιος φίλος έχει τραβήξει και υπόλοιπα να τα βάλει.. Με κρέμασε η μπαταρία της φωτογραφικής :)









Υπέροχο το 4L







Συγχαρητήρια στον Χρήστο Κολοβό και τον Δημήτρη Αμούργη για την δημιουργία της εκδήλωσης.
 
Last edited:
"Όπως θα καταλάβατε δεν θα μπορούσε να μην βραβευτεί το παλιότερο και ομορφότερο 2cv στην Ελλάδα και ένα από τα πιο σπάνια της Ευρώπης":w00t:

Βρε τον φιλο μου... :thanks:
Εισαι λιγο μα λιγο υπερβολικος...:hunter::kind:

Ναι οκ σπανιζει και εξω 375..αλλα οκ..και αυτο ενα ακομα classic ειναι..

Thanks και για την φωτο..ευτυχως..ημουν..προφιλ..και δεν εχει πολυ ..δημοσιοτητα...
:citroen::citroen:
Καποια στιγμη και απο εμενα καποιες φωτο..λιγες.. αλλα..
worthless topic
 
τα βιζα μου εκλεψαν την καρδια μου......συγχαρητηρια στους δικους μας από δω μεσα.....!!!!πολύ χαιρομαι που μελος της λέσχης και του φορουμ κερδισε το βραβειο.....είναι μια ηθικη καταξιωση ...ευγε..
 
Πριν πάμε όμως στους νικητές να πούμε κάποια πράγματα για εκδήλωση. Έγινε στην πλατεία Βουλιαγμένης και την συνδιοργάνωσαν η Λέσχη φίλων 2cv και η ORCA. Είχε μεγάλη συμμετοχή, μεγαλύτερη από αυτή που έγινε πέρυσι. Το ευχάριστο γεγονός ήταν πως εμφανίστηκαν αυτοκίνητα τα οποία δεν είδαμε πέρυσι που σημαίνει ότι υπάρχουν πολλά Γαλλικά ιστορικά τα οποία ούτε εμείς που ασχολούμαστε με αντικείμενο δεν γνωρίζαμε. Με δεδομένο ότι η χώρα μας είναι μικρή είναι πολύ ευχάριστο το γεγονός ότι εμφανίζονται "αχαρτογράφητα" Γαλλικά ιστορικά αστέρια.

Ο καιρός ήταν ιδανικός, η Γαλλική μουσική έδινε το δικό της χρώμα και η αίσθηση να βλέπεις αυτά τα υπέροχα αστέρια να πλησιάζουν ένα ένα, μοναδική :love:

Μέτρησα 15 2cv (ίσως να ήρθαν και άλλα μετά). Είδαμε μια υπέροχη SM ένα μοναδικό 2cv από τα μέσα της δεκαετίας του 1950, πολλά όμορφα ανακατασκευασμένα 2cv, όπως και ένα πανέμορφο 2cv Fourgonnette το οποίο βλέπαμε στους δρόμους της Αθήνας χωρίς να ξέρουμε ποιος το έχει:) 2 DS, Visa, GS και το γνωστό και πανέμορφο Traction Avant του 1948.

Φυσικά δεν έλειψαν και σούπερ σπάνια Peugeot, Renault αλλά μιας και δεν είμαι ειδικός θα τα δείτε σε φωτογραφίες. Μιας και τα πολλά τα λόγια είναι φτώχεια και μια φωτογραφία ισούται με 1000 λέξεις πάμε να δούμε τι τράβηξα :citrolove:































Πάμε να δούμε και τους νικητές.

Τα βραβεία πήραν 3 μέλη του φόρουμ (3 βραβεία 3 μέλη :P)

Όπως θα καταλάβατε δεν θα μπορούσε να μην βραβευτεί το παλιότερο και ομορφότερο 2cv στην Ελλάδα και ένα από τα πιο σπάνια της Ευρώπης:w00t:



Ο ευτυχής κάτοχος, ο δικός μας @visa chrono :up:



Μια και μοναδική (και υπέροχη Fourgonnette) δεν θα μπορούσε να μην πάρει βραβείο.



Ή Μυρτώ με τον παίδαρο στην αγκαλιά και το σχετικό κύπελο. Ο ψηλέας δίπλα της είναι επίσης τροπαιούχος με την μοναδική του κούκλα. Είναι ο δικός μας @Pierre Boulanger :yahoo:cigara:lol:



Η κούκλα μου. Ο έρωτας μου που μετράει ήδη 22 χρόνια :love:





Του χρόνου πρώτα ο Θεός θα συμμετάσχω με την Citroen DS μου που θα έρθει στην Ελλάδα σε λίγους μήνες.
Πριν πάμε όμως στους νικητές να πούμε κάποια πράγματα για εκδήλωση. Έγινε στην πλατεία Βουλιαγμένης και την συνδιοργάνωσαν η Λέσχη φίλων 2cv και η ORCA. Είχε μεγάλη συμμετοχή, μεγαλύτερη από αυτή που έγινε πέρυσι. Το ευχάριστο γεγονός ήταν πως εμφανίστηκαν αυτοκίνητα τα οποία δεν είδαμε πέρυσι που σημαίνει ότι υπάρχουν πολλά Γαλλικά ιστορικά τα οποία ούτε εμείς που ασχολούμαστε με αντικείμενο δεν γνωρίζαμε. Με δεδομένο ότι η χώρα μας είναι μικρή είναι πολύ ευχάριστο το γεγονός ότι εμφανίζονται "αχαρτογράφητα" Γαλλικά ιστορικά αστέρια.

Ο καιρός ήταν ιδανικός, η Γαλλική μουσική έδινε το δικό της χρώμα και η αίσθηση να βλέπεις αυτά τα υπέροχα αστέρια να πλησιάζουν ένα ένα, μοναδική :love:

Μέτρησα 15 2cv (ίσως να ήρθαν και άλλα μετά). Είδαμε μια υπέροχη SM ένα μοναδικό 2cv από τα μέσα της δεκαετίας του 1950, πολλά όμορφα ανακατασκευασμένα 2cv, όπως και ένα πανέμορφο 2cv Fourgonnette το οποίο βλέπαμε στους δρόμους της Αθήνας χωρίς να ξέρουμε ποιος το έχει:) 2 DS, Visa, GS και το γνωστό και πανέμορφο Traction Avant του 1948.

Φυσικά δεν έλειψαν και σούπερ σπάνια Peugeot, Renault αλλά μιας και δεν είμαι ειδικός θα τα δείτε σε φωτογραφίες. Μιας και τα πολλά τα λόγια είναι φτώχεια και μια φωτογραφία ισούται με 1000 λέξεις πάμε να δούμε τι τράβηξα :citrolove:































Πάμε να δούμε και τους νικητές.

Τα βραβεία πήραν 3 μέλη του φόρουμ (3 βραβεία 3 μέλη :P)

Όπως θα καταλάβατε δεν θα μπορούσε να μην βραβευτεί το παλιότερο και ομορφότερο 2cv στην Ελλάδα και ένα από τα πιο σπάνια της Ευρώπης:w00t:



Ο ευτυχής κάτοχος, ο δικός μας @visa chrono :up:



Μια και μοναδική (και υπέροχη Fourgonnette) δεν θα μπορούσε να μην πάρει βραβείο.



Ή Μυρτώ με τον παίδαρο στην αγκαλιά και το σχετικό κύπελο. Ο ψηλέας δίπλα της είναι επίσης τροπαιούχος με την μοναδική του κούκλα. Είναι ο δικός μας @Pierre Boulanger :yahoo:cigara:lol:



Η κούκλα μου. Ο έρωτας μου που μετράει ήδη 22 χρόνια :love:





Του χρόνου πρώτα ο Θεός θα συμμετάσχω με την Citroen DS μου που θα έρθει στην Ελλάδα σε λίγους μήνες.
Τα συγχαρητήριά μου, και δεν μπορώ παρά να σας ενθαρρύνω όλους να είστε παρόντες και δραστήριοι. Να θυμόσαστε πάντα ότι το δικαίωμα της συντήρησης και κυκλοφορίας των ιστορικών και young αυτοκινήτων δεν μας χαρίζεται και τέτοιες εκδηλώσεις δείχνουν ότι είμαστε τιμητές και δικαιούχοι.
 
Top Bottom